نکوداشت شهیدحاج شیخ علی ایرانمنش در کرمان برگزار می شود
 

کرمان – خبرنگار اطلاعات : مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان از برگزاری مراسم گرامیداشت شهید حاج شیخ علی ایرانمنش و یادواره ۳ شهید تربیت بدنی آموزش و پرورش استان کرمان همزمان با روز امور تربیتی و تربیت اسلامی و شهادت امام موسی کاظم (ع) خبر داد.

رضا رضایی در دیدار با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمان اظهارداشت:حاج شیخ علی ایرانمنش به عنوان مدیرکل شهید و امام جمعه موقت اسبق کرمان، حق بزرگی بر گردن همه فرهنگیان و کرمانی ها دارد. ایشان، شهید شاخص کشوری است که علاقه مندیم مراسم بزرگداشتی در خور جایگاه این شهید برگزار شود.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان ادامه داد: آموزش و پرورش با همه توان در برگزاری این مراسم تلاش خواهد کرد و برنامه ریزی شده ایت با خانواده شهدا ملاقاتی صورت گیرد، به ویژه با پدران و مادران شهدایی که در مناطق دور افتاده ساکن هستند و کمتر مورد ملاقات قرار گرفته اند.

رضایی گفت: در آینده چند برنامه برای شهدای معلم و دانش آموز داریم، کتابی در گذشته در خصوص شهدای معلم چاپ شده است،اما اطلاعات آن کامل نیست و درصدد هستیم مجموعه کامل و جامعی در این زمینه جمع آوری و منتشر شود.

در این جلسه محمد علیرضایی رئیس سازمان بسیج فرهنگیان استان کرمان هم به ارائه گزارشی از روند برگزاری این یادواره پرداخت و رهنمودهای حجت الاسلام و المسلمین حسن علیدادی سلیمانی، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمان پایان بخش این جلسه هماهنگی بود.

* توزیع ۲۰ هزار بسته معیشتی توسط سپاه کرمان

خبر دیگر این که۲۰هزار بسته کمک معیشتی به ارزش ریالی ۱۰میلیارد تومان توسط سپاه و بسیج مستصعفین بین افراد نیازمندی که توسط قرارگاه امام حسن مجتبی(ع) شهرستان شناسایی شده‌اند، توزیع شد.

سردار حسین معروفی فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان در حاشیه توزیع کمک‌های مؤمنانه در جمع خبرنگاران گفت : تا زمانی که احساس کنیم در استان و کشور به ارئه خدمات اجتماعی و کمک مؤمنانه نیاز است،این کار را به طورجدی دنبال می‌کنیم.

وی با بیان این که هر بسته معیشتی شامل برنج، روغن مایع، حبوبات و مرغ است، تاکید کرد: همچنین حدود ۱۰تن آرد از امروز بین خانوارهای سیلزده دی ماه استان توزیع خواهد شد.

خبر دیگر این که به مناسبت دهه مبارک فجر، ۲ پروژه اقتصادی انجمن حمایت زندانیان کرمان شامل فاز دوم کارخانه آب آشامیدنی و طرح پرورش ماهی مزرعه بعثت بردسیر مربوط به انجمن حمایت زندانیان کرمان با حضور رئیس کل دادگستری استان، امام جمعه بردسیر، مدیرکل زندان های استان و مقامات استانی و شهرستانی در بردسیر افتتاح شد.

*راهیان نور با موافقت ستاد مقابله با کرونا راه‌اندازی می‌شود

فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان با اشاره به شیوع کرونا و لغو اردوهای راهیان نور اظهارداشت: ابلاغی برای راه‌اندازی کاروان‌های راهیان نور با هماهنگی ستاد ملی کرونا کشور و استان در صورتی که مجوز تائید داده شود، داریم و با هماهنگی آموزش و پرورش کاروان‌‌ها فعال خواهند شد‎.

‎سردار حسین معروفی در قرارگاه ثارالله سپهبد شهید سلیمانی در اهواز، مکان استقرار لشکر پیروز ثارالله در ۸ سال دفاع مقدس را یکی از مکان‌های مقدس جنوب شرق کشور دانست و گفت: این مکان به نام اردوگاه شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی نامگذاری شده و موقعیت شهید کازرونی است‏‎.

‎فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان ضمن گرامیداشت یاد و خاطره سردار شهید حاج قاسم سلیمانی و شهدای لشکر ۴۱ثارالله، تأکیدکرد: امروز این مکان جزو مقدس‌ترین مکان‌های دوران مقدس است، عشق حقیقی ثارالله در آن نهادینه شده است و ما همه شهدای معراجی را در آن می‌بینیم‎.

نسخه مناسب چاپ