اخبارکوتاه
رونمایی از یادمان شهدای مدافع حرم در کرمانشاه

سرویس شهرستان ها: یادمان شهید سپهبد قاسم سلیمانی و شهدای مدافع حرم همزمان با دهه مبارک فجر در پایشگاه نفت کرمانشاه افتتاح شد.

این مراسم با حضور مادر شهید مدافع حرم «مهدی نوروزی»، مسئولان و فرماندهان نیروهای مسلح و مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه استان کرمانشاه افتتاح شد.

حجت‌الاسـلام شمس‌الله جلیلیان مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه حضرت نبی‌اکرم(ص) استان کرمانشاه در این مراسم گفت: آنچه که تفکر حاج قاسم سلیمانی را به یک مکتب تبدیل کرد، رفتار، گفتار و منش این شهید والامقام بود که همه را از اصول اسلام، قرآن، زندگی رسول خدا (ص) و ائمه مانند اخلاص کار برای خدا، صداقت و شجاعت، عقلانیت و تدبیر در امور، گرفته بود. در این مراسم از مادر شهید مدافع حرم مهدی نوروزی تجلیل شد

برگزاری نشست هم‌اندیشی توسعه کشت گیاهان دارویی در طالقان

کرج ـ خبرنگار اطلاعات: همزمان با آغاز دهه مبارک فجر، در اجرای سیاست‌های وزارت جهاد کشاورزی و با هدف توسعه کشت گیاهان دارویی و همچنین کشت اراضی دیم، نشستی با حضور جمعی از نمایندگان شرکت‌های تعاون روستایی فعال درشهرستان طالقان برگزار شد‎.

‎در این نشست وضعیت اقتصادی، بازار مصرف، موقعیت آب و هوای ویژه شهرستان طالقان و یارانه‌های قابل ارائه تشریح شد و نمایندگان درباره امکانات تعاون‌های روستایی و موقعیت زمین‌های روستا توضیحاتی را ارائه کردند‏‎.

در این نشست مقرر شد کارشناسان جهاد کشاورزی شهرستان طالقان، از زمین‌های روستاها دیدن به عمل آورند و زمین‌های قابل کشت را شناسایی کنند تا به همت اعضای تعاون روستایی، اراضی کشاورزی به زیر کشت گیاهان دارویی و همچنین باغ‌های بادام و گردو دیم برود‏‎. ‎

معرفی سرپرست فرمانداری اسدآباد

اسدآباد – خبرنگاراطلاعات: مراسم معارفه سرپرست فرمانداری شهرستان اسدآباد با حضور علیرضا قاسمی فرزاد استاندارهمدان برگزار شد.

در این مراسم که با حضور حجت الاسلام سیدموسی حسینی مجد امام جمعه اسدآباد، کیومرث سرمدی نماینده مردم درمجلس شورای اسلامی و جمعی ازمسولان استان وشهرستان درسالن جلسات فرمانداری برگزار شد، حسین علی شرکایی به عنوان سرپرست فرمانداری شهرستان اسدآباد معرفی شد.

فرمانداری اشتهارد ، تویسرکان و معاون سیاسی،امنیتی واجتماعی شهرستان تویسرکان از جمله سوابق کاری شرکایی است .پیش ازاین سعید کتابی فرماندار این شهرستان بود.

کاووش‌های باستان‌شناسی قدمت منطقه آذربایجان را ۹ هزار سال اعلام کرد

ملکان- خبرنگار اطلاعات: مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی آذربایجان‌شرقی گفت: بر اساس کاووش‌های باستان شناسی و لایه‌نگاری‌های تاریخی در منطقه «لیلان» شهرستان ملکان، قدمت این خطه به ۹ هزار سال قبل بر می‌گردد و این یافته علمی و مهم تاریخی برای ایران و منطقه غرب آسیا اهمیت خاصی دارد‎.

‎احمد حمزه زاده افزود: تا پیش از این، تاریخ باستانی منطقه آذربایجان بر اساس یافته‌های باستان شناسی در منطقه خداآفرین به ۶ هزار و ۵۰۰ سال قبل باز می‌گشت که با بررسی‌های علمی و کاووش‌های جدید در «لیلان» به این مبداء تاریخ ۲ هزار و ۵۰۰ سال اضافه شده است‏‎.

‎حمزه زاده با اشاره به این که گمانه لایه نگاری و ۱۳ گمانه تعیین عرصه و حریم در بخش “لیلان” شهرستان ملکان، ایجاد شد و مورد کاوش قرار گرفت که نتایج جالب توجه و ارزشمندی را به همراه داشت، ادامه داد: گمانه‌های لایه نگاری نشان داد که استقرار بشر در این محوطه از آغاز دوران نوسنگی با سفال در حدود ۶ هزار و ۸۰۰ تا یکهزار و ۷۰۰ سال پیش از میلاد، آغاز شده و به مدت حدود هزار سال از ۵ هزار و ۸۰۰ تا ۵ هزار و ۷۰۰ پیش از میلاد ادامه یافته است‎.

تأکید بر اهمیت بخش کشاورزی در توسعه شهرستان دشتی

کاکی ـ خبرنگار روزنامه اطلاعات: فرماندار دشتی در نشست با مدیران زیر مجموعه جهاد کشاورزی این شهرستان، با اشاره به اهمیت جایگاه کشاورزی اظهار داشت: یکی از دغدغه‌های اصلی ما در حوزه کشاورزی، توجه به این مجموعه است تا بتوانیم زمینه اشتغال برخی افراد در این حوزه فراهم شود‎.

‎علی بحرانی با بیان این که دولت گام‌های بلندی در حوزه کشاورزی برداشته است، افزود: برخی از ظرفیت‌های کشاورزی شهرستان دشتی به فعلیت نرسیده است که باید تلاش‌ها را در این زمینه مضاعف و بیشتر کنیم‏‎.‎

آغاز عملیات ساخت استخر ذخیره آب در «چم نور» لنجان

زرین شهر ـ خبرنگار اطلاعات: عملیات ساخت استخر ذخیره آب مزرعه آغل دره روستای چم نور از محل اعتبارات سازگاری با کم آبی آغاز شد‏‎.

احمدی، رئیس اداره زیر بنایی عملیات ساخت استخر ذخیره آب مزرعه «آغل دره» روستای «چم نور» اظهار داشت: اجرای این طرح آغاز شده و هزینه مصالح بلوک و سیمان از محل اعتبارات سازگاری با کم آبی از سوی مدیریت شهرستان تهیه و هزینه اجرا برعهده بهره‌برداران است‎.

نسخه مناسب چاپ