کوتاه آموزشی
اسماعیلی: ساحل در اختیار وزارت ارشاد، آزاد شد

وزیر فرهنگ‌ و ارشاد اسلامی از آزادسازی ساحل در اختیار مجمتع فرهنگی این وزارتخانه در چاکسر محمودآباد در استان مازندران خبر داد.

به گزارش ایرنا، محمدمهدی اسماعیلی دیروز در حساب کاربری خود در توئیتر نوشت: ساحل در اختیار مجتمع فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در چاکسر محمودآباد در اجرای دستور ریاست جمهوری و در راستای مبارزه با فساد و تبعیض در دولت مردمی، آزاد شد. ‌وی تصریح کرد: عقب‌نشینی از حریم دریا، دسترسی راحت مردم به دریا را فراهم کرد.

برگزاری نمایشگاه مجازی کتاب انتشارات «سمت»

سازمان مطالعه و تدوین کتب دانشگاهی در علوم اسلامی و انسانی (سمت)، نمایشگاه ملی مجازی آثار منتشرشده خود را از بیست و یکم تا بیست و هشتم بهمن برگزار می‌کند.

به گزارش ایسنا، به مناسبت دهه فجر و همزمان با نامگذاری بیست‌ویکم بهمن با عنوان «انقلاب اسلامی، جهش علمی و نخبه‌پروری، تمدن اسلامی» و با هدف ارائه تسهیلات به جامعه علمی کشور، سازمان سمت نمایشگاه ملی مجازی آثار منتشرشده خود را برپا کرده است. ‌در این نمایشگاه، مخاطبان می‌توانند آثار چاپی منتشرشده سازمان «سمت» را با تخفیف ۲۰ درصد خریداری کنند. این نمایشگاه مجازی از تاریخ بیست و یکم تا بیست و هشتم بهمن برپاست و دانشجویان و علاقه‌مندان می‌توانند با مراجعه به سایتesale.samt.ac.ir آثار درخواستی را تهیه کنند.

رئیس جدید سازمان حج و زیارت منصوب شد

دکتر سید صادق حسینی با حکم وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، به عنوان رئیس سازمان حج و زیارت منصوب شد. ‌به گزارش روابط عمومی وزارت ارشاد، دکتر محمدمهدی اسماعیلی با قدردانی از زحمات علیرضا رشیدیان رئیس پیشین سازمان حج و زیارت، سیدصادق حسینی را به عنوان معاون وزیر و رئیس جدید این سازمان منصوب کرد.

راه‌اندازی خط تولید داروهای پیشرفته درمان سرطان و بیماری‌های نادر در کشور

یکی از شرکت‌های داروسازی مستقر در کارخانه نوآوری آزادی، موفق به تولید نانوداروهایی برای درمان انواع سرطان‌ها، بیماری‌های پوستی و بیماری‌های نادر شده است.

به گزارش ایسنا، نوید گودرزی عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران و مدیرعامل این شرکت داروسازی، با بیان اینکه ما در حال حاضر صاحب چند پلتفرم تکنولوژیک هستیم، گفت: بسیاری از داروهای رایج برای درمان اثربخشی بالایی دارند، اما ممکن است عوارضی در بیمار ایجاد کند. از این‌رو این شرکت با فرمولاسیون های نوین، نگاهی جدید به این داروها داشته و رهایش آن‌ها را هدفمند کرده است و با این کار به اثربخشی بهتر و عوارض کمتر رسیده است.

وی افزود: تمرکز ما روی درمان انواع سرطان، ترک اعتیاد به الکل و مواد مخدر، پوست و زیبایی و بیماری‌های نادر است که از نظر تکنولوژیکی به آن دست یافته‌ایم وتصمیم گرفتیم بخشی از داروهای مورد نیاز کشور که توانایی تولید آن در داخل نبود را تولید کنیم. این داروها محصولاتی بودند که دانش داروسازی بالایی لازم داشتند و در اصطلاح لبه علم بودند.

گودرزی تأکید کرد: داروهای تولیدی ما فقط در یک یا دو شرکت دیگر در جهان به صورت انحصاری تولید می‌شوند که این موضوع به فعالیت ما در بازارهای بین‌المللی کمک زیادی می‌کند. این موفقیت باعث شده ما در سال جاری حدود ۱۰۰میلیون دلار صرفه‌جویی ارزی با تولید داروهای مشابه خارجی در داخل داشته‌باشیم.

نسخه مناسب چاپ