موزه هنرهای معاصر صنعتی کرمان بازگشایی شد
 

کرمان – خبرنگار اطلاعات: موزه هنرهای معاصر صنعتی کرمان در مراسمی با حضور جمعی از مسئولان و هنرمندان بازگشایی شد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان در این آیین گفت: موزه هنرهای معاصر صنعتی کرمان سال ۱۳۵۶افتتاح شده و طی سال‌های گذشته فراز و نشیب زیادی در فعالیت خود داشته است که اکنون در یکی از دوران های طلایی خود به سر می برد.

محمدرضا علیزاده با اشاره به آسیب های وارده به ساختمان و فضای نامناسب نگهداری آثار موزه افزود: طی سه سال‌ گذشته سه میلیارد و ۲۰۰میلیون تومان هزینه مرمت آثار و بنای این موزه ارزشمند شده است و تلاش کردیم آثار را حفظ کنیم . مرمت این

گنجینه های هنری بسیار سخت است که با تعامل با وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و استانداری یک میلیارد تومان هزینه مرمت آثار موزه تامین شد؛ همچنین بیش از ۱۵میلیارد تومان آثار هنری به گنجینه موزه اضافه شده است. وی با بیان این که اکنون با همکاری نهادهایی نظیر میراث فرهنگی، موزه صنعتی کرمان احیا شده است، تاکید کرد: موزه به شرایط مناسبی رسیده است و باید به عنوان یکی از مقاصد گردشگری کرمان معرفی شود که امیدواریم این موزه پایگاه خوبی برای برگزاری رویدادهای بزرگ فرهنگی و هنری باشد.

میثم ثمر رخی مدیر موزه هنرهای معاصر صنعتی کرمان هم گفت: در سال‌های اخیر رویدادهای هنری، فرهنگی و نمایشگاه های بین المللی متعددی در این موزه برگزار شده است که طی ۲سال کارگاه مرمت آثار با حضور اساتید برجسته کشور و کرمان فعال بود و آثار موجود که نیاز به مرمت داشتند با دقت و امانتداری مرمت و بازسازی شدند.

وی با اشاره به تقویت گنجینه آثار موزه هنرهای صنعتی کرمان گفت :با همت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ۱۲۱اثر از هنرمندان بنامی همچون پرویز تناولی و پرویز کلانتری به موزه اضافه شده است و چند اثر هم از هنرمندان خارجی به موزه اهدا شد. در حاشیه بازگشایی موزه هنرهای معاصر صنعتی کرمان نمایشگاه به مثابه رنگ هم در این محل افتتاح شد. بنای این موزه نزدیک به ۸۰سال قبل توسط مردی نیکوکار به نام اکبر صنعتی زاده برای پرورشگاه کودکان یتیم ساخته شد که تا حدود ۴۰سال به عنوان پرورشگاه استفاده می شد. در سال ۱۳۵۶این محل برای نگهداری و نمایش آثار سید علی اکبر صنعتی هنرمند، نقاش و مجسمه ساز و آثار سایر هنرمندان ایران وجهان به موزه تبدیل شد.

نسخه مناسب چاپ