پیشنهاد هفته
 

پس از دو سال تعطیلی مدارس، بازگشت کودکان و نوجوانان به مدرسه برای خانواده‌ها چالش‌هایی را به همراه دارد، به همین مناسبت دو کتاب کودک را با تم بازگشت به مدرسه برای این شماره انتخاب کرده‌ایم. کتاب‌هایی که می‌تواند به کودکانمان یادآور شود هر تغییری ممکن است با مشکلاتی همراه باشد اما همیشه راهی هست.

. . .کتاب کودک

شگفتی

آگی با نقصی در ناحیه صورت به دنیا آمد و شرایط ویژه تحصیلی داست؛ تا اینکه به پایه پنجم می‌رسد و حالا قرار است در یک مدرسه جدید درس بخواند، حالا آگی علاوه بر تجربه یک مدرسه و فضای جدید که کار سختی است باید همکلاسی‌هایش را قانع کند که برخلاف ظاهری متفاوت، او هم درست یکی مثل آن‌هاست.

‏آر. جی. پلاچیو، موفق به خلق داستانی موجز، پرحرارت و تفکربرانگیز شده که گاهی طنز است و گاهی غم‌انگیز. کتاب شگفتی توانست برنده جایزه مارک تواین سال ۲۰۱۵، برنده جایزه دانش‌آموزان مین سال ۲۰۱۴ شود. در ایران ناشران افق، پیدایش، شور، هیرمند و قاصدک صبا این کتاب را منتشر کرده‌اند و از ۵۲ تا ۱۱۰ هزار تومان می‌توانید آن را بخرید.‏

. . .کتاب کودک

بئاتریس سر و ته می‌شود

وقتی اولین روز مدرسه‌ی بئاتریس از راه می‌رسد، هیجان‌زده است اما وقتی به مدرسه می‌رسد، می‌بیند اوضاع آن‌طوری که فکر می‌کرد پیش نرفته. حالا بئاتریس باید مثل همیشه سروته شود تا بتواند مشکلاتی را که سال سوم مدرسه سرراهش سبز شده حل کند و موانعی را که بر سر راه رفاقت و دوستی‌اش با لنی می‌بیند پشت سر بگذارد؛ سر و ته شدن و نگاهی وارونه و حتی متفاوت به جهان همیشه برای او جواب می‌دهد. «بئاتریس سروته می‌شود» نوشته شلی یوهانس نویسنده و تصویرگر آمریکایی است. او که کارش را با معماری شروع کرد حالا نویسنده و تصویرگر کتاب کودک است و تابه‌حال داستان زندگی بئاتریس را در سه جلد پیش برده است. انتشارات پرتقال این کتاب را با ترجمه‌ زهرا ساعدی آن را منتشر کرده است و قیمت آن ۴۹۰۰۰ تومان است.

. . . خبر هفته

همایش تقدیر از بانوان کارآفرین صنعت غذا و گردشگری

همایش تقدیر از بانوان کارآفرین صنعت غذا و گردشگری با هدف ارج نهادن به نقش مهم بانوان در صنعت گردشگری ۲۳ بهمن ماه در مرکز همایش‌های برج میلاد برگزار می‌شود.

از جمله اهداف این همایش معرفی بانوان کارآفرین صنعت غذا و گردشگری که در توسعه و ترویج غذاهای سنتی، بومی و محلی ایران نقش مؤثری دارند است، عنوان شده است. همایشی که می‌تواند بستر مناسبی را ایجاد کند تا بانوان نخبه، خلاق این کسب‌وکارها آن‌طور که شایسته است، خود را به جامعه و دیگر متخصصان مربوطه معرفی کنند.

کارآفرینی در بخش کسب و کار و برندسازی حوزه خدمات غذا، نوشیدنی و گردشگری از جمله فعالیت هایی است که بانوان ایرانی ر آن سابقه درخشان دارند و در سال های اخیر نیز بسیار خوش درخشیده اند.

. . . کتاب بزرگسال

هنر ظریف بی‌خیالی

اصطلاح انسان معاصر با نگرانی گره خورده ‌است.

۳۱ درصد بزرگسالان اضطراب را در دوره‌هایی از زندگی تجربه می‌کنند و در سال ۲۰۲۱ به گواه آمار ۲۸۴ میلیون نفر در جهان از اضطراب رنج می‌بردند.

کتاب «هنر ظریف بی‌خیالی» نوشته مارک منسون به ما یاد می‌دهد فقط به مواردی که واقعاً لازم است اهمیت دهیم و بی‌خیال موراد بی‌اهمیت و غیر ضروری شویم تا کمتر نگران باشیم.

این کتاب به ما یادآور می‌شود نباید تلاش‌هایمان را نادیده بگیریم و از آن مهم‌تر نباید فقط به فکر دست‌آوردها، پاداش و مدال طلا باشیم چرا که قرار نیست همه

فوق‌العاده باشند.

این کتاب را در ایران ناشران مختلفی با نام‌های «هنر ظریف بی‌خیالی» و «هنر ظریف رهایی از دغدغه‎ها» منتشر کرده‌اند.‏

code

نسخه مناسب چاپ