اخبار داخلی
محرومیت عضو هیات رئیسه فدراسیون فوتبال

یکی از اعضای هیات رئیسه فدراسیون فوتبال که مدیرعامل تیم دسته اولی است، به دلیل آنچه نقض مقررات اخلاقی این رشته عنوان شده با حکم کمیته اخلاق به مدت شش ماه از هر گونه فعالیت محروم شد.

در شرایطی که تعدادی از اعضای هیأت رئیسه فدراسیون فوتبال در تلاش هستند با تشکیل جلسه و گرفتن امضا سایر اعضا، رئیس فدراسیون فوتبال را عزل کنند، کمیته اخلاق فدراسیون حکم محرومیت شش ماهه یکی از اعضای هیأت رئیسه را صادر کرده است.

در حکمی که به تازگی از سوی کمیته اخلاق صادر شده آمده است که یک تیم فوتبالی و مدیرعامل آن به دلیل نقض مقررات اخلاقی فوتبال متخلف شناخته شده و تیم مد نظر به پرداخت ۳۰۰ میلیون ریال جزای نقدی و مدیرعامل این باشگاه به پرداخت ۲۰۰ میلیون ریال جریمه نقدی و شش ماه محرومیت از هرگونه فعالیت مرتبط با فوتبال، فوتسال و فوتبال ساحلی محکوم شده است.

براساس حکم کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال این مدیرعامل که تیمش از لیگ برتر به دسته اول سقوط کرده است می‌تواند ظرف مدت یک هفته اعتراض خود به این رأی را به فدراسیون فوتبال

ارائه کند.

توافق پرسپولیس با بازیکنان جدید

مذاکرات باشگاه پرسپولیس با مسئولان تراکتور برای جذب پیمان بابایی ادامه دارد تا این بازیکن در صورت امکان در نیم فصل دوم پیراهن سرخ پایتخت را بر تن کند اما مبلغ رضایت‌نامه ۱۰ میلیارد تومانی باعث مخالفت پرسپولیس و شخص گل محمدی برای جذب وی شده است.

او تنها در صورتی که بتواند مبلغ رضایت‌نامه اش را کاهش دهد به پرسپولیس خواهد پیوست.

همچنین درویش با تصمیم گل‌محمدی، مذاکره برای جذب یک مهاجم خارجی را آغاز کرده که به تفاهم‌های لازم رسیده است. این بازیکن در صورت امضای قرارداد، اواسط هفته آینده به تهران سفر خواهد کرد.

دو خرید زمستانی پرسپولیس در حالی قطعی می‌شود که پیش از این احمد گوهری از صنعت نفت آبادان به جمع دروازه‌بانان پرسپولیس پیوسته بود.

اسکی‌باز ایران در المپیک پکن هشتادوچهارم شد

دانیال ساوه‌شمشکی در جایگاه هشتاد و چهارم اسکی صحرانوردی قرار گرفت.

رقابت‌های اسکی صحرانوردی ۱۵ کیلومتر کلاسیک مردان جمعه، ۲۲ بهمن ماه آغاز شد و دانیال ساوه شمشکی تنها نماینده ایران در این بخش به رقابت با دیگر اسکی‌بازان پرداخت.

۹۹ ورزشکار در لیست اولیه این رقابت‌ها قرار داشتند که ۹۷ نفر از آنها کار خود را آغاز و ۹۵ نفر از خط پایان عبور کردند. دانیال ساوه شمشکی مسیر مسابقه را در زمان ۴۷ دقیقه و ۲۶ ثانیه طی کرد و در جایگاه هشتاد و چهارم قرار گرفت. او با نفر اول این مسابقه ۹ دقیقه ۳۱ ثانیه و ۲ صدم ثانیه اختلاف داشت.

در این مسابقه ایوو نیسکانن از فنلاند با زمان ۳۷ دقیقه و ۵۴ ثانیه و ۸ صدم ثانیه در جایگاه نخست قرار گرفت.

عاطفه احمدی و حسین ساوه‌شمشکی در آلپاین و دانیال ساوه‌شمشکی در صحرانوردی نماینده‌های ایران در المپیک پکن هستند.

عاطفه احمدی در مرحله نخست مارپیچ کوچک پنجاه‌وهفتم شد و به دور دوم رسید اما در این مرحله موفق به عبور از خط پایان نشد.

دانیال ساوه شمشکی هم در ۱۵ کیلومتر کلاسیک صحرانوردی هشتاد و چهارم شد.

قرار بود حسین ساوه‌شمشکی ۲۴ و ۲۷ بهمن در مارپیچ بزرگ و کوچک المپیک رقابت کند اما تست دوپینگ او مثبت و محروم شد. به این ترتیب کار نماینده‌های ایران در المپیک پکن به پایان رسید.

نسخه مناسب چاپ