انتشار مجموعه «کرمان سربلند، ایران سرفراز» با معرفی ۱۰ نفر از مفاخر دیار کریمان
 

کرمان – خبرنگار اطلاعات:مجموعه پوستر «کرمان سربلند، ایران سرفراز»با موضوع معرفی مشاهیر و مفاخر استان کرمان به همت حوزه هنری انقلاب اسلامی استان کرمان و با مشارکت اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزی و کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان کرمان همزمان با دهه مبارک فجر منتشر شد.

مجتبی اسدی رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی استان کرمان بیان این که در طول تاریخ از دیار کریمان انسان‌های بزرگی به‌پاخاسته‌اند و سبب سرفرازی ایران بزرگ شده‌اند، تاکید کرد: تأثیر انسان‌های بزرگ بر حوزه‌های مختلفی نظیر ادبیات، سیاست و علوم را می‌توان به خوبی حس کرد.

وی تاکید کرد: حوزه هنری انقلاب اسلامی استان کرمان با هدف معرفی مشاهیر و مفاخر استان کرمان به نسل‌ جدید در یک فرم متفاوت نخستین سری از مجموعه پوستر «کرمان سربلند، ایران سرفراز» را در قالب ۱۰ پوستر به مناسبت دهه مبارک فجر منتشر کرده است.

به گفته رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی استان کرمان؛ هوشنگ مرادی کرمانی داستان‌نویس، محمدابراهیم باستانی پاریزی مورخ، نویسنده و شاعر، زهرا نعمتی قهرمان پارالمپیک، طاهره صفارزاده شاعر، نویسنده و مترجم، عطا احمدی خیّر و مدرسه‌ساز، شهید حاج‌قاسم سلیمانی فرمانده لشکر ۴۱ثارالله و فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران، خواجوی کرمانی شاعر و ریاضیدان، شهید محمدجواد باهنر نخست‌وزیر، مهدی رجبعلی‌پور پروفسور و ریاضیدان و ایرج بسطامی خواننده موسیقی سنتی، ۱۰ نفر از مشاهیر پرافتخارکرمانی هستند که چهره آنها در نخستین سری از مجموعه پوستر «کرمان سربلند، ایران سرفراز» به‌تصویر کشیده‌ شده است.

وی با بیان این که تصویرسازی مجموعه پوستر “کرمان سربلند، ایران سرفراز” به عهده محمد مظفری بوده است، ادامه داد: معرفی مفاخر و مشاهیر استان کرمان در سری‌های بعدی این مجموعه پوستر هم ادامه خواهد داشت.

مجموعه پوستر “کرمان سربلند، ایران سرفراز” به همت حوزه هنری انقلاب اسلامی استان کرمان و با مشارکت اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزی و کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان کرمان تولید شده است.

همچنین محسن روحی مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان کرمان هم درباره چگونگی شکل‌گیری این ایده و اجرای آن گفت: کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان همزمان با چهل‌وسومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی قصد معرفی چهره‌های موفق و پرافتخار کرمانی به کودکان و نوجوانان را داشته که در تهیه این مجموعه بیشتر تلاش شده است از چهره‌های موفق معاصر و الگوهایی دست‌یافتنی و باورپذیر که در دامان انقلاب اسلامی رشد یافته‌اند و پرچم جمهوری اسلامی را در دنیا برافراشته‌اند برای کودکان و نوجوانان استفاده شود.

وی افزود: این مجموعه به مرور تکمیل خواهد شد و به حدود ۴۰پوستر و معرفی شخصیت با سبک و تکنیکی مورد پسند و اقبال کودکان و نوجوانان خواهد رسید.

مجموعه پوسترهای «کرمان سربلند، ایران سرفراز» از سایت رسمی کانون کرمان به نشانی

https:ررwww.kanoonnews.irرserviceرprovinceرkerman و صفحه اینستاگرام کانون کرمان به نشانی

kanoonparvaresh_kerman و دیگر فضاهای مجازی رسمی همزمان با جشن ملی ۱۴۰۰برای عموم مخاطبان منتشر شده است.

مجموعه پوسترهای «کرمان سربلند، ایران سرفراز» با معرفی ۱۰چهره نامدار و ماندگار استان کرمان برای معرفی به مخاطب کودک و نوجوان به همت کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و همکاری حوزه هنری انقلاب اسلامی و اتحادیه انجمن‌های اسلامی استان تهیه و رونمایی شد .

*بهره‌برداری۶۷۰۰ میلیارد تومان پروژه در کرمان

خبر دیگر این که به مناسبت دهه مبارک فجر،تعدادی پروژه با هزینه۶۷۲۷ میلیارد تومان در کرمان افتتاح شد.

به گفته علی بابایی فرماندار کرمان امسال ۷۰پروژه در حوزه‌های مختلف به ارزش ۶۷۲۷میلیارد تومان در شهرستان کرمان افتتاح شده است.

همچنین به‌مناسب دهه مبارک فجر، ۳۸ طرح در شهرستان رودبار جنوب با اعتباری بالغ بر ۱۱میلیارد و۹۰۰میلیون تومان افتتاح و ۲۰سری جهیزیه هم با اعتبار ۸۰۰میلیون تومان بین زوج‌های جوان توزیع شد.

به گفته سردار حسین معروفی فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان، با همکاری سپاه استان و کمیته امداد ۳۰واحد مسکن مددجویان کمیته امداد کامل و به آنها تحویل داده شد که در مجموع برای ساخت این واحدها ۷میلیارد تومان هزینه شده است. همچنین آیین افتتاح طرح آبرسانی قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه ثارالله استان کرمان به ۶۳ روستای استان با همکاری حاج اکبر ابراهیمی و قرارگاه نهضت آبرسانی مرد میدان شهید سپهبد قاسم سلیمانی به مناسبت دهه مبارک فجر با حضور فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان در شهرستان کهنوج برگزار شد.

معروفی در این مراسم با بیان این که یکی از اولویت‌های جدی سپاه در استان کرمان تامین آب آشامیدنی سالم است، افزود: در حوزه آبرسانی اولویت نخست ما تامین آب شرب مستمر و رفع تنش‌های آبی بوده و پس از آن تامین آب کشاورزی در برنامه است.

فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان با اشاره به این که در این حوزه حدود یک سال است که پای کار آمده ایم ،تاکید کرد: برای سال آینده برنامه‌های جدی‌تری را در برنامه داریم و شاهد اقدامات موثرتری در استان کرمان خواهیم بود.

وی با بیان این که از ابتدای امسال تا کنون آبرسانی به ۲۸۷ روستای استان انجام شده است و این روند ادامه دارد، تاکید کرد: آبرسانی به ۶۳ روستایی که اکنون شاهد بهره‌برداری از آنها هستیم ظرف ۳ ماه کار قرارگاهی انجام شد و همه این ها از برکات کار قرارگاهی است.

نسخه مناسب چاپ