بسته پیشنهادی ایران روی میز مذاکرات وین
رئیس هیات چین در مذاکرات رفع‌تحریم‌ها در وین از بسته پیشنهادی جدید ایران خبر داد.

به گزارش ایرنا، وانگ کوان عصر شنبه پیش از ورود به هتل کوبورگ محل برگزاری مذاکرات رفع تحریم ها به خبرنگاران گفت: همه اتفاق نظر داریم که به مرحله نهایی رسیده‌ایم به ویژه اینکه همکاران ایرانی بسته نهایی خود را ارائه دادند.

وی درباره برخی حرف و حدیث‌ها پیرامون برگزاری نشست کمیسیون مشترک برجام گفت: به نظرم هنوز چنین جلسه‌ای در برنامه نیست اما جلسات در قالب‌های مختلف به صورت دو و سه جانبه جریان دارد.

گفتنی است :تبادل پیشنهاد بین هیات‌ها یکی از مولفه‌های مذاکرات چندجانبه و طبیعت چنین گفتگوهایی است. در مواردی طی یک روز چندین بار پیشنهادهای مختلف بین طرف‌های مذاکراتی رد و بدل می شود و این امر نشانه پویایی مذاکرات و جدیت‌ طرف‌ها برای رسیدن به تفاهم نهایی است.

از ابتدای گفتگوها بارها در مورد مسائل مختلف پیشنهادهاو ابتکاراتی مطرح شده و مورد بحث و بررسی قرار گرفته است. نکته قابل توجه آنکه تاکنون اغلب ایده‌های تازه و ساز و کارهای ابتکاری در موضوعات مختلف از جمله راستی‌آزمایی تعهدات طرف مقابل از سوی هیأت ایرانی مطرح شده و یکی از انتقادات بجا از طرف غربی عدم ارائه پیشنهاد و ابتکار برای حل مسائل باقی‌مانده بوده است.

شمخانی :برخی گزینه‌ها هرگز از روی میز برداشته نمی‌شوند

دبیر شورای عالی امنیت ملی در توییتی حضور مردم در مراسم حمایت از نظام اسلامی،حفظ و تقویت ظرفیت‌های صلح‌آمیز هسته‌ای و توانمندی‌های دفاعی و سیاست‌های منطقه‌ای امنیت آفرین ایران را گزینه‌هایی خواند که هرگز از روی میز برداشته نمی‌شوند.

به گزارش فارس، علی شمخانی دیروز در حالی که دور هشتم مذاکرات بین ایران و گروه ۱+۴ (آلمان، فرانسه، انگلیس، روسیه و چین) در وین در جریان است و در پی حضور با شکوه مردم ایران در مراسم سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در توییتی نوشت: گزینه‌هایی که هرگز از روی میز برداشته نمی‌شوند: حضور باشکوه ایرانیان در مراسم حمایت از نظام اسلامی، حفظ و تقویت ظرفیت‌های صلح‌آمیز هسته‌ای و توانمندی‌های دفاعی ایران، سیاست‌های منطقه‌ای امنیت آفرین جمهوری اسلامی.

وی از هشتگ بهمن تماشایی در این توییت استفاده کرده است.

دور هشتم مذاکرات وین برای رفع تحریم‌های آمریکا بعد از تنفسی ۱۱ روزه به منظور مشورت هیأت‌ها با پایتخت‌هایشان ۱۹ بهمن در پایتخت اتریش از سر گرفته شد که در سطوح مختلف در جریان است.

دبیر شورای عالی امنیت ملی روز پنجشنبه هم در توییتی نوشته بود: ملتی که ۴۳ سال با جهاد در جبهه‌های نظامی، علمی و فرهنگی، هفت‌تیرکشان عالم را مجبور کرده که با احترام به استقلالش پای میز مذاکره بیایند، شکست ناپذیر است.چنانچه «لبیک یا خمینی» گره جنگ تحمیلی را به نفع جبهه انقلاب گشود، امروز با شعار «لبیک یا خامنه‌ای» باید «جهاد تبیین» را آغاز کرد.

نسخه مناسب چاپ