‏۲۵ پروژه بزرگ برق‌رسانی در خراسان رضوی ‌به بهره‌برداری رسید‏
مشهد ـ خبرنگار اطلاعات: همزمان با دهه فجر ۲۵ پروژه بزرگ برق رسانی شهری و روستایی در خراسان رضوی در مراسمی به بهره‌برداری رسید و با اعتباری بالغ بر ۳ هزار و ۴۰۰ میلیارد ریال افتتاح شد‏‎.

‎استاندار خراسان رضوی در این مراسم، گفت: انقلاب اسلامی دستاوردهای زیادی برای مردم داشته است که نتیجه آن‌ها در طول زمان مشخص می‌شود‎.

‎یعقوبعلی نظری با بیان این که اگر استقلال، آزادی و هویت ملی منتج از پیروزی انقلاب اسلامی نبود، توسعه زیرساخت‌ها و پیشرفت‌های اقتصادی در نقاط مختلف شهری و روستایی انجام نمی‌گرفت، تأکید کرد: همه این ثمرات و موفقیت‌ها به برکت انقلاب اسلامی بوده است‎.

‎وی یادآور شد: بهترین شیوه برای شکرگزاری انقلاب اسلامی، کمک به استحکام و حفظ این نظام است که توسعه برق‌رسانی در کشور به آن کمک کرده، چرا که اجرای بسیاری از پروژه‌ها وابسته به برق است‏‎.

‎نظری تأکید کرد: باید همه همت مسئولان خراسان رضوی بر این موضوع استوار باشند که فعالیت‌های هیچ واحد تولیدی به سبب کمبود برق متوقف نشود و هیچ ظرفیت تولیدی به این دلیل بدون استفاده نماند‎.

‎گفتنی است که تامین برق ۱۱ روستای بدون برق، ۱۴ پروژه هوشمندسازی و اتوماسیون شبکه‌های برق، تامین برق عشایر استان خراسان رضوی از طریق سامانه‌های خورشیدی، تامین برق متقاضیان مسکن مهر و مسکن ملی، اجرای طرح‌های توسعه و بهینه‌سازی شبکه‌های برق شهری و روستایی، تبدیل شبکه‌های فشار ضعیف سیمی به کابل‌های خودنگهدار، توسعه شبکه‌های روشنایی معابر و نصب و راه‌اندازی تجهیزات شبکه‌های برق در سطح استان از جمله ۲۵ پروژه بزرگ برق رسانی شهری و روستایی این استان محسوب می‌شود‏‎.

نسخه مناسب چاپ