خط ارتباطی مردم با اطلاعات
سازمان تعزیرات حکومتی فعالتر عمل کند

مدتی است که شاهد اخبار برخورد بازرسان تعزیرات حکومتی با محتکران و گرانفروشان در صداوسیما نیستیم؛ چرا مثل گذشته نظارتی بر بازار صورت نمی‌گیرد و سودجویان به راحتی به افزایش قیمت و هرج و مرج در بازار دامن می‌زنند؟ برای مثال مدتی است که کیفیت انواع نان پایین آمده و اغلب نانوایان دلیل آن را بی کیفیت بودن آردهای مصرفی می‌دانند. از سازمان تعزیرات حکومتی انتظار می‌رود که بر بازار تولید و توزیع مواد اولیه نظارت بیشتری داشته باشند. ‏

تلفن به خط ارتباطی ‏

عدم تصویب «اف.ای.تی.اف» بر مشکلات اقتصادی می‌افزاید

در شرایطی که بسیاری از مسئولان دولت قبل تصویب لایحه «اف.ای.تی.اف» را برای گره‌گشایی از مشکلات کشور بسیار ضروری و با اهمیت می‌دانستند و رئیس محترم مجمع تشخیص مصلحت نظام هم تصویب آن را به یک سال بعد موکول کردند؛ چرا بعد از گذشت این مدت و کمک به احیای برجام، برای تصویب و اجرای آن اقدام نمی‌کنند؟ با توجه به این که مراودات بانکی و مالی بین‌المللی کشورمان به دلیل قرارگرفتن در لیست سیاه‎ ‎معاهده یاد شده‎ ‎با مشکلات اساسی مواجه شده است، عدم تصویب آن باعث افزایش فشارهای اقتصادی بر مردم می‌شود. ‏

کارشناس اقتصادی ‏

خرید یکی دو عدد سکه بدون نیاز به ارائه کارت ملی باشد

به یکی از صرافی‌های بلوار میرداماد برای خرید یک عدد سکه نیم‌بهار آزادی مراجعه کردم تا آن را در جشن تولد نوه‌ام هدیه بدهم، اما از من کارت ملی خواستند و حتی کارت شناسایی‌ام را که کدملی و عکس مرا هم داشت، نپذیرفتند و در نتیجه نتوانستم آن سکه کادویی را بخرم. آیا بهتر نیست بانک مرکزی برای خرید سکه به تعداد کم و مثلاً یکی دو عدد آن را بدون ارائه کارت ملی در صرافی‌ها آزاد اعلام کند، تا امثال من برای خرید آن ناچار نباشند به دلالان سکه در بازار آزاد مراجعه کنند؟

پدر بزرگ

سقف برزنتی، دختران دانش آموز را از نور آفتاب محروم می‌کند

گفته می‌شود که علاوه بر ساخت دیوارهای بلند در اطراف دبستان‌های دخترانه، مدیران این مدارس را موظف کرده‌اند در صورت وجود مشرف به حیاط دبستان‌ها، سقف آن‌ها را هم برزنت بکشند، غافل از آن که با این کار دختر بچه‌های معصوم از فواید نور آفتاب محروم می‌شوند و اعتماد به نفس خود را از دست می‌دهند. در دبستان‌های دخترانه معمولاً فقط یک خدمتگزار مدرسه مرد است که اگر مشکل از اوست، خدمتگزار زن استخدام کنند.

خانم حقوقدان و پژوهشگر

در سراسر نوار ساحلی دریای خزر پیاده راه بسازند

آزادسازی سواحل دریای خزر از آرزوهای دیرینه مردم بود که خوشبختانه با عزم و اراده دولت سیزدهم تحقق یافته است، برای آن که در آینده هم این سواحل زیبا آزاد و از دسترس خلافکاران و

مال اندوزان در امان بماند، پیشنهاد می‌کنم دولت به کمک شهرداری‌ها و فرمانداری‌های شهرهای شمالی کشور به فاصله مناسب از حریم دریای خزر از ابتدا تا انتهای آن را پیاده راه آسفالت مجهز به گاردریل بسازد تا اهالی محل و گردشگران آزادانه در این جاده سراسری

پیاده روی و از آفتاب و مناظر دلپذیر دریا به خوبی استفاده کنند.

خانم شهروند از شهرک غرب ـ تهران

والدین فرزندان‌شان را به تحصیل در هنرستان‌ها تشویق کنند

بیشتر جوانان مایلند در رشته‌هایی مانند مهندسی و پزشکی درس بخوانند که متأسفانه بسیاری از آنان پس از فارغ‌التحصیلی بیکار می‌مانند، حال آن که با تحصیل در هنرستان‌ها می‌توانند شغل‌های خوب و پُردرآمدی داشته باشند. به عنوان مدرس هنرستان‌ها به والدین توصیه می‌کنم نه فقط مانع تحصیل فرزندان‌شان در هنرستان‌ها نشوند، بلکه آنان را به فراگیری هنرها تشویق کنند و مطمئن باشند که عزیزان‌شان با سعی و تلاش می‌توانند در کارشان موفق شوند.

مدرس هنرستان دختران

خانواد‌ه‌ها به تربیت پسران خود اهمیت بیشتری بدهند

آمار نشان می‌دهد که بیش از ۹۰درصد جرایم در کشورهای جهان توسط مردان انجام می‌شود و به همین دلیل اگر می‌خواهیم جامعه‌ای سالم داشته باشیم، ضرورت دارد که خانواده‌ها از ابتدای کودکی به تربیت اصولی و ارشاد فرزندان پسر خود بیشتر توجه کنند تا جامعه در آینده از مردان نیک‌اندیش و دارای سلامت رفتار و گفتار برخوردار باشد.

بانوی هموطن

مجرای ریه تنفسی تهران را تنگ‌تر نسازند

شهرداری تهران به تازگی برای ساخت ۲۱۰ پروژه مسکونی که پیش از این برایشان مجوز صادر نشده بود در منطقه ۲۲ مجوز ساخت صادر کرده است ، یعنی همان منطقه‌ای که به گفته کارشناسان، زمانی فضای تنفسی غرب تهران محسوب می‌شد و حالا به دلیل ساخت و سازهای متعدد و بی‌رویه و قدکشیدن بناهای بلندمرتبه، نفس تهران را به شماره انداخته و فضای سبز طبیعی آن را هم از میان برده است. نبود زیرساخت‌های ضروری از قبیل فضاهای آموزشی و رفاهی در منطقه ۲۲ تهران برکسی پوشیده نیست و همین حالا هم ساکنان مجتمع‌ها از کمبود این امکانات رنج می‌برند، چه رسد به آن که امروز ۲۱۰ پروانه ساخت مجتمع و فردا احتمالاً پروانه ساخت صدها مجتمع مسکونی دیگر در منطقه ۲۲ صادر شود.

خواننده روزنامه اطلاعات

سؤال کارشناس مالی از شبکه خبرصداوسیما

به عنوان یک کارشناس مالی از شبکه خبر صداوسیما می‌پرسم طبق ادعای این شبکه چگونه ممکن است نرخ تورم در آمریکا ۷درصد و افزایش قیمت‌ها در آن کشور ۲۶درصد باشد؟

کارشناس مالی

آسفالت بخشی از بزرگراه نیاز به مرمت دارد

آسفالت بزرگراه امام علی(ع)، بعد از خیابان شهید مدنی تا قبل از خیابان رسالت شرق خیلی خراب است و باید روکش و مرمت شود.

از ساکنان شرق تهران

ضرورت نظافت مستمر واگن‌های متروی تهران ـ کرج

واگن‌های خط ۵ مترو تهران ـ کرج کثیف است و ضرورت دارد به صورت مستمر نظافت شود.

مسافر مترو

بانک‌ها علاوه بر سود، کارمزد هم می‌گیرند

بانک‌ها علاوه بر دریافت سود از تسهیلات پرداختی، برای آن کارمزد هم دریافت می‌کنند که ضرورت دارد از دریافت آن خودداری کنند.

فواد کاسبپ

دلیل این تفاوت‌ دریافتی بازنشستگان چیست؟

بازنشسته‌ای که از عدم پذیرش او به عنوان ضامن بانکی پسرش گلایه کرده بود که به گفته خودش ۱۳ میلیون تومان در ماه مستمری می‌گیرد، حال آن که دریافتی من به عنوان مدیر بازنشسته مالی فقط ۷ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان است، که باید پرسید تفاوت حقوق‌های ما چه دلیلی دارد؟

بازنشسته کشوری ـ همدان

خط ارتباطی: اغلب کارکنان شرکت ملی نفت عمرشان را پای چاه‌ها و دکل‌های نفت و در بدترین شرایط آب و هوایی بیابانی می‌گذرانند و ضمن تامین نیازهای داخلی، به ارزآوری برای کشور هم کمک می‌کنند.

زبان فارسی هویت ملی ما است

مدتی است که بعضی از شبکه‌های فارسی زبان ماهواره‌ای در خارج از کشور در صدد تضعیف زبان شیرین و ملی فارسی برآمده‌اند، حال آن که به قول دکتر محمدعلی فیاض‌بخش، «زبان پارسی میراث هزاران ساله است و در تطور و تحول و تغییر، ژنی است در درون پیکر ایران و خونی است جاری در کالبد ایرانی». بر همه ما از هر قوم و نژاد فرض است که زبان فارسی را پاس بداریم و با زنده نگه داشتن آن، به هویت ملی خود ببالیم.

تلفن به خط ارتباطی

نسخه مناسب چاپ