مراسم بزرگداشت شهیدسرافراز ،روحانی با فضیلت، مرحوم
حجت الاسلام والمسلمین حاج شیخ علی ایرانمنش در کرمان برگزار شد
 

کرمان – خبرنگار اطلاعات: مراسم بزرگداشت شهید حجت الاسلام علی ایرانمنش مدیرکل اسبق آموزش و پرورش استان کرمان همزمان با سی و پنجمین سالگرد شهادت او با حضور جمعی از فرهنگیان و دانش آموزان در دبیرستان نمونه دولتی دخترانه شهید ایرانمنش برگزار شد.

حجت الاسلام حسن علیدادی سلیمانی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمان در این مراسم بر ترویج و تبیین صفات اخلاقی و رفتاری این شهید بزرگوار در جامعه دانش آموزی و فرهنگی تاکید کرد و از برگزاری یادواره این شهید در روز بیست و دوم اسفند ماه امسال خبر داد.

وی با بیان این که معلمی، عالم بودن و شهید بودن ۳ ویژگی برجسته شهید ایرانمنش بوده است، تاکید کرد: صفات اخلاقی و رفتاری شهید ایرانمنش باید برای جامعه دانش آموزی و فرهنگی ترویج و تبیین شود.

نماینده ولی فقیه در استان کرمان با بیان این که شهید ایرانمنش معلم بود و معلم به لحاظ تاثیرگذاری و واقعیت جامعه بشری یک جایگاه ممتاز را به خود اختصاص داده است، افزود: معلم با روح و روان انسان سر و کار دارد پس کلمه معلم در افراد تحول درونی و انقلاب به وجود می آورد و منشا خیرات و برکات فراوان است.

وی با اشاره این که شهید ایرانمنش عالم به دین بود، تاکید کرد: نگاه معلم به مدرسه و دانش آموز از جایگاه عالم دین نگاه کاملا پیشرفته و پیشتاز است و در دانش آموز تاثیر گذاری زیادی دارد.

علیدادی با بیان این که شهید ایرانمنش معلم عالم شهید است، اظهار داشت: این ها ۳ ویژگی برجسته شهید ایرانمنش هستند که باید در جامعه فرهنگی و دانش آموزی ترویج و تبیین شوند.

امام جمعه کرمان با اشاره به نقش آموزش و پرورش در توسعه و پیشرفت کشور گفت: آموزش و پرورش یک کانون ارزشمند و آغاز و پایان هر حرکت ارزشمند فرهنگی در جامعه است.

همچنین رئیس سازمان بسیج فرهنگیان استان کرمان در این مراسم در سخنانی با گرامیداشت یاد همه شهدا، گفت: یاد و نام شهدا چراغ هدایت و روشنگر زندگی ماست، آنها انسان هایی وارسته بودند که شاهد بر رفتار و کردار ما هستند.

محمد علیرضایی افزود: شهید علی ایرانمنش اسوه تقوا، مردمداری، اخلاق نیکو و کردار اسلامی بود که هر مقطع زندگی مبارزاتی و حضور ایشان در نظام تعلیم و تربیت می تواند برای ما پندها و درس های زیادی داشته باشد.

رئیس سازمان بسیج فرهنگیان استان کرمان همچنین از برگزاری یادواره شهید علی ایرانمنش در روز ۲۲ اسفند ۱۴۰۰ همزمان با روز بزرگداشت شهدا خبر داد.

زهرا ایرانمنش فرزند شهید هم در این مراسم به بیان خاطراتی از پدرش پرداخت و در ادامه متن پیام مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان به مناسبت سی و پنجمین سالگرد شهید ایرانمنش توسط مدیر آموزش و پرورش ناحیه ۲ کرمان قرائت شد.

نسخه مناسب چاپ