پیش‌بینی حضور ۵ میلیون زائر ایرانی در اربعین حسینی
رئیس ستاد اربعین با بیان این که پیش بینی ۵ میلیون زائر حسینی را برای اربعین ۱۴۰۱ داریم، گفت: ممکن است با توجه به تاکید ستادکرونا، شرط تزریق سه دُز واکسن هم الزامی باشد، اما در هر صورت تزریق ۲ دُز واکسن الزامی است.

به گزارش فارس، سید مجید میراحمدی در هشتاد و هفتمین جلسه ستاد مرکزی اربعین حسینی که با حضور نمایندگان دستگاه‌ها در محل وزارت کشور برگزار شد؛ گفت: باید برنامه‌ریزی‌های لازم را برای برگزاری باشکوه مراسم اربعین حسینی در سال پیش رو داشته باشیم.

وی با بیان این که اربعین امسال مصادف با فصل گرم سال است و برای همین تمهیدات لازم را به لحاظ زیرساختی به منظور برگزاری مراسم داشته باشیم، افزود: تامین آب شرب بموقع برای زائران حسینی از جمله ضرورت هاست و در این زمینه احداث کارخانه‌های یخ سازی در سه استان کرمانشاه، ایلام و خوزستان باید با جدیت دنبال شود.

رئیس ستاد مرکزی اربعین حسینی گفت: امسال پیش بینی ۵ میلیون زائر حسینی را داریم و البته تصمیمات متناسب با شرایط کرونایی و اتخاذ اصول بهداشتی صورت خواهد گرفت؛ بر همین اساس باید به نحو مناسبی اطلاع‌رسانی شود که کسانی که مشتاق زیارت در مراسم اربعین حسینی است حتما تزریق دو دُز واکسن را داشته باشند.

معاون وزیر کشور گفت: ممکن است با توجه به تاکید ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا، شرط تزریق سه دُز واکسن هم الزامی باشد، اما در هر صورت تزریق دو دُز واکسن الزامی است و عاشقان اهل بیت باید این امر را در نظر داشته باشند.

میراحمدی همچنین نسبت به تحول در حوزه اسکان و به خصوص تغذیه زائرین حسینی با توجه به شرایط بیماری تاکید کرد و گفت: با توجه به سرایت بیماری در غذاهای گرم باید به سمت غذاهای سبک و سرد حرکت کنیم.

معاون امنیتی وزیر کشور در ادامه سخنان خود به مساله زائران حسینی از سمت مرزهای شرقی کشور اشاره کرد و گفت: مرز ریمدان در استان سیستان و بلوچستان بیشترین پذیرای شیعیان پاکستانی در سال‌های اخیر برای حضور در مراسم اربعین حسینی بوده است و برای همین تلاش داریم با تقویت امکانات بهداشتی و زیرساختی از ظرفیت‌های این پایانه مرزی استفاده لازم را داشته باشیم.

وی همچنین بر فعال سازی ظرفیت پایانه مرزی سومار و خسروی در استان کرمانشاه اشاره کرد و گفت: می‌توان از مرز سومار برای حوزه بهره‌برداری کامیونی در انتقال تجهیزات و امکانات استفاده کرد.

میراحمدی از استاندار کرمانشاه درخواست کرد که تقویت زیرساخت‌های مرزی سومار و خسروی را با بسیج امکانات در اولویت قرار دهد و هماهنگی های لازم هم با طرف عراقی به عمل آید و در پایان از زحمات و تلاش های صادقانه حسین ذوالفقاری رئیس پیشین ستاد مرکزی اربعین حسینی تقدیر کرد.

به گزارش فارس، پیش از این حسین ذوالفقاری رئیس ستاد اربعین بود که در دولت سیزدهم با تحولات صورت گرفته، وزیر کشور طی حکمی سیدمجید میراحمدی را به عنوان معاون امنیتی وزیر کشور و رئیس ستاد اربعین منصوب کرد.

نسخه مناسب چاپ