خط ارتباطی مردم با اطلاعات
واردات بدون انتقال ارز خودرو آزاد شود

متاسفانه هیچیک از دولت‌های پس از انقلاب به انحصار دولت در صنعت خودروسازی پایان نداده‌اند و این در حالی است که شعار همگی آن‌ها حمایت از بخش خصوصی و تقویت آن بوده است. انسان وقتی رفت و آمد خودروهای زیبا و باکیفیت را حتی در خیابان‌های کشورهایی مانند عراق و ترکیه می‌بیند و آن‌ها را با خودروهای ساخت داخل مقایسه می‌کند، آه از نهادش بلند می‌شود! ما از معدود کشورها در جهان هستیم که واردات خودرو را ممنوع کرده‌ایم. کسی نمی‌گوید با ارز دولتی خودرو وارد شود، اما می‌گویند واردات آن بدون انتقال ارز و از جمله توسط ایرانیان مقیم خارج از کشور باید آزاد شود.

خواننده روزنامه اطلاعات

ترفند فروشگاه‌های زنجیره‌ای برای فروش بیشتر

در یکی از فروشگاه‌های معروف زنجیره‌ای قیمت گوشت مرغ بلدرچین حدود ۸۰ هزار تومان اتیکت خورده بود، اما آقایی که آن‌ها را در قفسه‌ها می‌چید، تاکید کرد که این کالا ۲۰درصد تخفیف دارد که حدود ۶۰ هزار تومان می‌شود. به همین دلیل ۲ بسته بلدرچین را خریدم، اما وقتی به صندوق مراجعه کردم، همان قیمت را حساب کردند، سراغ مسئول چینش بسته‌ها را هم گرفتم که غیب‌اش زده بود و نتوانستم او را پیدا کنم! آیا فروشگاه‌های زنجیره‌ای برای فروش بیشتر باید این گونه با مشتریان‌شان رفتار کنند؟ وقتی مدیران این فروشگاه‌ها کارکنان تحصیلکرده خود را به فروش بیشتر برای دریافت حقوق اندک ماهانه مجبور می‌کنند، از این فروشندگان جوان و نیازمند چه انتظاری می‌توان داشت؟

مشتری فروشگاه زنجیره‌ای

حذف نماد شرکت‌های بورسی از تله تکست شبکه ۳ سیما

نماد شرکت‌های بورسی از سیزدهم بهمن ماه جاری از تله‌تکست شبکه ۳ سیما حذف شده و این در حالی است که سهامداران مایلند روزانه از اوضاع بورس و سهام خود باخبر شوند.

بیننده شبکه ۳ سیما

کارگران نانوایی‌ها آموزش بهداشت ببینند

در صف خرید نان متوجه شاگرد نانوایی شدم که با جارو پله‌های انبار آنجا را نظافت می‌کرد و گرد و خاک آن روی خمیر نان‌ها و همچنین نان‌های به اصطلاح بیرون‌بر می‌نشست و وقتی به او اعتراض کردم، خیلی تعجب کرد و انگار خطرات این کار را نمی‌دانست. ضرورت دارد برای تمامی کسانی که به هر عنوان در نانوایی‌ها کار می‌کنند، حداقل ۲ واحد مستقل و جداگانه بهداشت کار تدریس و از آنان امتحان گرفته شود و بازرسان هم بر رعایت دقیق نکات بهداشتی در نانوایی‌ها نظارت کامل داشته باشند.

مشتری نانوایی از تهران

به جای قلع و قمع، سگ‌ها را عقیم و نگهداری کنند

با اظهار تاسف از جان باختن یک خانم پزشک در اهواز به هنگام فرار از حمله سگ‌های ولگرد و تصادف با خودروی عبوری در جاده، شهرداری اهواز که تصمیم به تلف کردن سگ‌ها گرفته است، باید با این موجودات بیگناه و مخلوق خدا رفتاری درست و انسانی داشته باشند و به جای قلع و قمع بیرحمانه سگ‌ها، به جمع‌آوری و عقیم‌سازی و نگهداری آن‌ها بپردازند.

تلفن به خط ارتباطی

وام ۵۰ میلیون تومانی به تعداد بیشتری از زوجین تعلق گیرد

پرداخت وام ازدواج همین حالاکه ۵۰میلیون تومان است به دلیل عدم توانایی مالی بانک‌ها درپرداخت این وام مشکل شده است، حالا چگونه می‌خواهند سال آینده مبلغ وام ازدواج را به ۱۲۰ میلیون تومان ودرباره زوج‌هایی به بیش از این مبلغ افزایش دهند؟ بهتر است به جای افزایش مبلغ وام به تعداد بیشتری از زوجین همین وام ۵۰ میلیون تومانی را بپردازند.

متقاضی وام ازدواج

با ارتقای کیفیت محصولات می‌توانیم بازارهای صادراتی را حفظ کنیم

تا سال‌ها کشورهایی مانند افغانستان و عراق مشتریان اصلی محصولات ایران بودند که به دلیل کیفیت پایین کالاهای صادراتی مانند خودرو، آن‌ها بیشتر ترجیح می‌دهند از محصولات کشورهای اروپایی وحتی ترکیه وکره جنوبی استفاده کنند.که برای پایان دادن به این وضع، ارتقای کیفیت محصولات داخلی با ایجاد بازارهای رقابتی وتقویت بخش خصوصی ضرورت دارد.

خواننده روزنامه اطلاعات

صندوق بیمه محصولات کشاورزی خسارات را به موقع بپردازد

حدود۲۵ سال است که کشاورزی می‌کنم ودراین مدت حق بیمه محصولاتم را به صندوق بیمه کشاورزی واریز کرده‌ام تا درصورت خسارت بتوانم از وام این صندوق بهره مند شوم و به هنگام سیل و خشکسالی آسیب مالی نبینم. با این حال از سال گذشته تاکنون برای دریافت خسارت وارده از سیل به باغم اقدام کرده ام ، اما با تعیین بسیار اندک خسارت ازسوی شرکت بیمه مواجه شده‌ام و بعد از شکایت از صندوق بیمه محصولات کشاورزی مجبور شدم باغم را بفروشم و حال که برای دریافت خسارت و پیگیری اعتراض اقدام کرده‌ام، به دلیل فروش باغ از دریافت خسارت محروم شده‌ام. از وزارت جهاد کشاورزی انتظار می‌رود که توجه بیشتری به حل مشکلات کشاورزان و باغداران داشته باشند و خسارت‌های آنان را به موقع بپردازند.‏

‏هموطن کشاورز

ارائه راهکارهای مقابله با جرایم خشن در روزنامه اطلاعات

دکتر سید مصطفی محقق داماد در یادداشت «دریغا اخلاق و دریغا اجتهاد»، نکات بسیار خواندنی از برخی دگم‌اندیشی‌های دینی را مطرح کرده بودند که امیدواریم مورد توجه فقها و علمای معظم قرارگیرد. اما از منظر اجتماعی و روان شناختی این گونه آسیب‌های اجتماعی باید توسط نویسندگان و گزارشگران روزنامه اطلاعات هم بررسی و راهکارهای مقابله با جرایم خشن با استفاده از نظر و پیشنهادهای کارشناسان، ارائه شود.

‏خواننده روزنامه اطلاعات

‏ضرورت ورودبازرسان سازمان تعزیرات به انبار شرکت‌های دولتی

تاکنون شاهد کشف مواد غذایی احتکاری وتقلبی در انبارهای بخش خصوصی بودیم وحالا که خبر کشف ۲۰ تن برنج تقلبی با نشان تجاری برنج‌های معروف ایرانی در انبار متعلق به یک شرکت دولتی را می‌شنویم، حیرت زده می‌شویم! برای پیشگیری از چنین تقلب‌هایی ضرورت دارد امکان ورودبازرسان سازمان تعزیرات حکومتی به انبارهای متعلق به شرکت‌های دولتی هم به خوبی فراهم باشد و میان آن‌ها وانبارهای خصوصی تفاوتی قائل نشوند. ‏

شهروندی از تهران

بازاربزرگ تهران سریعتر ساماندهی شود

سال‌ها است که کارشناسان شهرداری و آتش نشانی در باره خطر آتش سوزی‌های مهیب وگسترده درمحدوده بازار بزرگ تهران وعدم امکان دسترسی آتش نشانان و خودروهای آتش نشانی به معابر تنگ وپرتعداد بازار را گوشزد می‌کنند و در این باره هشدار می‌دهند، با این حال به دلیل عدم اجرای طرح ساماندهی بازار، متاسفانه ازجمله شاهد آتش سوزی و ویرانی حدود۳۰ فروشگاه لوازم خانگی در بازارچه قدیمی حاجب الدوله بازار تهران و صدها میلیارد ریال خسارت و بیکاری و ضرر و زیان صاحبان آن‌ها شده‌ایم. آیا وقت آن نرسیده است که با همکاری وزارت میراث فرهنگی تکلیف بازارچه‌های قدیمی تهران هرچه سریعتر مشخص و از تکرار حوادث تلخ آتش سوزی در آن‌ها پیشگیری شود؟

از کسبه بازار بزرگ تهران

شبکه های رادیویی در بندرجاسک آنتن نمی‌دهند

عدم برقراری ودسترسی ساکنان بندر جاسک به شبکه‌های رادیویی کشور مورد گلایه دوستداران برنامه‌های رادیویی قرار می‌گیرد که چرا نمی‌توانند امواج رادیویی مورد علاقه خود در ایران رابشنوند، حال آن که امکان دستیابی به امواج رادیویی دیگر کشورهای منطقه بسیار سهل و آسان است. از مسئولان ذیربط در سازمان صداوسیما و وزارت فن آوری اطلاعات و ارتباطات درخواست می‌شود که برای تقویت فرکانس امواج رادیویی داخلی در بندر جاسک اقدام کنند.

زارعی ـ از ساکنان بندرجاسک(استان هرمزگان)

همسان‌سازی حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی را اصلاح کنند

بعداز۳۰سال خدمت صادقانه و دریافت پست مدیریتی درسال‌های پایانی خدمت؛ حقوق دریافتی ام بسیار اندک است و در همسان سازی حقوق‌ها پست مدیریتی در پایه حقوقی‌ام اعمال نشده است و پس از گذشت ۸ سال از زمان بازنشستگی مستمری‌ام ۷میلیون تومان و دریافتی من حدود ۵ میلیون و ۵۰۰هزارتومان است، چرا مسئولان برای اصلاح همسان‌سازی حقوق بازنشستگان اقدام نمی‌کنند.؟

بازنشسته تامین اجتماعی

نسخه مناسب چاپ