وزیر بهداشت خبر داد
مراکز تشخیص زود هنگام سرطان در سراسر کشور توسعه می یابند
 

زرین شهر – خبرنگار اطلاعات: وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: ایجاد و توسعه مراکز غربالگری و تشخیص زود هنگام سرطان در کشور برای پیشگیری از این بیماری ضروری است و باید مراکز بیشتری راه‌اندازی شود.

دکتر بهرام عین‌اللهی در مراسم افتتاح مرکز غربالگری سرطان در نجف‌آباد اصفهان با تاکید بر لزوم راه‌اندازی مراکز غربالگری سرطان در سطح کشور، برای تامین تجهیزات موردنیاز غربالگری ازجمله ماموگرافی در مرکز نجف‌آباد قول مساعد داد.

خودکفایی در بیشتر رشته‌های پزشکی

وزیر بهداشت همچنین در مراسم کلنگ زنی طرح توسعه و آغاز عملیات اجرایی ساختمان جدید بیمارستان شهدای لنجان در جنوب غربی اصفهان گفت: عمده خدمات بهداشتی و درمانی در کشور قبل از انقلاب به‌دست پزشکان هندی و بنگلادشی انجام می‌شد اما پس از انقلاب اسلامی در بیشتر رشته‌های پزشکی به خودکفایی رسیدیم که از بزرگترین دستاوردها بشمار می‌آید.

عین‌اللهی اظهار داشت: مردم کشورمان درگذشته برای دریافت کمترین خدمات با پرداخت هزینه‌های گزاف باید به خارج از کشور می‌رفتند اما امروز از بهترین و باکیفیت‌ترین خدمات بهداشتی و درمانی برخورداریم.

وی با بیان این که به‌دنبال ایران قوی هستیم، ادامه داد: شاید ۴۰سال قبل کسی ایران را نمی‌شناخت اما امروز ایران یعنی شهید قاسم سلیمانی و شهید حججی و دانشمندان برجسته‌ای که هر یک در قدرتمند کردن ایران و دستیابی به آرمان‌ها و انقلاب نقش موثری داشتند.

وزیر بهداشت با اشاره به این که در حوزه درمان بیماری کووید-۱۹قوی و پیشرفته هستیم، افزود: این در حالی است که ‌اکنون در کشورهای اروپایی شاهد مرگ ۲تا ۳ هزارنفری براثر این بیماری هستیم.

وی گفت: فصل جدیدی از پیروزمندی انقلاب را در سطح کشور شاهدیم و مردم همیشه درصحنه با همان قدرتی که ۸ سال جنگ تحمیلی را با سربلندی طی کردند در زمان تحریم هم سختی‌ها را به جان خریدند.

وزیربهداشت با اشاره به این که مردم شهرستان لنجان نیازمند بالاترین و بهترین خدمات بهداشتی و درمانی هستند، تاکید کرد: به همین منظور طرح توسعه بیمارستان شهدای لنجان کلنگ زنی شد که همه مصالح ساختمانی آن تولید داخل خواهد بود.

عین‌اللهی با تاکید بر این که استان اصفهان نگین درخشان کشور است و حماسه و ایثارگری‌های مردم این خطه در دفاع مقدس و پس ‌از آن را هیچگاه از یاد نمی‌بریم، ادامه داد: از آن جمله می توان به شهید خرازی اشاره کرد و پس ‌از آن شهید حججی الگوی تمام‌عیار از شهدای مدافع حرم است.

گسترش خدمات سلامت از اهداف اصلی دولت سیزدهم

وزیر بهداشت گفت: اهداف مهمی در دولت سیزدهم برای خدمات‌رسانی به مردم وجود دارد که عدالت و گسترش خدمات سلامت برای همه یکی از آنهاست.لذا باهدف ارتقای کمی و کیفی و عادلانه شاخص‌های سلامت،برنامه ای توسط وزارت بهداشت تدوین و مصوب شده است که طی چند روز آینده اعلام می‌شود.

وی درباره افزایش سرانه تخت بیمارستانی در کشور اظهار داشت: یکی از برنامه‌های ما برقراری عدالت بر اساس شاخص‌های موجود است به طوری که در هر منطقه و مکان، هر خدمات و حقی که لازم است با توجه به میزان جمعیت و وضعیت بیماری‌ها به همه مردم ارائه شود.

وزیر بهداشت با اشاره به طرح توسعه بیمارستان شهدای لنجان، گفت: این بیمارستان قدیمی است و با توجه به وضعیت موجود شهرستان لنجان و پیشرفت‌هایی که دارد نمی‌تواند آن طور که باید خدمات‌رسانی کند، به همین دلیل با توجه و فعالیت مسئولان و نمایندگان مجلس، طرح توسعه این مرکز به تصویب سازمان برنامه‌وبودجه رسید و ردیف مشخصی بر اساس ماده ۲۳برای آن اخذ شد.

نماینده مردم لنجان در مجلس شورای اسلامی هم در این مراسم گفت: بیمارستان شهدای لنجان فرسوده است و دستور تخریب آن بارها صادر شده است و در دوره‌های مختلف وزارت بهداشت بارها طرح ساخت بیمارستان جدید مطرح شد اما به‌جایی نرسید.

حسین رجایی اظهار داشت: در دوره فعلی ،ردیف ملی برای ساخت و طرح توسعه بیمارستان داده شد، هرچند خیران سلامت از سال‌ها قبل به جد دنبال نوسازی بیمارستان بودند .

وی بابیان این که امیدواریم ساخت و بهره‌برداری از بیمارستان زودتر از زمان پنج‌ساله تعیین‌شده ،به سرانجام برشد گفت:با اجرای طرح توسعه، بیمارستان شهدای لنجان بزرگترین و مجهزترین بیمارستان دولتی در غرب استان اصفهان خواهد بود که به حدود ۳۰۰هزار نفر جمعیت شهرستان لنجان خدمات بهداشتی و درمانی ارائه می‌کند.

شاهین شیرانی رئیس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان هم بابیان این که بیمارستان شهدای لنجان در سال‌های گذشته ارائه‌دهنده خدمات سلامت به مردم بوده است و نیاز به توسعه دارد، افزود: امیدواریم باهمت جهادی و در جهت عدالت در سلامت هر چه سریع‌تر شاهد بهره‌برداری از طرح توسعه بیمارستان باشیم.

وی با یادآوری این که می‌کوشیم در دولت فعلی شاهد بهره‌برداری از طرح توسعه بیمارستان شهدای لنجان باشیم، تاکید کرد: این بیمارستان تخصصی و همه رشته‌های پزشکی از جمله مرکز درمان سرطان در آن دیده ‌شده است.

اهدای مدال برای ساخت پایگاه اورژانس

در حاشیه سفر وزیر بهداشت به شهرستان لنجان، علیرضا مختاری قهرمان دومیدانی (پرتاب وزنه و دیسک) پارالمپیک، مدال طلا و برنز مسابقات پارا آسیای جاکارتا اندونزی خود را برای ساخت پایگاه اورژانس در «باغ‌بهادران» به وزیر بهداشت اهدا کرد.

علیرضا مختاری مدال‌آور مسابقات دومیدانی کشور برای تامین ۲دستگاه آمبولانس و ساخت یک پایگاه اورژانس در باغ‌بهادران از توابع شهرستان لنجان به اسم شهید پویا ایزدی از شهیدان مدافع حرم، مدال‌های خود را به وزیر بهداشت اهدا کرد.

افتتاح ۲ طرح بهداشتی و درمانی

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی همچنین در سفر به استان اصفهان، مرکز خدمات جامع سلامت شهید قاسم سلیمانی در مسکن مهر فولادشهر و آزمایشگاه مرکزی زرین‌شهر در شهرستان لنجان را افتتاح کرد.

مرکز خدمات جامع سلامت مسکن مهر فولادشهر در ۲طبقه با ۱۷۷۵ مترمربع زیربنا و بااعتباری بالغ‌بر ۲۰میلیارد تومان ساخته ‌شده است.

همچنین آزمایشگاه مرکزی شهرستان لنجان در زرین‌شهر در مساحت ۳۴۰۰ مترمربع و زیربنای ۱۱۰۰ مترمربع در ۲طبقه بااعتباری بالغ‌بر ۷ میلیارد تومان توسط وزیر بهداشت افتتاح شد.

نسخه مناسب چاپ