اخبار حوادث
 

‎سرقت پیچ‌ها دلیل سقوط تیر‌های چراغ برق «آزادگان» بود‏

سرویس حوادث: پس از اعلام خبر سرقت پیچ‌های پل‌ها توسط پیمانکاران شهرداری، اکنون پلیس تهران از دستگیری ۲ معتاد متجاهر که با سرقت پیچ‌های ۵ تیر چراغ برق در مسیر عبور رانندگان در آزادگان سبب سقوط آنها به وسط بزرگراه شده بودند، خبر داد‎.

‎سرهنگ‌ علی همه خانی، معاون اجتماعی پلیس راهور تهران دراین باره افزود: ساعت ۹ و ۴۵ دقیقه صبح پنجشنبه، در شرق به غرب بزرگراه آزادگان، قبل از پل سعیدی، محدوده علی آباد قاجار، تعداد ۵ تیر چراغ برق بر روی سطح سواره رو سقوط کرد، که دراین حادثه خوشبختانه به کسی آسیبی نرسید، ولی سبب انسداد کامل محور شدو بار ترافیکی سنگینی را درآن به وجود آورد که با حضور ماموران و رانندگان این تیر‌های چراغ برق به رفیوژ میانی منتقل شدند‎. ‎مرکز اطلاع‌رسانی پلیس تهران دیروز اعلام کرد:در پی سقوط تعدادی از تیرهای چراغ برق بزرگراه آزادگان در بررسی‌هامشخص شد که این حادثه در پی باز شدن پیچ چراغ‌های برق توسط فرد یا افرادی انجام شده است، که در بررسی‌هاو تحقیقات میدانی عوامل پلیس موفق به دستگیری ۲ فرد متهم در این زمینه شدند و از آنها پیچ‌های به سرقت رفته چراغ‌های برق را کشف کردند. متهمان که به نوعی از معتادان متجاهر هستند در بازجویی‌ها گفتند که برای تامین هزینه مواد مخدر اقدام به سرقت تجهیزات شهری از جمله نرده‌های کنار خیابان و پیچ‌های چراغ برق کرده‌اند. در این رابطه یک نفر مالخر نیز دستگیر شده است‎.

‎تولد توله شیر سفید در باغ وحش دزفول

سرویس خبر: مسئول باغ وحش دزفول در استان خوزستان گفت: یک قلاده توله شیر سفید که از گونه‌های کمیاب است، در باغ وحش دزفول متولد شد‎.

‎احمد نوروززاده اظهارداشت: شیر ماده این باغ وحش در زایمان اول یک توله شیر سفید به دنیا آورده است‎. ‎وی ادامه داد: حدود یک هفته از تولد این قلاده شیر سفید می‌گذرد و زیر نظر دامپزشک قراردارد و به همراه مادرش برای تغذیه از شیر مادر در یک اتاق نگهداری و بعد از یک ماهه شدن به صورت دستی تغذیه می‌شود‎. ‎نوروززاده با اشاره به اینکه شیر سفید، یک گربه نادر در آفریقای جنوبی است و در صورت زنده ماندن این توله بسیار ارزشمند است بیان کرد: هم اکنون با توجه به شیوع ویروس کرونا بازدید از باغ وحش کاهش یافته است و هر حیوانی با سطح اضطراب کمتر می‌تواند زایمان راحتتری را تجربه کند‎.

توفان در اروپا۵ کشته داشت

اروپا: وقوع توفان شدید در مناطقی از اروپا ، ۵ کشته به جا گذاشت و خسارات فراوانی به تاسیسات شهری وارد کرد.

وزش بادهایی با سرعت ۱۲۵کیلومتر بر ساعت در لهستان به بیش از ۵۰۰خانه آسیب جدی وارد کرد و سبب ریشه کنی صدها درخت و قطعی برق شد به‌ طوری‌ که ۳۲۴هزار خانوار شب را بدون برق سپری کردند.

پلیس اعلام کرد که بر اثر توفان، یک جرثقیل بزرگ در یک کارگاه ساختمانی در شهر «کراکوف» لهستان واژگون شد که این حادثه، ۲ کشته و ۲ زخمی به جا گذاشت. یک نفر دیگر هم در غرب لهستان بر اثر سقوط درخت روی خودرو اش کشته شد. در آلمان ،یک مرد ۳۷ساله و یک مرد ۵۵ساله که در حال رانندگی بودند که بر اثر سقوط درخت جان باختند. در برخی مناطق این کشور مدارس هم تعطیل شدند و پلیس به ساکنان هشدار داد که در خانه بمانند و از حضور در پارک‌ها یا جنگل‌ها خودداری کنند. جمهوری چک هم تحت تاثیر این توفان شدید بود و برق بیش از ۳۰۰هزار خانوار بر اثر توفان قطع شد. همچنین وزش بادهای شدید، اختلالات گسترده‌ای در تردد بین شهرها ایجاد کرد و در یک سانحه رانندگی مرتبط باتوفان ۳ کودک آسیب دیدند که به دلیل جراحت زیاد به بیمارستان منتقل شدند. در هلند هم وزش باد شدید ۳ نفر از جمله یک افسر پلیس را مجروح کرد.

از سوی دیگر ارتش بریتانیا پس از اعلام وضعیت قرمز در مورد خطر جانی ناشی از تندبادهای شدید در جنوب غربی انگلیس و جنوب ولز، در حالت آماده‌باش قرار گرفت. ایرلند هم نسبت به وزش بادهای شدید و مخرب و احتمال وقوع سیل در سواحل هشدار داد.

نسخه مناسب چاپ