سود سهام عدالت جاماندگان سال ۹۸ از نیمه اسفند پرداخت می شود
سود سهام عدالت جاماندگان سال ۹۸ از نیمه اسفند همراه با سود سال ۹۹ پرداخت می‌شود.

محمد باغستانی مدیرعامل شرکت سپرده‌گذاری مرکزی دیروز با اعلام این مطلب به ایرنا گفت: افرادی که سال گذشته به دلیل برخی مشکلات موفق به دریافت سود سال ۹۸ سهام عدالت خود نشدند، از اواسط اسفند بتدریج همراه با سود سال ۹۹ طلب قبلی خود را دریافت خواهند کرد.

وی ادامه داد: براساس آخرین محاسبات، سود سهام منتهی به ۲۹ اسفند ۱۳۹۹ مشمولان سهام عدالتی که ۵۳۲ هزار تومان در سبد سهام خود دارد، مبلغی بیش از ۵۵۰ هزار تومان خواهد بود.نکته حائز اهمیت این است که اگر شرکت‌های سرمایه‌پذیر در زمان مقرر مبالغ سودهای خود را به حساب شرکت سپرده‌گذاری مرکزی واریز کنند، سودها تا پایان امسال به حساب سهامداران واریز خواهد شد.

وی ادامه داد: برخی از شرکت‌های سرمایه‌پذیر اقدام به افزایش سرمایه کرده‌اند و به همین علت مبالغ افزایش سرمایه از سود تقسیمی کسر می شود اما سهام جدید به سهامداران تعلق خواهد گرفت.باغستانی گفت: تاکنون فقط ۶ شرکت از ۳۶ شرکت سهام عدالت، سود سهامداران را به حساب این شرکت واریز کرده‌اند.مدیرعامل شرکت سپرده‌گذاری مرکزی افزود: سال گذشته به دلیل عدم واریزی سود سهام از سوی شرکت‌های سرمایه‌پذیر، سود سهامداران در ۲ مرحله پرداخت شد اما امسال در تلاش هستیم با همکاری شرکت‌های سرمایه پذیر همه سودها را یکجا دریافت و در یک مرحله پرداخت کنیم.

وی گفت: براساس آخرین آمارها، بیش از ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار سهامدار مشمول سهام عدالت نتوانسته‌اند سود سهام سال ۱۳۹۸ خود را دریافت کنند که شماره شبای نامعتبر، مسدود، راکد، مشترک (دو امضاء)، ارزی و بلندمدت مهم ترین دلایلی بودند که باعث شد تا برخی از سهامداران قادر به دریافت سود سال ۱۳۹۸ سهام عدالت خود نباشند.

این افراد می‌توانند از ۲ طریق شماره شبای معتبر خود را در سامانه‌های شرکت سپرده‌گذاری مرکزی ثبت و سود سهام خود را دریافت کنند.

به گفته باغستانی ثبت‌نام و احراز هویت درسامانه جامع اطلاعات مشتریان ( sejam.ir) و درج شماره شبای معتبر در سایت sahamedalat.ir، از جمله روش‌هایی است که مشمولان سهام عدالت می‌توانند شماره شبای بانکی خود را اصلاح کنند. همچنین همه سهامداران سهام عدالت می‌توانند با مراجعه به سامانه سجام یا سایت سهام عدالت از وجود شماره شبا معتبر خود نزد شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اطمینان حاصل کنند.باغستانی گفت: براساس آخرین گزارش‌ها سود شرکت‌های بورسی در سال منتهی به ۲۹ اسفند ۱۳۹۹ مبلغی بیش از ۲۹ هزار میلیارد تومان است.

وی گفت: شرکت سپرده‌گذاری مرکزی در حال فراهم کردن زیر ساخت‌های لازم و همکاری با سایر دستگاه‌های ذیربط برای اجرایی کردن فرایند انتقال سهام متوفیان سهام عدالت به وراث است.بنابر این سود سهام متوفیان سهام عدالت نیز پس از انتقال سهام به وراث به حساب آنها واریز خواهد شد.

نسخه مناسب چاپ