عطوان سردبیر «رأی الیوم»: گنبد آهنین به افسانه مرکاوا پیوست
سرویس خارجی: عملیات پهپادی دو روز قبل حزب الله لبنان در داخل اراضی اشغالی که طی آن یک فروند پهپاد حزب الله به مدت ۴۰دقیقه در ۷۰کیلومتری آسمان اسرائیل به پرواز درآمد و سالم به خاک لبنان بازگشت، با استقبال گروههای مقاومت منطقه و کارشناسان و رسانه ها مواجه شد.

در این راستا «محمد علی الحوثی» عضو ارشد شورای عالی سیاسی انصارالله یمن در واکنش به عملیات پهپادی حزب الله لبنان در داخل اراضی اشغالی گفت: ما این عملیات را به مقاومت لبنان تبریک می‌گوییم .یک ژنرال ارتش مصر هم با اشاره به ورود پهپاد حزب الله به عمق امنیتی اسرائیل، تاکید کرد که سامانه موشکی گنبد آهنین اسرائیل توان مقابله با حملات موشکی و پهپادی حزب الله را ندارد. «سمیر راغب» افزود: سامانه گنبد آهنین ارتش اسرائیل بازهم موفق به رهگیری پهپاد حزب الله نشد و به همین خاطر آنها از بالگرد و موشک برای تعقیب این پهپاد اطلاعاتی استفاده کردند. این ژنرال ارتش مصر گفت: موشک‌های شلیک شده از سوی ارتش اسرائیل هم موفق نشدند پهپاد را از بین ببرند.

وی گفت: سامانه‌های موشکی اسرائیل با مشکلات جدی در مقابله با پهپادهای حزب الله مواجه هستند و پرواز پهپاد مذکور در عمق ۷۰کیلومتری خاک فلسطین اشغالی، آن هم به مدت ۴۰دقیقه، گواهی بر اثبات این موضوع است. «عبدالباری عطوان» سردبیر مشهور روزنامه «رأی الیوم» نیز با انتشار یادداشتی، موفقیت پهپاد حزب‌الله لبنان در شکستن سد سامانه گنبد آهنین را «نفوذ نظامی بزرگ» مقاومت خواند. عطوان افزود: برای سرنگون کردن یک پهپاد کوچک که تنها چند صد دلار هزینه داشته تا وارد آسمان فلسطین اشغالی شود، هواپیماهای جنگی و بالگردهای ساخت آمریکا و موشک‌های گنبد آهنین شکست می‌خورند، امری که میلیون‌ها دلار هزینه داشته و این دستاورد بسیار بزرگی برای جنبش مقاومت اسلامی لبنان است.وی گفت: موشک‌های «کورنت» مقاومت لبنان، افسانه تانک اسرائیلی «مرکاوا» را در جنگ سال ۲۰۰۶نابود کردند و اکنون نیز پهپادهای حزب الله کار «گنبد آهنین» را ساختند.

نسخه مناسب چاپ