رئیس ستاد کل نیروهای مسلح خبر داد
برد تسلیحات بالگردهای هوانیروز ایران با کشورهای پیشرفته همتراز شد
 

زاهدان – خبرنگار اطلاعات: رئیس ستاد کل نیروهای مسلح با اشاره به طرح‌های ابتکاری نیروی زمینی ارتش در حوزه‌های ارتباطی و جنگ الکترونیک گفت: برد تسلیحات بالگردهای هوانیروز متناسب با تسلیحات روز کشورهای پیشرفته شده است.

سرلشکر محمد باقری در حاشیه افتتاح مرکز فرماندهی و کنترل قرارگاه جنوب شرق نیروی زمینی ارتش در جمع خبرنگاران اظهارداشت: به همت فرماندهان و مسئولان نزاجا، در سال‌های اخیر در نیروی زمینی ارتش تحولات چشمگیری محقق شده است.

وی با اشاره به توانمندی‌ها و پیشرفت‌های انجام گرفته در بخش فناوری و اطلاعات نزاجا گفت: امروز طرح‌های ابتکاری در حوزه ارتباطی، جنگ الکترونیک، فعالیت‌های شناسایی و تعمیق شناسایی‌ها مشاهده شد که قابل توجه است.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح ایجاد مرکز فرماندهی و کنترل در قرارگاه جنوب شرق را از دیگر دستاوردهای نیروی زمینی ارتش دانست و افزود: با اقدامات انجام گرفته همه آنچه که باید در مرزها دیده شود به لحاظ صوت، تصویر و دیتا به مراکز فرماندهی و کنترل منتقل می شود و در لحظه هم امکان مشاهده گزارش و هم امکان ابلاغ دستور قابل انجام است که این مساله در مرزهای جنوب شرق، شمال شرق، غرب و شمال کشور محقق شده و روز به روز هم در حال تکمیل است.

وی افزود: در نیروی زمینی ارتش برای نگهداری مناسب‌تر تجهیزات، غیر از آن تجهیزاتی که برای آموزش و عملیات آماده به کار هستند؛ بقیه در شرایط استاندارد نگهداری می‌شوند و چنانچه نیاز عملیاتی باشد در زمان حداکثر یک‌ساعته به چرخه عملیات باز می‌گردند که کاری کاملا پیشرفته و به روز است.

باقری با اشاره به توانمندی‌های به دست آمده در بخش هوانیروز گفت: در حوزه هوانیروز هم بالگردهای نزاجا امروز با بهره‌گیری از سامانه‌های دید در شب از قابلیت اجرای عملیات شبانه برخوردار شده اند و همچنین تسلیحات آنها دارای برد متناسب با بالگردهای روز کشورهای پیشرفته دنیا شده است که این اقدامات با بهره‌گیری از صنعت بومی و ظرفیت‌های داخلی انجام شده است و همه این موارد هم در میدان رزمایش تست عملیاتی خود را گذرانده‌اند.

وی تاکید کرد: از جهت نیروی انسانی، ترکیبی از پیشکسوتان نیروی زمینی ارتش به همراه جوانان دانشمند و آشنا به فناوری های روز دست در دست هم داده اند و در مجموعه قرارگاه جنوب شرق این نیرو کار

می ‍‌کنند که این اتفاق با ارزشی است.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح ادامه داد: نکته دوم استفاده از فناوری‌های روز در این قرارگاه است؛ یعنی دقت، هوشمندی و برد مناسب در سلاح‌ها و تجهیزات به طور همزمان؛ که این دستاورد هم مهم و قابل توجه است.

وی تاکید کرد: هم‌افزایی و در کنار هم قرار گرفتن مناسب همه تجهیزات و نهایتا آموزش و بکارگیری مناسب همه پارامترها با یکدیگر در مرزهای جنوب شرقی کشور نشان از توانمندی و موفقیت عزیزانمان در ارتش دارد.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح همچنین درباره وضع مرزهای ایران و افغانستان گفت: با وجود مشکلاتی که در کشور مقابل است، مرزهای مشترک از امنیت مطلوبی برخوردار است و چنانچه مسائل جزئی هم باشد توسط مرزبانان ۲ کشور حل‌‎وفصل می‌شود. مرزهای جنوب شرق هم نسبت به سال‌های گذشته خوب است و به لحاظ سطح امنیت روز به روز بهتر می‌شود و هیچ مشکل اساسی در این باره وجود ندارد،همچنین به لطف خدا مرز مشترک ایران و پاکستان مرزهای صلح و دوستی و رفت و آمد و تجارت برقرار است

آمادگی ۱۰۰درصدی نزاجا

فرمانده کل ارتش هم که در سفر سرلشکر باقری به استان سیستان و بلوچستان وی را همراهی می کرد، در حاشیه افتتاح مرکز فرماندهی و کنترل قرارگاه جنوب شرق نیروی زمینی ارتش با اشاره به بروزرسانی تجهیزات و فناوری‌های نیروی زمینی گفت: نزاجا برای اجرای ماموریت‌های محوله آمادگی ۱۰۰درصدی دارد.

امیر سرلشکر سید عبدالرحیم موسوی با بیان این که آنچه که امروز ارائه شد بخشی از توانمندی نیروی زمینی ارتش است که با هم افزایی نیروی انسانی و تجهیزات فناوری روز، به دست آمده است،تاکید کرد: تجهیزات و فناوری های ارائه شده در نیروی زمینی ارتش متناسب با نوع تهدیدات، بروز رسانی، ساخته، پرداخته و وارد چرخه دفاعی کشور شده است، به این ترتیب توان دفاعی نیروی زمینی برای اجرای هر گونه ماموریت ابلاغی ارتقا یافته و این نیرو قادر است کار خود را در صحنه‌های عملیاتی به نحو مطلوبی انجام دهد.

افتتاح مجتمع «مهر ولایت» نیروی زمینی ارتش

مجتمع مسکونی ۳۹۶واحدی «مهر ولایت» نیروی زمینی ارتش با حضور رئیس ستادکل نیروهای مسلح و فرمانده کل ارتش در سیستان و بلوچستان افتتاح شد.

این مجتمع به همت معاونت مهندسی نیروی زمینی ارتش و قرارگاه جنوب شرق این نیرو ساخته و در اختیار کارکنان نزاجا قرار می‌گیرد. رئیس ستاد کل نیروهای مسلح در حاشیه این مراسم با بیان این که نیروی زمینی ارتش همواره داوطلب پذیرش سخت ترین مسئولیت‌ها بوده است، افزود: ارتش در حوزه پیشبرد دکترین رزمی مطابق با نبردهای آینده پیشگام است. وی با اشاره به نقش موثر ارتش و نیروهای مسلح در برقراری امنیت سیستان و بلوچستان گفت: این استان پهناور از جهت اقلیمی با مشکلات فراوانی مواجه است و از جهت همسایگی در مجاورت کشورهایی که در معرض مشکلات امنیتی، مسائل متعدد و ناآرامی‌ها هستند، قرار دارد که امروز نیروهای مسلح و از جمله ارتش جمهوری اسلامی توانسته‌اند کار اساسی و ماندگاری را در جهت امنیت پایدار در مرزها و استان سیستان انجام دهند در این میان نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی به عنوان نیروی محوری ارتش در این موضوع نقش اساسی و بی‌بدیلی داشته و دارد.

نسخه مناسب چاپ