رئیس سازمان سینمایی: هدف ما حمایت از گفتمان انقلاب است
رئیس سازمان سینمایی در آیین اختتامیه جایزه ققنوس گفت: هدف سازمان سینمایی حمایت از گفتمان فرهنگی انقلاب و تقویت این جبهه است. اکنون انجمن سینمای جوانان به دنبال شناسایی جوانانی است که در سراسر کشور توانایی فیلم‌سازی دارند.

به گزارش مهر، محمد خزاعی ادامه داد: جشنواره فجر امسال تنها ۲-۳ماه بعد از شکل‌گیری سازمان سینمایی در دوران جدید برگزار می‌شد. طبیعتاً آثاری که در این دوره حضور داشتند از پیش‌تولید شده بودند؛ برخی از آنان ارزشمند بودند و برخی دیگر شبیه به تولیداتی بودند که در سال‌های گذشته نمونه‌هایشان را دیده‌ایم. به همین دلیل برای تقویت جریان گفتمان فرهنگی انقلاب، روش اجرایی خود را انتخاب کردیم که نمونه آن برگزاری محافل هم‌اندیشی بود. بدون شک از دل همین بحث‌ها و هم‌اندیشی‌هاست که خلأها مشخص شده و آینده‌نگری‌ها برای سینمای کشور طراحی می‌شود. ‌وی درباره فیلم‌سازانی که علیه منافع ملی تولید اثر می‌کنند، گفت: متأسفانه برخی از فیلم‌سازان از منافع ملی استفاده کرده اما برخلاف جریان ملی کشورمان فیلم می‌سازند. در خارج از کشور بیانیه‌های سیاسی می‌دهند اما در داخل کشور به‌راحتی زندگی می‌کنند.

رئیس سازمان سینمایی درباره حواشی پس از پایان جشنواره و اتفاقات روزهای اخیر گفت: خیلی خوشحالم که برخی از دوستان در کنار دغدغه‌هایی که دارند درباره مسأله‌ای که در جشنواره فیلم فجر امسال مطرح شده بود تذکراتی دادند، البته اطلاعاتشان ناقص بوده است. برای مثال آن خانم که درباره مسأله‌ای شرعی اظهارنظر کرده بود، داور جشنواره نبود. به‌ویژه امروز در سراسر کشور گفته شد که آن خانم داور جشنواره بوده که اشتباه است. بنده معتقدم که ما نباید وارد مسائل شرعی بشویم مگر آنکه اطلاعات کافی از آن موضوع داشته باشیم و به‌درستی آن را تبیین کنیم. بین ۲۲۰گفتگو در جشنواره، آن خانم هم‌صحبت‌هایی را مطرح کرد که البته بعداً نیز عذرخواهی کرد.

نسخه مناسب چاپ