خط ارتباطی مردم با اطلاعات
برای سینمای اجتماعی اولویت قائل شوند

چند سالی است که در فیلم‌های اکران شده و منتخب جشنواره بین‌المللی فجر شاهد پخش فیلم‌هایی با موضوع جنگ و دفاع مقدس هستیم که کارهای سینمایی فوق‌العاده‌ای برای شناساندن بیشتر و ریشه‌ای جنگ و مقاومت به نسل جوان است، اما تا زمانی که برای آموزش و رشد اجتماعی جامعه تلاش و همت بیشتری نشود و در زمینه سینمای اجتماعی سرمایه‌گذاری های لازم انجام نگیرد، تلاش برای ارتقای فرهنگ مقاومت در کشور نتیجه دلخواه را نخواهد داشت.

خواننده روزنامه اطلاعات

چرا سریال سرزمین کهن از شبکه‌های سیما پخش نمی‌شود؟

سریال تاریخی «سرزمین کهن» به کارگردانی کمال تبریزی بعد از پخش ۲ قسمت آن از صداوسیما،‌ قطع و ادامه آن به ‌پردازش‌های جدید در چند ماه آینده موکول شد، اما بعد از گذشت حدود ۲ سال از بازبینی و پخش این سریال خبری نیست. در شرایطی که به گفته عوامل سریال «سرزمین کهن» مشکلات آن حل شده است، چرا مسئولان صداوسیما به جای پخش سریال‌های پرتکرار مانند «پایتخت» که حتی بینندگان دیالوگ‌های هر قسمت آن را نیز از بر هستند، برای پخش این سریال تاریخی مجوز صادر نمی‌کنند؟

بیننده تلویزیون

فراوانی همراهان تیم‌های ملی هزینه‌ساز است

همراهی تعداد قابل توجهی از دست‌اندرکاران فدراسیون های ورزش و جوانان به همراه تیم‌های ملی کشورمان که متأسفانه جوایز و مقام‌های قابل توجهی هم در سطح بین‌المللی به ارمغان نمی‌آورند، به غیر از تحمیل هزینه به بیت‌المال و تفریح و سرگرمی گروه همراه، هیچ سود و منفعتی برای ارتقای ورزش کشورمان ندارد و توجیه کسب تجربه از دیگر کشورها و قاره‌ها و میادین جهانی ورزشی نیز کارساز نیست؛ زیرا ورزشکاران کشورمان در مسابقات داخلی و بین‌ قاره‌ای باید کسب تجربه کنند و فقط برای مدال‌آوری در آوردگاه‌های المپیک و میادین جهانی حضور یابند.

جواد اصغرزاده شبستری

ضرورت دریافت مالیات از املاک مازاد بر نیاز بانک‌ها

بی‌انضباطی گسترده در نظام بانکی کشور در دولت‌های گذشته بیشترین آسیب را به بخش اقتصادی زده و به دلیل افزایش بیرویه صدور مجوز خرید و سرمایه‌گذاری بانک‌های دولتی، خصوصی و خصولتی در بخش املاک مسکونی و مستغلات تجاری و اداری، به ساختار اقتصاد کشور صدمه وارد آورده است. در هیچ کجای دنیا به بانک‌ها اجازه نمی‌دهند که از سرمایه و اندوخته‌های مردم در بازار املاک و مستغلات استفاده کنند و باعث گرانی و افزایش بی‌رویه قیمت ملک و زمین در کشورها شوند. امید است دولت سیزدهم با همراهی اقتصاددانان برای مقابله با سودجویی بی‌رویه بانک‌ها و دریافت مالیات از زمین‌های مازاد بر نیاز آن‌ها ، مانند دریافت مالیات از خانه‌های خالی اقدام کند تا به حل مشکل مسکن در کشور کمک شده باشد.

تلفن به خط ارتباطی

ضرورت تسریع درتعیین صلاحیت شهردار مسجد سلیمان

شهرنفتخیز مسجد سلیمان علیرغم گرفتاری‌هایی مانند دفع بهداشتی فاضلاب، جمع آوری زباله، صدور مجوز ساخت برای واحدهای مسکونی و تجاری ودیگر امور ضروری شهری ، متاسفانه از حدود

۶ ماه قبل شهردار نداردوتاکنون صلاحیت ۳ شهردار پیشنهادی شورای شهر مسجد سلیمان نیز تایید نشده است که جادارد وزارت کشور واستانداری خوزستان با ‏‎ ‎تایید صلاحیت مدیری توانمند وبا تجربه در اداره شهر، به مردم مسجد سلیمان کمک کنند تا شهری زیباتر وآبادتر داشته باشند.

شهروندی از مسجد سلیمان

نسخه مناسب چاپ