اخبار کوتاه
 

المپیک زمستانی با قهرمانی نروژ به پایان رسید

مسابقات المپیک زمستانی ۲۰۲۲ پکن در حالی به پایان رسید که کاروان نروژ بیشترین مدال را در این مسابقات کسب کرد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، بیست و چهارمین دوره مسابقات المپیک زمستانی که از ۱۵ بهمن به میزبانی شهر پکن آغاز شده بود، دیروز در حالی به پایان رسید که ورزشکاران نروژی بیشتر از هر کشوری مدال کسب کردند. در این رویداد ۲۸۷۱ ورزشکار از ۹۱ کشور حضور داشتند و کاروان نروژ با ۱۶ طلا، ۸ نقره و ۱۳ برنز و مجموع ۳۷ مدال در صدر جدول توزیع مدال‌ها ایستاد و مانند دور قبلی، قهرمان المپیک زمستانی شد. نروژی‌ها در دوره گذشته و در شهر پیونگ‌چانگ کره جنوبی نیز توانسته بودند بیشتر از هر کشور دیگری مدال کسب کنند. کاروان آلمان نیز با ۱۲ طلا، ۱۰ نقره و ۵ برنز و مجموع ۲۷ مدال در رده دوم ایستاد. چین هم با ۹ طلا، ۴ نقره و ۲ برنز رتبه سوم را به خود اختصاص داد. در این دوره از بازی‌ها ۲۹ کشور موفق به کسب مدال شدند و در این میان نمایندگان ۲۳ کشور حداقل یک مدال طلا گرفتند.

نگرانی مراکشی‌ها از تکرار سرنوشت ویلموتس در ایران

یک رسانه مراکشی با اشاره به تصمیم باشگاه راجا کازابلانکا برای برکناری مارک ویلموتس، تبعات اخراج او از تیم ملی ایران را یادآوری کرده است!

به گزارش مهر، این رسانه عربی زبان نوشت: «قرارداد مخفی ویلموتس با راجا و نظارت همسر وکیلش بر شرایط آن ممکن است فسخ قرارداد را دشوارتر کند. کاترین کسی است که دقیق‌ترین جزئیات را با باشگاه‌ها و تیم‌های ویلموتس تعیین می‌کند و باعث شد او در بسیاری از دعواهای قبلی خود پیروز شود که آخرین آن برابر فدراسیون فوتبال ایران بود.

کاترین دفتر وکالت را ترک کرد تا فقط خود را وقف قراردادهای شوهرش با تیم‌هایش کند، زیرا مطبوعات بلژیکی قبلاً تأیید کرده بودند که او وکیلی است که جز شوهرش موکلی ندارد. فیفا پیش از این حکمی به نفع ویلموتس صادر کرده بود که بر اساس آن فدراسیون ایران پس از جدایی دو طرفه محکوم به پرداخت غرامتی به مبلغ ۶ میلیون یورو شده بود. ویلموتس برای مدت ۳ سال قراردادی را برای هدایت تیم ملی ایران امضا کرد، اما تنها در ۶ بازی سرمربی بود زیرا پس از ۷ ماه به دلیل آنچه “نقض قرارداد” عنوان شد، تیم ایران را ترک کرد.»

نسخه مناسب چاپ