چهل سال پیش در همین روز
تمامی مطالب از روزنامه اطلاعات روز دوشنبه ۳ اسفندماه ۱۳۶۰ (برابر با ۲۷ ربیع‌الثانی ۱۴۰۲، ۲۲ فوریه ۱۹۸۲) نقل شده است
امام بار دیگر در مورد آزادی زندانیان تأکید کردند
صبح امروز بمنظور بررسی و دادن گزارش آخرین رویدادها و تحولات جاری مملکت، آقایان خامنه‌ای رئیس جمهوری، موسوی اردبیلی رئیس دیوانعالی کشور، هاشمی رفسنجانی رئیس مجلس شورای اسلامی و مهندس میرحسین موسوی نخست‌وزیر به حضور امام خمینی رهبر انقلاب و بنیانگزار جمهوری اسلامی ایران رسیدند و گزارش‌های مربوط به قوای سه گانه کشور را به استحضار اما امت رساندند و امام خمینی، سخنانی در جمع رؤسای قوای سه گانه ایراد فرمودند.
در این دیدار آقای هاشمی رفسنجانی گزارشی درباره مجلس و لایحه اراضی شهری و آقای خامنه‌ای پیرامون مسأله جنگ و آقای موسوی اردبیلی مطالبی پیرامون مسأله زندانیان به استحضار امام امت رساندند.
در این دیدار امام امت به آیت‌الله موسوی اردبیلی در مورد آزادی زندانیان تأکید فرمودند ترتیبی داده شود تا قبل از عید نسبت به آزادی آن دسته از زندانیان که حائز شرایط لازم باشند
اقدام نمایند.

انفجار بمب در میدان عشرت آباد تهران
اطلاعات ـ سرویس خبری: بر اثر انفجار یک بمب بسیار قوی که در زیر یک کامیون حمل زباله شهرداری جاسازی شده بود ۱۱ تا ۱۲ شهید و ۲۵ نفر مجروح شدند و هنوز از شهدای بعدی خبری بدست نیامده است.
قدرت بمب به حدی بود که تا شعاع یک کیلومتری تخریب بوجود آورد و به بیش از ۸ دستگاه اتومبیل در حال عبور و ده خانه مسکونی خسارت زیادی رساند.
براساس گزارش خبرنگار ما از محل حادثه ساعت ۷ و ۱۶ دقیقه بامداد امروز هنگامی که امت حزب الله مانند هر روز برای فعالیت روزانه به سرکار خود می‌رفتند بر اثر انفجار یک بمب بسیار قوی که گفته میشود از نوع تی ـ ان ـ تی بوده در خیابان سپاه مقابل تعمیرگاه شرکت واحد عده‌ای از مردم به شهادت رسیدند و عده‌ای نیز بسختی مجروح شدند.

عراق به شکست در تنگ چزابه اعتراف کرد
اهواز ـ بدنبال شکست پریروز متجاوزین عراقی در تنگه چزابه که منجر به کشته شدن بیش از ۵۰۰ تن از نیروهای عراقی شد، رژیم مزدور عراق اعتراف کرد که بیش از ۲۰۰ تن از نیروهای عراقی در تنگه چزابه کشته شدند.
گزارش خبرنگاران خبرگزاری جمهوری اسلامی از خطوط مقدم جبهه تنگه چزابه حاکیست: مقارن ساعت ۱۴ دیروز دشمن در این منطقه با اجرای آتش تهیه، قصد انجام عملیاتی را داشت، لکن قبل از هرگونه تحرک، با عکس‌العمل شدید نیروهای اسلام مواجه شد.
این گزارش حاکیست: همزمان با آتش تهیه دشمن نیروهای اسلام با اجرای آتش شدید توپخانه و ایجاد ناامنی در مسیر جاده تدارکاتی متجاوزین بعثی در حوالی پاسگاه شیب ـ فکه هرگونه حرکت را از دشمن سلب کردند

تکذیب خبر دریافت وام ایران از خارج
تهران ـ خبرگزاری جمهوری اسلامی ـ در پی بروز شایعاتی در زمینه دریافت وام از بانک‌های ژاپنی و اروپائی توسط بانک مرکزی ایران روابط عمومی این بانک طی تماسی با خبرگزاری جمهوری اسلامی اعلام کرد: بانک مرکزی ایران جهت اثبات وابستگی بعضی از خبرگزاری‌ها به امپریالیسم آمریکا و بی‌اساس بودن خبر مندرج در دو نشریه انگلیسی زبان توکیو موضوع را از طریق تماس با بانک‌های ژاپنی بطور جدی تعقیب کرده و از آنها تقاضا نمود قبل از اینکه بانک مرکزی ایران در روابط بانکی خود با آنها تجدید نظر کند خبر مذکور را تکذیب کنند.
بنابراین گزارش بانک توکیو طی نامه‌های مورخ ۲ و ۴ فوریه ۱۹۸۲ خبر مذکور را تکذیب نموده و فتوکپی عذرخواهی یکی از روزنامه‌های وابسته مذکور را برای بانک مرکزی ایران ارسال داشته است.

code

نسخه مناسب چاپ