ارتش آبرسانی به ۱۸ روستای محروم «هیرمند» را اجرایی کرد
 

زاهدان – خبرنگار اطلاعات: طرح آبرسانی به ۱۸روستای محروم و کم‌برخوردار شهرستان هیرمند در شمال استان سیستان و بلوچستان توسط نیروی زمینی ارتش در مراسمی به بهره‌برداری رسید.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح در این مراسم با بیان این که مسئولان در مرکز به طور شبانه‌روزی در حال پیگیری موضوع حقابه هیرمند از کشور همسایه هستند و رفت و آمدهای مکرر در جریان است که به یاری خدا هر چه زودتر به نتیجه خواهد رسید، درباره تجهیز بیمارستان هیرمند هم گفت: تجهیز این بیمارستان توسط ارتش پیگیری و انجام خواهد شد، در واقع نیروهای مسلح از هیچ اقدام و تلاشی دریغ نخواهند کرد و در خدمت به مردم این کار را انجام می دهند.

وی در ادامه با گرامیداشت یاد و نام شهدای دفاع مقدس و شهدای دفاع از امنیت مرزهای کشور اظهار داشت: آب جزو اساسی ترین موضوعات سیستان و بلوچستان است که نیاز اولیه مردم عزیز ما در این خطه ارزشمند محسوب می‌شود و خدا را شاکریم که این طرح آبرسانی به نتیجه رسید و این تعداد روستا و جمعیت ساکن آن از این نعمت خداوند بهره‌مند شدند.

باقری با تاکید بر این که نیروی زمینی ارتش مسئولیت سنگینی در دفاع از مرزهای کشور و تمامیت ارضی به ویژه در شمال استان سیستان و بلوچستان دارد،ادامه داد: نزاجا در کنار این مسئولیت‌هایی که به خوبی و با اطمینان، آرامش و استحکام انجام می دهد، چنین طرح‌های محرومیت زدایی را هم در دستور کار قرار داده و توانسته است طی سال‌های اخیر در مساله محرومیت‌زدایی، مقابله با کرونا و هر آنچه که از دستش بر می‌آید به مردم خدمت و کمک کند.

وی افزود: امیدواریم خداوند به همه فرماندهان ارتش و دست اندرکاران که این خدمات را انجام می‌دهند سلامتی و توفیق دهد تا هم بتوانیم در دفاع و امنیت کشور وظیفه خود را به خوبی انجام دهیم و هم در خدمت رسانی به مردم روز به روز نقش بیشتری را ایفا کنیم.

همچنین فرمانده قرارگاه محرومیت‌زدایی نیروی زمینی ارتش در حاشیه افتتاح این طرح گفت: قرارگاه محرومیت زدایی نیروی زمینی ارتش در جهت کاهش مشکلات ناشی از تنش‌های آبی در سیستان و بلوچستان بهره‌برداری از طرح‌های آبرسانی را از ابتدای سال ۱۴۰۰در دستور کار قرار داده است.

سرهنگ خلبان ولی رحمانی افزود: طرح آبرسانی به ۱۸روستای شهرستان هیرمند به طول ۹۰کیلومتر با ۴۸هزار متر مربع خاکبرداری توسط قرارگاه محرومیت‌زدایی و جهادی نیروی زمینی ارتش انجام شده است که روستاهای این طرح شامل کیان آباد، آسک، محمد حسین بارانی، زهروزهی، رنده، علیخان زمان، ریگ موری، پیران، کریم‌کشته، کلوخی، قاسم آباد، جور، شادی جمال زهی، ابراهیم آباد، نائب رجایی، رخشانی و شهرک ساسولی هستند.

به گفته فرمانده قرارگاه محرومیت‌زدایی نیروی زمینی ارتش این طرح آبرسانی متناسب با طرح توسعه شرکت آب و فاضلاب سیستان و بلوچستان اجرا شده است و تا ۵۰سال آینده هیچ مشکلی به لحاظ نیاز به تعویض خطوط وجود نخواهد داشت.

بنا به این گزارش در این مراسم امیر سرلشکر سید عبدالرحیم موسوی فرمانده کل ارتش و امیر سرتیپ کیومرث حیدری فرمانده نیروی زمینی ارتش هم حضور داشتند.

مرزهای شرقی کشور، حساس است

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح همچنین در حاشیه بازدید از یگان‌های عملیاتی تیپ متحرک هجومی ۱۵۸نیروی زمینی ارتش و یگان مرزبانی فرماندهی انتظامی مستقر در مرزهای جنوب شرقی کشور در جمع خبرنگاران گفت: مرزهای شرقی کشور از وضع کاملاً حساسی برخوردار است و خصوصا مرزهای مشترک با کشور افغانستان نیاز به امنیت و آرامش مضاعفی دارد.

باقری اظهار داشت: بر این اساس علاوه بر واحد مرزبانی نیروی انتظامی که مسئولیت استقرار در پاسگاه‌ها و امنیت نوار مرزی را عهده‌دار است، به ارتش هم ماموریت داده شده است با استقرار یگان‌هایی در پشتیبانی از مرزبانی کشور، در شرایط ضروری به کمک همرزمان خود در یگان مرزبانی بیایند تا بتوانیم یک دفاع و امنیت چند لایه و مستحکمی را در این محدوده داشته باشیم.

وی ادامه داد: در بازدیدی که امروز در بخش مرزهای شهرستان زابل و اطراف آن انجام گرفت به محل حضور تیپ ۱۵۸ذوالفقار آمدیم و شاهد آمادگی و استقرار مطلوب همرزمان در این منطقه مرزی هستیم و مشاهده کردیم که اطمینان و آرامش کاملی در منطقه شرقی کشور برقرار شده است که با یاری خداوند این امنیت همچنان پایدار خواهد بود.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح در این بازدید ضمن ارزیابی توان رزمی یگان‌های تیپ متحرک هجومی ۱۵۸نیروی زمینی، روند حراست، تامین امنیت و پایش مرزهای جنوب شرقی کشور توسط یگان‌های نیروی زمینی ارتش را مورد ارزیابی قرار داد.

نسخه مناسب چاپ