فواید ساخت و سازهای اصولی برای مردم استان یزد تبیین شود
یزد ـ خبرنگار اطلاعات: معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان یزد با بیان این که حجم بالای تخلفات ساختمانی دراین استان نسبت به سایر استان‌ها زیبنده نیست، گفت: باید در حوزه تقویت فرهنگ ساخت و سازکارهای اقنایی اثرگذار صورت گیرد‎.

‎محمد حسین رحیمی زاده در نشست با رئیس و جمعی از اعضای هیأت مدیره نظام مهندسی استان یزد با اشاره به حجم انبوهی از ساخت و سازهای غیر مجاز در این استان، گفت: باید فواید ساخت و سازهای اصولی و مضرات عدم توجه به قوانین استاندارد ساختمان برای مردم تبیین شود و نظام مهندسی به دور از حاشیه‌ها به جد وارد میدان ساخت و سازهای قانونی شود و با فرهنگسازی مردم را به این سمت سوق دهد‎.

‎رحیمی زاده با بیان این که متاسفانه ذهنیت خوبی نسبت به نظارت بر روند ساخت و سازها وجود ندارد، افزود: باید این نگاه اصلاح شود‎.

‎وی ضمن تأکید بر لزوم بهره گیری از ظرفیت رسانه‌ها و فضای مجازی برای بالابردن فرهنگ مردم در حوزه ساخت وساز،گفت: باید کارهای اقنایی قوی در حوزه ساخت و ساز انجام گیرد و مردم نیز اگر ضرورت کار را دریابند، واقعاً همراهی خواهند کرد‏‎.

‎رحیمی زاده ادامه داد: باید فرهنگ مشاوره در حوزه‌های مختلف و به ویژه حوزه فعالیت‌های تخصصی در جامعه تقویت شود‎.

‎وی بر لزوم رعایت حداقل و خط قرمز‌هایی در حوزه ساختمان و تایید آن از سوی نظام مهندسی تأکید کرد و گفت: رویه‌ها نباید به گونه‌ای باشد که زمینه‌های معطلی مردم را فراهم کند، بلکه باید در اسرع وقت مجوزها صادر شود.‏

نسخه مناسب چاپ