ارائه تسهیلات قرض‌الحسنه امداد ولایت به ۲۲۴ هزار مددجو و خانواده‌های نیازمند
مدیرعامل صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت از ارائه ۲۲۴ هزار فقره تسهیلات قرض‌الحسنه به نیازمندان از ابتدای امسال خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، علی عاشوری با ارائه گزارش عملکرد این صندوق در سال ۱۴۰۰ گفت: در ۱۰ ماهه امسال ۲۲۴ هزار و ۱۵۰ فقره وام به مددجویان و خانواده‌های نیازمند پرداخت شده است.
وی با بیان اینکه ۲۱ هزار و ۷۱۷ مورد وام مربوط به تسهیلات مسکن است، ادامه داد: ۱۷۵ هزار و ۹۴۰ فقره تسهیلات هم در حوزه کارگشایی به نیازمندان ارائه شده است.
مدیرعامل صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت اظهار داشت: این صندوق در ۱۰ ماهه امسال ۲۱ هزار و ۱۲۵ فقره وام در حوزه اشتغال‌زایی پرداخت کرده و ۵۳۷۶ فقره تسهیلات هم در زمینه مسائل فرهنگی همچون وام تحصیلی و … ارائه شده است.
عاشوری خاطرنشان کرد: در مجموع در ۱۰ ماهه
امسال بیش از ۲ میلیارد تومان تسهیلات در اختیار خانواده‌های نیازمند و مددجویان قرار گرفته است.وی با دعوت از خیران و مردم نیکوکار برای سپرده‌گذاری در صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت با هدف تسهیل پرداخت وام به نیازمندان، تاکید کرد: از ابتدای سال جاری ۸۸۴ هزار و ۲۵۲ مورد سپرده‌گذاری به ارزش ۲۶۷ میلیارد تومان در این صندوق انجام شده است.
ایجاد ۲۷۰ هزار فرصت شغلی
معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد هم از ایجاد ۳۰۰ هزار فرصت شغلی خبر داد و افزود: تا ابتدای اسفند امسال ۲۷۰ هزار فرصت شغلی ایجاد شده است و امیدواریم با ارائه تسهیلات از سوی بانک‌ها به طرح‌های معرفی شده مددجویان، وعده ۳۰۰ هزار فرصت شغلی امسال محقق شود.
مرتضی فیروزآبادی بسترسازی برای فراهم کردن زمینه ایجاد ۵۰۰ هزار شغل در سال آینده را ضروری دانست و خاطرنشان کرد: برای ایجاد ۵۰۰ هزار فرصت شغلی باید زمینه پرداخت تسهیلات برای مددجویان فراهم شود. همچنین رایزنی‌هایی با مجلس برای تخصیص منابع مورد نیاز انجام داده‌ایم که این جلسات موثر بوده است.
فیروزآبادی اختصاص تسهیلات متناسب با این ماموریت بزرگ را خواستار شد و تاکید کرد: براساس مصوبه کمیسیون تلفیق مجلس، ۲۵ هزار میلیارد تومان برای اشتغال مددجویان در سال آینده پیش‌بینی شده است که معتقدیم این رقم تا ۳۵ هزار میلیارد تومان قابل افزایش است و امیدواریم در صحن علنی مجلس به تصویب برسد.
معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد با تاکید بر ضرورت تسهیل در شرایط ضمانت وام مددجویان، اظهار داشت: امیدواریم با همکاری بانک مرکزی تغییراتی برای ضمانت بانکی مددجویان و نیازمندان فراهم شود چرا که شرایطی که اکنون برای پرداخت وام و تسهیلات از سوی بانک‌های عامل در نظر گرفته شده است شرایط سختی را برای اقشار ضعیف‌تر ایجاد کرده است. تقاضای ما از دولت و بانک مرکزی این است که به سمت اعتبارسنجی افراد حرکت کنند.
وی با اشاره به اختصاص ۱۰ هزار میلیارد تومان اعتبار در قالب تبصره ۱۶ بودجه ۱۴۰۰ به طرح‌های اشتغال مددجویان، اضافه کرد: تاکنون ۷۵۰۰ میلیارد تومان از این مبلغ به طرح‌های شغلی مددجویان تخصیص یافته و مابقی تا پایان سال پرداخت خواهد شد.

نسخه مناسب چاپ