خط ارتباطی مردم با اطلاعات
سخنی کوتاه با برنامه‌ریزان و مجریان محترم شبکه قرآن رادیو
این طلبه عاشق قرآن کریم شنونده هر شب و صبح رادیو قرآن و به خصوص رادیو ترتیل هستم، شبکه ترتیل که در شبانه روز بیش از یک ختم قرآن تلاوت می‌کند، جان و دل هر عاشقی را روشن می‌کند، اما در فاصله تلاوت، مجری شروع می‌کند به ذکر صفحه و شماره آیه که حال این عاشق را به هم می‌زند، چرا که میان سخن خدا که به آدم حال روحانی می‌دهد، یک بشری حرف می‌زند و آن هم حرف غیر ضرور. اولاً شماره صفحه در قرآن‌ها مختلف است و چند نسخه قرآن که من دارم، هیچکدام با صفحه‌های ارجاعی مجری محترم نمی‌خواند و ثانیاً شماره صفحه و آیه به چه درد شنونده‌ای می‌خورد که فقط گوش می‌دهد که حال معنوی پیدا کند و اگر از رو گوش می‌دهد که خودش صفحه و شماره آیه را می‌بیند. به هر حال این طلبه عاشق تلاوت و ترتیل قرآن شریف درخواست دارد همین تلاوت را هم مثل تلاوت ایام ماه مبارک رمضان تلویزیون، بدون آدرس دادن زائد و بی‌فایده و حالگیر اجرا فرمایند.
مأجور باشید ـ طلبه عاشق مستمع شبکه ترتیل قرآن

برخورد یکسان پوتین با رئیس جمهوری ما و صدراعظم آلمان
دردیدار رئیس جمهوری کشورمان با رئیس‌جمهوری روسیه شبکه‌های ماهواره‌ای فارسی زبان خارجی جنجال‌های بسیاری آفریدند که چرا پوتین با فاصله زیاد و از پشت میز بزرگی با آقای رئیسی دیداروگفتگوکرده است و این عمل پوتین را نوعی بی‌احترامی به رئیس جمهوری اسلامی ایران دانستندودربوق وکرنا کردند.حال آن که عین همین مذاکرات ودرست به همان شکل ودرهمان محل میان پوتین وصدراعظم آلمان به عنوان قدرتمندترین کشور اروپایی از شرکای بزرگ اقتصادی روسیه و سران دیگر کشوزها اجرا شد، اما صدای اعتراضی از کسی برنخاست!
هموطن

یادداشت آیت‌الله محقق داماد به آگاهی آحاد مردم و مسئولان برسد
در روزنامه اطلاعات ۲۳ بهمن ماه یادداشتی به قلم جناب استاد آیت الله محقق داماد تحت عنوان ((دریغا اخلاق، دریغا اجتهاد)) پیرامون جنایت هولناک قتل زن جوانی در اهواز و مواردی از قانون مجازات اسلامی چاپ و منتشر شده بود که بسیار خواندنی بود و جای تامل داشت. از آنجا که احتمال دارد مطلب یادشده فقط توسط خوانندگان روزنامه مطالعه شده باشد، بهتر است این گونه موارد علاوه بر انتشار در روزنامه اطلاعات، برای آگاهی عمومی، از طریق مناسبی به نظر عامه مردم ومسئولان هم برسد، چرا که در این صورت امید به اصلاح این گونه رفتارهای خشن می‌تواند پر رنگ‌تر شود.
مهدی محمدی ـ ایمیل به خط ارتباطی ‏

‏ پیشنهاد برگزاری مسابقه جدول درروزنامه اطلاعات
به منظور تشویق و افزایش علاقه خوانندگان اطلاعات به حل جدول‌های روزنامه پیشنهاد می‌شود مانند سال‌های گذشته جایزه‌هایی را برای حل جدول‌ها درنظر بگیرید و در پایان هر دوره به بهترین‌ها به قید قرعه اهداء کنید، اجرای این مسابقه علاوه بر تشویق افراد به حل جدول در افزایش معلومات عمومی خوانندگان و تیراژروزنامه هم تاثیر گذار است. ‏
از علاقه مندان جدول‌های اطلاعات‏

شهرداری برای مالکان بناهای قدیمی تسهیلات درنظر بگیرد
در مورددریافت عوارض نوسازی شهرداری تهران برای ساختمان‌های بسیار قدیمی که بسیاری از آن‌ها در حال ریزش وغیرقابل سکونت به خصوص در مرکز شهر و اطراف خیابان‌های بازار بزرگ تهران است؛ به نظر من باید تجدید نظر شود، زیرااین بناها حکم افراد متوفی را دارند که مشمول مالیات و عوارض نمی‌شوند! انتظار می‌رود شهرداری در قبال دریافت عوارض نوسازی، خدمات ارزنده‌ای نیز به املاک فرسوده از نظر تأمین برقراری ایمنی ویا کمک هزینه نوسازی این بناها به صاحبان آن‌ها که از اقشار ضعیف جامعه هستند؛ ارائه دهد.‏
از ساکنان بافت فرسوده اطراف بازار

احراز هویت دارندگان سهام عدالت مشکل‌ساز شده است
دارندگان سهام عدالت به منظور احراز هویت خود درسامانه «سجام» ملزم به ارائه کد کارت ملی هوشمند هستند، حال آن برخی از افراد که هنوز موفق به دریافت این کارت جدید نشده اند؛ برای دریافت سود سهام خود باید به کجا مراجعه کنند؟ از سازمان خصوصی سازی درخواست می‌شود درباره سودهای انباشته سهامدارانی که موفق به دریافت آن نشده اند، اطلاع رسانی کنند‎.‎‏
سهامدار عدالت

‏تشکر از شهرداری به دلیل جمع آوری سد معبر کوچه
از ماموران شهرداری ناحیه۲ منطقه ۱۴ به دلیل برچیدن سدمعبر یک ساختمان ورفع مزاحمت آن برای رفت وآمدساکنان کوچه قاسمی زرگر سپاسگزاریم.
مهدی ـ از ساکنان محل

این عیدی چه مشکلی از بازنشستگان را حل می‌کند؟
تعیین عیدی یک میلیون و ۶۰۰ هزار تومانی برای بازنشستگان دولت که احتمالاً شامل بازنشستگان تأمین اجتماعی و لشکری هم می‌شود، با توجه به نرخ ۴۰ درصدی تورم چه توجیهی دارد و چه مشکلی از آنان را حل می‌کند؟ در شرایطی که نرخ عوارض نوسازی شهرداری و آب و برق و گاز و تلفن و همچنین هزینه‌های مایحتاج عمومی ۲ برابر شده است، افزایش کمتر از یک درصدی عیدی بازنشستگان نسبت به سال گذشته با چه منطق اقتصادی و کمک به اقشار محروم و کم درآمد جامعه همخوانی دارد؟ با توجه به این‌که نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری در تبلیغات‌شان یکسره از بهبود اوضاع معیشتی مردم سخن می‌گفتند. آیا عیدی یک میلیون و ۶۰۰ هزار تومانی میلیون‌ها بازنشسته می‌تواند به گذران زندگی آنان با داشتن عروس و داماد و نوه که به حق انتظار دریافت عیدی را دارند، فقط به این یک مورد جواب دهد؟
تلفن‌های متعدد به خط ارتباطی

پاسخ مسؤولان

پاسخ شرکت بهره‌برداری متروی تهران درباره ساماندهی دستفروشان واگن‌ها
احتراماً، خواهشمند است درخصوص مطلب مندرج در روزنامه وزین اطلاعات مورخه ۱۳ر۱۱ر۱۴۰۰ با عنوان «ضرورت ساماندهی دستفروشان واگن‌های مترو» پاسخ زیر به چاپ برسد:
ضمن تشکر از مسافر گرامی، به اطلاع می‌رساند: کاملاً حق با این مسافر گرامی است و برای دستفروشان که آرامش را از مسافران محترم مترو گرفته‌اند، باید چاره‌ای اندیشید و شرکت بهره‌برداری متروی تهران نیز چنین هدفی را دنبال می‌کند. این شرکت با تمامی امکانات در مورد پیشگیری از حضور دستفروشان و متکدیان وحل این مشکل اقدام کرده ولی برای کاهش حضور این افراد در ایستگاه‌ها و قطارها نیازمند همراهی جدی سازمان‌های متولی و همچنین همیاری مسافران محترم است و اقدامات این شرکت به تنهایی نمی‌تواند مانع از حضور و فعالیت و یا ساماندهی دستفروشان باشد.
گفتنی است که شرکت بهره‌برداری متروی تهران و حومه در راستای رسالت خود در جهت تأمین امنیت و آرامش مسافران محترم در طول سفر اقدام به پخش پیام‌های بازدارنده از طریق پیج ایستگاه‌ها و پخش فیلم‌های آموزشی مضرات خرید از دستفروشان و کمک به متکدیان در مانیتورهای داخل ایستگاه‌ها و قطارها و نصب بنرهای آموزش شهروندی در ایستگاه‌ها کرده است.

درخصوص کاهش مأموران مترو در ایستگاه‌ها
احتراماً، خواهشمند است درخصوص مطلب مندرج در روزنامه اطلاعات مورخه ۲۰ر۱۱ر۱۴۰۰ با عنوان تعداد «مأموران مترو در ایستگاه‌ها کاهش یافته است» به اطلاع می‌رساند: شرکت بهره‌برداری متروی تهران و حومه به هیچ وجه موافق حضور دستفروشان و متکدیان در ایستگاه‌ها و قطارهای خطوط هفتگانه مترو نبوده است و نخواهد بود. گفتنی است که پرسنل ایستگاه‌ها و نیز مأموران محترم نیروی انتظامی همچنان در ایستگاه‌ها حضور دارند تا ضمن حفظ امنیت مسافران گرامی، مانع حضور دستفروشان در فضاهای مترو شوند.
احسان حامد مقدم ـ سرپرست مدیریت ارتباطات و امور بین‌الملل

نسخه مناسب چاپ