خط ارتباطی مردم با اطلاعات
ساخت سریال پایتخت ادامه یابد

سال‌ها قسمت‌های مختلف سریال به یاد ماندنی پایتخت را تماشا می‌کردم و از آن لذت می‌بردم و اکنون که آن را نمی‌بینم، انگار چیزی را در زندگی گم کرده‌ام! از آقای سیروس مقدم تهیه‌کننده و کارگردان سریال «پایتخت» تقاضا دارم که ساخت آن را ادامه دهند و مانند گذشته لحظه‌های شادی را برای مردم ایران به ارمغان آورند.

غلامعلی چریکی ـ گچساران ( کهگیلویه و بویراحمد)

جایگزینی دلار با ریال برخلاف منافع ملی است

در خبرها بود که رستورانی در مجتمع «آ.اس.پی» یوسف‌آباد غذاهایش را به دلار می‌فروشد و به عنوان مثال قیمت همبرگر را ۸ دلار و خوراک میگو را ۲۵ دلار تعیین و اعلام کرده است که به نظر من جایگزینی دلار با ریال به نوعی توهین به فرهنگ و اقتصاد مردم و کشور ما است و اگرچه ارزش ریال پایین آمده است، اما دلیل نمی‌شود که رستورانی در یک اقدام زشت و ناپسند پول ملی هموطنان‌مان را نادیده بگیرد و قیمت‌هایش را به دلار اعلام کند. از شهرداری و نیروی انتظامی انتظار می‌رود که نسبت به برخورد با چنین اماکنی اقدام کنند.

شهروندی از تهران

از چاپ مطالب صفحه پُرکن بپرهیزید!

به عنوان خواننده قدیمی که از ۵۰ سال قبل روزنامه اطلاعات را می‌خوانم، معتقدم که چاپ خبرها و مقاله‌هایی که در مواردی از نیم صفحه هم بیشتر است،‌ از حجم مطالب کوتاه و خواندنی روزنامه می‌کاهد و ضرورت دارد خبرها و یادداشت‌ها نه فقط درباره یک یا چند موضوع تکراری نباشد، بلکه با حداقل عبارات نوشته و چاپ و از به اصطلاح مطالب صفحه پُرکن خودداری شود!

شایسته ـ خواننده اطلاعات از «گوگَد» شهرستان گلپایگان (استان اصفهان)

مگر سردبیر نمی‌تواند ۲ بار در هفته یادداشت بنویسد؟

سردبیر محترم روزنامه اطلاعات چندی قبل یادآوری کرده بود به این دلیل که آیت‌الله محقق داماد یادداشت ارزشمندی با اشاره به قتل زن جوان اهوازی نوشته‌اند، نوشتن یادداشت دیگری در این باره را به شنبه‌های بعد موکول کرده‌اند، که باید پرسید مگر سردبیر یک روزنامه وزین و معتبر فقط یک روز در هفته و آن هم شنبه‌ها موظف است یادداشت بنویسد و به وقت ضرورت مگر ایراد دارد که ۲ روز یا بیشتر هفته را به موضوعی بپردازد و خوانندگان روزنامه را از نکات مهم و پرمحتوای آن برخوردار سازد؟

خانم خواننده روزنامه اطلاعات

لزوم بررسی مشکلات مراجعان به شهرداری و اداره ثبت رودسر

از مسئولان محترم ذی‌ربط تقاضا می‌کنم سری به شهرداری و اداره ثبت اسناد و املاک شهرستان رودسر در استان گیلان بزنند و به مشکلات مراجعان رسیدگی کنند.

شهروندی از رودسر (گیلان)

از فروش دارو با تعرفه بیمه خودداری می‌کنند

بیشتر داروخانه‌ها به محض دیدن دفترچه بیمه و یا اعلام شماره کارت ملی بیماران، اعلام می‌کنند که داروها را ندارند، اما وقتی می‌گویی می‌خواهی آن‌ها را آزاد بخری، همه آن‌ داروها را دارند! برای تهیه ۹ قلم داروی بیماری مزمن کلیه بسیاری از داروخانه‌ها را گشتم که بیمه قبول نمی‌کردند و فقط یک داروخانه شبانه‌روزی در خیابان پاسداران گفت ۲ قلم از داروها را دارند که با تعرفه بیمه می‌دهند، اما وقتی گفتم که آزاد حساب ‌کنند، همه ۹ قلم دارو را تحویلم دادند!

تقی مسعودی

شهرداری منطقه ۶ مانع نابودی باغ اخوان شود

باغ «اخوان» از قدیمی‌ترین و زیباترین باغ‌های تهران با گونه‌های متنوع گیاهی ، متاسفانه به حال خود رها شده و در معرض ویرانی قرار گرفته است، از شهرداری منطقه ۶ انتظار می‌رود به وعده‌هایی که برای خرید و تملک و تبدیل باغ اخوان به بوستان و فضای سبز داده شده است، عمل کنند و اجازه ندهند این باغ ارزشمند و کمیاب در کلانشهر تهران نابود شود.

از ساکنان منطقه ۶ شهرداری

همسان‌سازی فروردین ماه امسال را بپردازند

دولت آقای روحانی ۲ بار همسان‌سازی حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی را اجرا کرد که از این اقدام پسندیده تشکر می‌کنیم، اما همسان‌سازی مربوط به فروردین ماه امسال هنوز پرداخت نشده است که از صندوق بازنشستگی تأمین اجتماعی تقاضا داریم در این مورد اقدام کنند.

بازنشسته تأمین اجتماعی

مشکلات ناشی از افزایش حقوق‌ها به ملت تحمیل نشود

با نظر وزیر امور اقتصادی و دارایی موافقم که افزایش حقوق‌ها در سال آینده تورم‌زا است و قدرت خرید مردم را کاهش می‌دهد، زیرا در این صورت درآمد فقط بخشی از ملت ایران افزایش می‌یابد و دیگران باید مشکلات ناشی از آن مانند رشد نرخ تورم و قیمت‌ها را تحمل کنند، بنابراین دولت باید برنامه‌هایی را به اجرا بگذارد که رفاه تمامی مردم ارتقاء یابد و همگان بتوانند از تسهیلاتی که دولت فراهم می‌کند، بهره‌مند شوند.

عرب سرخی

روشنایی تقاطع شریعتی ـ همت غرب را تأمین کنند

روشنایی شبانه تقاطع خیابان شریعتی و بزرگراه شهید همت‌غرب خیلی کم است و موجب مشکلاتی برای رانندگان عبوری و حوادث رانندگی می‌شود، شهرداری و راهنمایی و رانندگی منطقه برای حل مشکل اقدام کنند.

شهروندی از تهران

همکاری مرزبانان ایران و همسایگان برای بازگرداندن مجرمان

در مواردی مجرمان سابقه‌دار و یا افرادی بدون توجه به مشکلات مهاجرت‌های غیرقانونی به اروپا قصد عبور از مرزهای کشورمان را دارند و با ترفندهایی از نقاط مرزی می‌گذرند و گرفتاری‌هایی را برای خود و دیگران به وجود می‌آورند، پیشنهاد می‌کنم نیروی مرزبانی انتظامی کشورمان با نیروهای مرزبانی کشورهای دوست و همسایه واحدهای مشترکی تشکیل دهند و با اتصال به پلیس بین‌الملل، نسبت به بازگرداندن کسانی که از مرزها به صورت غیرقانونی عبور کرده‌اند، به کشور مبداء اقدام کنند تا افرادی که خلاف قانون عمل کرده‌اند، تحویل مراجع قضایی شوند.

تلفن به خط ارتباطی

تصمیم سازمان امور مالیاتی به ضرر دولت و کسبه است

این‌که سازمان امور مالیاتی کشور اعلام کرده است کارتخوان‌هایی که به پرونده‌های مالیاتی وصل نشده باشند قطع می‌شود، به ضرر کسب و کارها و اقتصاد دولت و کشور است، زیرا در این صورت مغازه‌داران جزء و کل ناچارند با خود پول نقد حمل و برای معامله آن را جابه‌جا کنند که علاوه بر افزایش پوسیدگی اسکناس‌ها و هزینه چاپ اسکناس‌های نو و همچنین شیوع انواع بیماری‌ها، خطر سرقت پول نقد از کاسبان را هم دارد. اگر درصد کمی از دارندگان کارتخوان‌ها تخلف می‌کنند، دلیل نمی‌شودکه تمامی آنان می‌توانند خلافکار باشند، چرا که از قدیم گفته‌اند برای یک بی‌نماز در مسجد را نمی‌بندند!

از کسبه تهران

امیدوارم آخرین سال حصر خانگی کروبی و موسوی باشد

امیدوارم امسال آخرین سال حصر خانگی آقایان کروبی و موسوی باشد، زیرا ادامه حصر آنان مشکلی را از کشور و نظام حل نمی‌کند و برعکس، ادامه آن بهانه‌ای به شبکه‌های معاند خارجی برای تبلیغ علیه کشورمان می‌دهد.

یک شهروند ایرانی

ترفند آزمایشگاه‌ها برای عدم پذیرش تعرفه‌های بیمه

این روزها به هر آزمایشگاه‌ یا مراکز تصویربرداری پزشکی مراجعه می‌کنیم، به بهانه‌هایی بیمه‌های ما را قبول نمی‌کنند و با ترفندهای گوناگون می‌کوشند هزینه خدمات خود را آزاد محاسبه و دریافت کنند. در مراجعه به آزمایشگاهی در بلوار میرداماد مسئول پذیرش ادعا کرد، چون نسخه پزشک معالج با ۲ خط متفاوت نوشته شده است و قابل خواندن نیست،نمی‌توانند هزینه آزمایش‌ها را به تعرفه‌های بیمه حساب کنند هر چه پرسیدم من که مهندس مکانیک هستم چگونه متوجه ۲ خطی بودن نسخه نشده‌ام، اما شما که مسئول ساده آزمایشگاه هستی متوجه آن شده‌ای ،اما پاسخ قانع‌کننده‌ای نداشتند که بیان کنند!‌

مهندس مکانیک

نسخه مناسب چاپ