اخبار داخلی
۴ کاندیدا برای ریاست فدراسیون بسکتبال تائید صلاحیت شدند

انتخابات ریاست فدراسیون بسکتبال در حالی در هفته آینده برگزار می‌شود که صلاحیت چهار کاندیدا برای احزار این پست تائید شده است.

مجمع انتخاباتی فدراسیون بسکتبال پس از سه بار‌ تعویق، روز دوشنبه نهم اسفند ۱۴۰۰ برگزار خواهد شد. این در حالی است که هنوز، اسامی نامزدهای احراز صلاحیت شده برای شرکت در مجمع از مبادی رسمی اعلام نشده است. مهیار عسگریان سرپرست فدراسیون بسکتبال در مورد کاندیداهای تأیید صلاحیت شده برای شرکت در انتخابات گفت:‌ در این موارد باید از دبیر مجمع سؤال کنید. مجمع در این مورد، نهاد بالادستی است.

البته در این مورد، منصور اردستانی سرپرست دبیری فدراسیون بسکتبال نیز پاسخگو نبود.

عسگریان در شرایطی از کاندیداهای تأیید صلاحیت شده اعلام بی‌خبری می‌کند که به صراحت در مورد چهار کاندیدا با برخی رسانه‌ها صحبت کرده است: «طبق نامه‌ای که از وزارت ورزش و جوانان دریافت کردیم چهار کاندیدا به نام‌های شاپور یاوری، کرم احمدیان، حمید عباسی و جواد داوری تأیید صلاحیت شدند. برای بازی‌های انتخابی تیم ملی نیز از این چهار کاندیدا به همراه رؤسای هیئت‌ها، حمید سجادی وزیر ورزش و جوانان و پیشکسوتان دعوت می‌شود تا در سالن آزادی قوت قلبی برای ملی‌پوشان باشند. امیدوارم با دو برد بزرگ و خوب به استقبال مجمع انتخاباتی برویم».

شنیده‌ها حاکی از آن است که رامین طباطبایی رئیس پیشین فدراسیون بسکتبال در آخرین تلاش‌های خود از مسئولان خواسته تا مجمع انتخاباتی فدراسیون بسکتبال را اواسط اسفند به تأخیر بیندازند، ولی تعویق چهار باره انتخابات قطعاً شائبه همراهی وزارت ورزش با رئیس پیشین و پرحاشیه فدراسیون بسکتبال را به اذهان متبادر خواهد کرد.

تغییر مکان برگزاری مسابقات بین‌المللی تکواندو به میزبانی ایران

یازدهمین دوره مسابقات جام باشگاه‌های آسیا، سی‌ودومین دوره پیکارهای جام فجر و چهارمین دوره رقابت‌های جام ریاست فدراسیون جهانی تکواندو، روزهای ۱۳ تا ۲۳ اسفندماه در تهران برگزار می‌شود.

یازدهمین دوره مسابقات جام باشگاه‌های آسیا (G۲) ۱۳ و ۱۴ اسفندماه، سی‌ودومین دوره رقابت‌های جام فجر (G۲) ۱۵ تا ۱۸ اسفند و چهارمین دوره جام ریاست فدراسیون جهانی در دو بخش (تکواندو و پاراتکواندو) (G۲) طی روزهای ۱۹ تا ۲۳ اسفندماه در تهران برگزار می‌شود. پیش از این قرار بود این مسابقات در مجموعه ورزشی «المپیک» جزیره کیش برگزار شود که با تصمیم مسئولان فدراسیون تکواندو، این رقابت‌ها در تهران و خانه تکواندو انجام خواهد شد.

تاکنون ۱۴۳ تکواندوکار از کشورهای اردن، ازبکستان، امارات، ایران، پاکستان، عراق، عمان، قزاقستان و هندوستان برای حضور در جام باشگاه‌های آسیا، ۳۱۴ هوگوپوش از آذربایجان، اردن، ازبکستان، ایران، پاکستان، تاجیکستان، ترکیه، عراق، عمان و قزاقستان برای شرکت در جام فجر و همچنین ۳۳۷ تکواندوکار از کشورهای آذربایجان، اردن، ازبکستان، ایران، پاکستان، تاجیکستان، ترکیه، عراق، عمان، قزاقستان، نپال و پناهندگان به منظور رقابت در جام ریاست فدراسیون جهانی تکواندو ثبت نام کرده‌‍اند.

نسخه مناسب چاپ