حمله وحشیانه نظامیان صهیونیست به کودک فلسطینی مبتلا به سندروم داون
 

سرویس خارجی: نظامیان رژیم صهیونیستی در یورش به محله الشیخ جراح قدس برای کوچاندن ساکنان فلسطینی این محله، یک کودک مبتلا به سندروم داون را به طرز وحشیانه‌ای مورد حمله قرار دادند.

خبرگزاری شهاب فلسطین گزارش داد که نظامیان صهیونیست قصد بازداشت این کودک را داشتند که در نهایت فلسطینیان حاضر در مکان با اشغالگران درگیر شده و مانع از بازداشت وی شدند. این کودک فلسطینی برای مداوا به بیمارستان منتقل شد. گفته می شود در حمله اشغالگران اسرائیلی به ساکنان محله الشیخ جراح و افرادی که برای همبستگی با آنان در این محله جمع شده بودند، شماری زخمی یا بر اثر استنشاق گاز اشک‌آور دچار خفگی شدند. در این حال عبداللطیف القانوع، سخنگوی حماس در واکنش به این اقدام وحشیانه گفت که ضرب و جرح یک کودک فلسطینی مبتلا به سندروم داون، جنایت در حق انسانیت است و زشتی رفتار اشغالگران و توحش آن‌ها علیه ملت فلسطین را نشان می‌دهد. وی به فلسطینیان ساکن محله الشیخ جراح به دلیل مقاومت در برابر اشغالگران درود فرستاد و از آن‌ها بابت این مقاومت تشکر کرد. در خبری دیگر نهاد حامی اسرای فلسطینی ضمن تبریک عملیات مقاومت در یک زندان رژیم صهیونیستی، گفت که اسرا با اشکال جدید انتفاضه به مبارزه با این رژیم رفته اند.

کمیته امور اسرای فلسطینی روز دوشنبه از وقوع عملیات با سلاح سرد توسط یک اسیر فلسطینی علیه زندانبان صهیونیست در زندان «نفحه» در فلسطین اشغالی خبر داد. این کمیته در بیانیه‌ای اعلام کرد که پس از حمله یک اسیر فلسطینی با چاقو به زندانبان صهیونیست، محیط زندان پرتنش شد. «حسن عبد ربه» مشاور کمیته امور اسرای فلسطینی نیز اعلام کرد: عملیات حمله با سلاح سرد علیه یکی از زندانبان‌های صهیونیست شکل جدیدی از انتفاضه اسرا در پاسخ به تجاوزهای رژیم اشغالگر است. او با اشاره به وضعیت بسیار وخیم زندان‌های رژیم صهیونیستی در سایه اقدامات سرکوبگرانه این رژیم علیه اسرا گفت: فلسطینی‌ها باید با دستیابی به وحدت و یکپارچه کردن صفوف خود از این انتفاضه حمایت کنند. در چنین شرایطی معاون وزیر خارجه بحرین از حضور عناصر سرویس جاسوسی موساد رژیم صهیونیستی در بحرین خبر داد. «عبدالله بن احمد آل خلیفه» فاش کرد که موساد در بحرین حضور دارد و این مسئله بخشی از همکاری امنیتی و اطلاعاتی با رژیم صهیونیستی است. در این حال جمعیت الوفاق بحرین اظهارات معاون وزیر خارجه بحرین درباره حضور موساد در این کشور را فاجعه‌ای برای آن و امری خطرناک توصیف کرد و گفت این سخنان آل خلیفه بیانگر سطح بی‌مسئولیتی و در معرض خطر قراردادن امنیت بحرین است و اینها اقداماتی است که هرگز از خردمندان، صاحبان عربیت، وجدان و انسانیت سر نمی‌زند.

نسخه مناسب چاپ