خلبان فداکار ارتش در زادگاهش آرام گرفت
 

سرویس شهرستان ها: پیکر شهید سرهنگ دوم صادق فلاحی خلبان ایثارگر سانحه هوایی تبریز دیروز پس از انتقال به استان فارس، توسط همرزمانش در پایگاه شهید دوران شیراز مورد استقبال قرار گرفت و تشییع شد.

فرمانده نیروی هوایی ارتش، استاندار فارس، فرمانده سپاه فجر، جانشین پایگاه هوایی شهید فکوری در این مراسم حضور داشتند.

همسر شهید فلاحی در حاشیه این مراسم با بیان این که صادق من از جان خود گذشت تا یک ملت آسوده بخوابند‌، افزود: صادق من رفت اما صادق‌ها هستند تا از جان این ملت و کیان این سرزمین دفاع کنند.

برادر شهید هم با بیان این که صادق از ابتدا و کودکی به پرواز علاقه داشت و جان خود را هم در این راه گذاشت، گفت: آخرین سفری که به شیراز آمد به حرم شاهچراغ(ع) رفت و آرزوی شهادت می‌کرد.

عباس کنعانی، پدرهمسر شهید فلاحی هم در حاشیه این مراسم با تشکر از مردم شیراز و تبریز گفت: همه ایران برای صادق عزادار شدند و سنگ تمام گذاشتند.

بنا به این گزارش جنگنده اف ۵ نیروی هوایی ارتش با خلبانی سرهنگ دوم صادق فلاحی و سروان علیرضا حنیفه زاد صبح دوشنبه دوم اسفند در ماموریت آموزشی پس از برخاستن از باند پرواز پایگاه دوم شکاری شهید فکوری تبریز، دچار نقص فنی جدی شد . این ۲ خلبان فداکار با بهره گیری از مهارت خود ،هواپیما را به محل خلوت و بدون تراکم کشاندند تا از وقوع فاجعه ای جلوگیری کنند و به این ترتیب شجاعت و رشادت مثال زدنی خلبانان، مانع از برخورد جنگنده به ساختمان‌های مسکونی شد و نهایتا در یک منطقه خلوت سقوط کرد.

پیکر شهید صادق فلاحی دیروز برای خاکسپاری به زادگاهش در مرودشت منتقل و به خاک سپرده شد.

نسخه مناسب چاپ