وزیر بهداشت:۹۰ درصد هزینه‌های درمان نازایی را بیمه‌ها می‌پردازند
وزیر بهداشت اعلام کرد: به موضوع جوانی جمعیت، به عنوان یک تکلیف شرعی نگاه می‌کنیم؛ زیرا در پروژه‌های مختلف دشمن نتوانست هیچ صدمه‌ای به ما وارد کند بلکه ما را محکم‌تر کرد و تنها موضوعی که متأسفانه دشمن به دست خود ما، آن را اجرایی کرد، کنترل جمعیت بود.

به گزارش ایسنا، دکتر بهرام عین اللهی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در اولین جلسه قرارگاه عملیاتی حمایت از سلامت خانواده و جوانی جمعیت گفت: باید بتوانیم در یک زمان کوتاه به اهداف خود دست پیدا کنیم. مهم‌ترین موضوع برای تحقق این امر، اقدامات فرهنگی است. خوشبختانه توان فرهنگی کشور بالا است و اگر بتوانیم از همه ظرفیت‌های موجود استفاده کنیم قطعا موفق خواهیم شد.

وی در جمع خبرنگاران درباره موضوعات مطروحه در اولین جلسه قرارگاه جوانی جمعیت در وزارت بهداشت توضیح داد: با توجه به فرمان مقام معظم رهبری یکی از اولویت‌های مهم ما در وزارت بهداشت، بحث جوانی جمعیت است. یکی از قدرت‌های مهم برای هر کشور، جمعیت و نیروی انسانی است و اگر در کشور جمعیت جوان، پرشور، پرکار و انقلابی داشته باشیم برای ما قدرت خوبی را ایجاد می‌کند.

وی افزود: متأسفانه وزارت بهداشت در سال‌های گذشته با طرح پیام«فرزند کمتر، زندگی بهتر» در شبکه‌ها و روستاها، باعث شد به مرور زمان علاقه مردم به فرزندآوری کاهش یابد؛ بنابراین یکی از نهادهایی که می‌تواند در افزایش فرزندآوری خانواده ها مؤثر باشد، وزارت بهداشت است. در همین راستا این موضوع را اولویت نخست خود قرار داده‌ایم. امروز تمامی معاونت‌ها و افراد مؤثر در این فرآیند را دعوت کردیم تا با استفاده از نظرات این دانشمندان و استادان دانشگاه‌ها برای رشد جمعیت برنامه‌ریزی کنیم.

عین اللهی گفت: در موضوع درمان هم براساس مصوبه شورای عالی بیمه، تا ۹۰درصد هزینه‌های نازایی را بیمه‌ها پرداخت خواهند کرد و رفته رفته تلاش می‌کنیم تسهیلات و مراکز درمانی بیشتر شوند.

نسخه مناسب چاپ