اخبار داخلی
شمشیربازان نوجوان ایران نایب قهرمان آسیا شدند

مسابقات شمشیربازی نوجوانان آسیا در اسلحه سابر با نایب قهرمانی تیم ایران به پایان رسید.

دیدار نهایی مسابقات شمشیربازی نوجوانان و جوانان آسیا در اسلحه سابر نوجوانان میان دو تیم ایران و ازبکستان برگزار شد که طی آن تیم ایران با نتیجه ۴۵ به ۳۲ متحمل شکست شد.

نیما آقایی، محمد سام ذوالقدری و سید مبین رضوی ترکیب تیم شمشیربازی نوجوانان اسلحه سابر را در این دیدار تشکیل دادند.

تیم ایران با شکست برابر ازبکستان به عنوان نایب قهرمانی دست یافت.

این تیم با هدایت مجتبی عابدینی در این رقابت ها به میزبانی تاشکند شرکت کرده است.

بادامکی: دلال‌ها قیمت بازیکنان را بالا برده‌اند

بازیکن اسبق تیم فوتبال پرسپولیس می‌گوید دلال‌ها برای افزایش کمیسیون خود قیمت بازیکنان را بالا برده‌اند.

حسین بادامکی بازیکن سابق تیم فوتبال پرسپولیس درباره نقش دلالان در افزایش قیمت بازیکنان گفت: دلال‌ها به منافع خود فکر می‌کنند. آن‌ها مالیاتی نمی‌دهند و برای بیشتر شدن کمیسیون خود قیمت بازیکنان را بالا برده‌اند. کیفیت بازیکنان ما نسبت به پارسال پایین آمده و شاهد کاهش سطح کیفی مسابقات لیگ برتر فوتبال هستیم.

در بازار نقل و انتقالات شاهد افزایش قیمت بازیکنان هستیم که کارشناسان معتقدند دلالان در این زمینه تاثیرگذار هستند. آن‌ها بازیکنان بی‌کیفیت را با قیمت‌های گزاف به باشگاه‌ها انتقال می‌دهند و نظارتی هم بر کارشان صورت نمی‌گیرد.

دور تند نمونه‌گیری دوپینگ در روزهای پایانی سال

افسران ستاد ملی مبارزه با دوپینگ (ایران نادو) طی یک هفته از ۷۰ ورزشکار تست دوپینگ گرفتند.

کادر کنترل دوپینگ ستاد ملی مبارزه با دوپینگ (ایران نادو) از ۳۰ بهمن تا ششم اسفند از ورزشکاران هشت رشته ورزشی، ۷۰ تست دوپینگ اخذ کرد.

در بین ۷۰ تست گرفته شده ورزشکاران تیم ملی وزنه برداری جوانان و حاضرین در لیگ برتر (۹ تست)، فینال لیگ واترپلو

(۲ تست)، زنان و مردان حاضر در اردوی تیم ملی پارااسکی (۵ تست)، لیگ برتر والیبال (۱۶ تست)، کشتی گیران حاضر در جام بین المللی تختی (۱۰ تست)، ورزشکاران حاضر در اردوی تیم ملی هاکی روی یخ (۴ تست)، زنان و مردان حاضر در اردوی تیم ملی قایقرانی روئینگ (۱۰ تست) و زنان و مردان حاضر در اردوی تیم ملی قایقرانی کانو و کایاک (۱۴ تست)، ورزشکارانی بودند که کادر کنترل دوپینگ ایران نادو از آنان تست گرفتند.

بر اساس اعلام فرزاد شارکی، قائم مقام دبیر کل ستاد ملی مبارزه با دوپینگ (ایران نادو) به ایسنا، از مجموع ۷۰ تست اخذ شده ۱۲ تست متعلق به زنان و ۵۸ تست نیز به مردان بوده است و روند نمونه گیری ها در هفته های آینده نیز بر اساس برگزاری مسابقات و تشکیل اردوهای ورزشی از ورزشکاران رشته های مختلف ادامه خواهد یافت.

نسخه مناسب چاپ