گروه «آینا» نماینده ایران در فستیوال تئاتر تونس شد
تبریز ـ خبرنگار اطلاعات: نمایش «ترانه‌های تلخ تارا» به نویسندگی فریدون ولایی، توسط گروه «آینا» به کارگردانی علی فتوحی در فستیوال تئاتر تونس حضور می‌یابد‏‎.

‎علی فتوحی، کارگردان نمایش «ترانه‌های تلخ تارا»، در نشست خبری این نمایش، با اشاره به این که نمایش یاد شده کمدی موزیکال ایرانی است، گفت: نمایش در ژانر کمدی ایرانی(مجلس زنانه) اجرا می‌شود که در آن ۲ داستان سارا و تارا به صورت موازی پیش می‌رود‏‎.

‎وی افزود: علاوه بر ایران کشورهای سوریه، عراق، ایتالیا، فرانسه، سنگال، لیبی، مصر و فلسطین نیز در این جشنواره حضور خواهند داشت‏‎.

‎فتوحی تأکید کرد: در صورت مهیا شدن شرایط مالی برای حضور در جشنواره بین‌المللی تئاتر تونس، دوم فروردین ماه باید از ایران خارج شویم، ۶ فروردین، نمایش به صحنه می‌رود و ۷ فروردین اختتامیه‌ جشنواره برگزار خواهد شد‎.

‎وی افزود: با توجه به این که هیچ ارگانی تا به حال از نمایش حمایت نکرده است، تصمیم گرفتیم با ایجاد امکان خرید بلیط‌های حمایتی، از کمک‌ها و حمایت‌های علاقمندان تئاتر تبریز استفاده کنیم‏‎.

‎کارگردان نمایش «ترانه‌های تلخ تارا»، در مورد این نمایش گفت: جوهره نمایش پیام اجتماعی است و موضوع نمایش بیشتر به شخصیت تارا مربوطه می‌شود؛ در واقع نمایش مربوط به مسائل ازدواج چند خواهر است که از خواهر کوچکتر که ناتنی هم هست، خواستگاری می‌شود و خواهران بزرگتر موقعیت ازدواج ندارند. این یک نقد اجتماعی در قالب یک مجلس زنانه ایرانی است که البته در آن، شوخی‌های زنانه تا حد امکان مطرح می‌شود‏‎.

‎‏«ترانه‌های تلخ تارا» به عنوان نمایش منتخب و نماینده تئاتر ایران در فستیوال بین‌المللی تئاتر تونس، از ۵ اسفند ماه ساعت ۱۹ در تئاتر شهر تبریز، سالن استاد صادقی اجرا می‌شود‎.

نسخه مناسب چاپ