امیر سیاری: ارتش با حفظ مولفه‌های اقتدار آفرین غافلگیر نخواهد شد
 

معاون هماهنگ کننده ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: جنگ‌ها یا درگیری‌هایی که در سراسر دنیا رخ می‌دهد را رصد می‌کنیم.

به گزارش روابط عمومی ارتش، امیر دریادار حبیب‌الله سیاری، در آیین افتتاح «نمایشگاه نخبگان، ذوالفقار علمی ولایت» ضمن گرامیداشت یاد ۲ شهید حادثه اخیر هواپیمای نیروی هوایی ارتش گفت: به روح بلند همه شهدا خصوصا ۲ شهید عزیزی که تازه به این درجه نائل شدند و هموطن عزیز درگذشته در این سانحه درود می‌فرستیم. حقیقتا این ۲ شهید بزرگوار شعار «ارتش فدای ملت» را به منصه ظهور رساندند و نشان دادند که هرکجا لازم باشد ارتش آماده است تا خود را فدای ملت کند.

وی افزود: مأموریت ارتش حفظ تمامیت ارضی، استقلال و نظام اسلامی است. برای انجام این ماموریت بدون شک ارتش باید خود را از هر نظر آماده و از تجربیات گذشته هم به خوبی استفاده کند. البته تهدیدات آینده با گذشته متفاوت است. در اتفاقات مختلف سال‌های اخیر که در سراسر جهان رخ داده می‌بینیم که جنگ‌ها با گذشته تفاوت پیدا کرده و نبردهای امروز متکی به فناوری روز است.

معاون هماهنگ کننده ارتش تصریح کرد: برای آمادگی و غافلگیرنشدن همواره باید همراه با حفظ مولفه های اقتدار آفرین، با فناوری روز حرکت کنیم. مقام معظم رهبری و فرماندهی کل قوا هم فرموده‌اند که در درگیری‌هایی که در دنیا رخ می‌دهد شما مثل یک تماشاگر که کنار تشک کُشتی ایستاده باشید و فنون‌های مختلفی که آنها علیه هم استفاده می‌کنند را بررسی کنید و بعد براساس آن ببینید چگونه می‌توانیم خودمان را در برابر آنها قوی‌تر کنیم. بنابراین ما جنگ‌ها یا درگیری‌هایی که در سراسر دنیا رخ می‌دهد را رصد می‌کنیم.

دریادار سیاری تاکید کرد: ما باید با تکیه به توانمندی داخلی خود، هر روز نسبت به روز قبل پیشرفت داشته باشیم و قوی‌تر شویم و براساس نیاز روز و آینده، نیروهایمان را آموزش دهیم، سطح علمی نیروی انسانی هم بالا برود و از ظرفیت های موجود در کشور برای استمرار حرکت در مسیر بهره‌مندی از علوم استفاده کنیم.

وی ادامه داد: امروز می‌بینیم که معاونت علوم، تحقیقات و فناوری ارتش نمایشگاهی از توانمندی نخبگان وظیفه را به نمایش گذاشته است. در سطح کارکنان پایور هم ما چنین مواردی داشته‌ایم. فرماندهان باید بسترسازی، حمایت و هدایت این نخبگان عزیز سرباز و پایور را همانند گذشته، به خوبی انجام دهند تا با تقویت روحیه نوآوری و ابتکار، نخبگان بتوانند در جهت حل مسائل روز و تامین نیاز‌مندی‌ها حرکت کنند.

دریادار سیاری خاطرنشان کرد: ما امروز خوشبختانه به جایی رسیده‌ایم که وقتی برمی‌گردیم و گذشته و دستاوردهایمان را می‌بینیم از آن لذت می‌بریم. امروز بحمدلله نخبگان، مراکز دانش بنیان، دانشگاه ها همچون گذشته برای طی این مسیر امیدآفرین پای کارند.

افتتاح نمایشگاه نخبگان ارتش

آیین افتتاح نمایشگاه نخبگان وظیفه با عنوان «ذوالفقار علمی ولایت» با حضور جمعی از فرماندهان و مسئولان عالیرتبه ارتش و نیروهای مسلح، در مرکز تحقیقات ارتش برگزار شد.

امیر سرتیپ دوم نصراللهی معاون علوم، تحقیقات و فناوری ارتش هم در این مراسم با اشاره به نقش نخبگان در مسیر تاریخی ایجاد تمدن نوین اسلامی گفت: نخبگان در این مسیر رسالتی مهم و تاریخی برعهده دارند و ما هم وظیفه داریم با ایجاد ساختارهای مناسب، شرایط بهره‌مندی از توانایی نخبگان و نگهداشت آنها را اجرایی کنیم. ‌وی با تاکید بر ضرورت و اهمیت به کارگیری نخبگان و استعدادهای برتر در ارتش اظهار داشت: در این عرصه تلاش شده است که به نحو شایسته‌ای با نخبگان علمی و استعدادهای برتر برخورد شود که در شأن ارتش انقلابی و مردم محور باشد.

نسخه مناسب چاپ