بازگشت پیکر ۷۲ لاله گلگون کفن دفاع مقدس به کشور
 

سرویس خبر: پیکرهای مطهر ۷۲شهید دوران دفاع مقدس دیروز همزمان با سالروز شهادت امام موسی‌ کاظم (ع) با استقبال اقشار مختلف مردم و جمعی از مسئولان از طریق مرز بین‌المللی شلمچه وارد کشور ‌شد.

فرمانده کمیته جستجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح در آیین استقبال از پیکرهای مطهر این شهدا در مرز شلمچه با بیان این که پیکرهای مطهر این شهدا اخیرا در مناطق عملیاتی فکه، مجنون، شرق دجله و شلمچه کشف و شناسایی شده ‌است، افزود: این شهدا در عملیات‌های والفجر مقدماتی، خیبر، بدر، کربلای ۵ و تک دشمن در پایان جنگ به شهادت رسیدند.

سردار سیدمحمد باقرزاده اظهار داشت: پیکرهای شهدای تازه تفحص شده از شلمچه به معراج شهدای اهواز منتقل می شود و پس از زیارت کاروان های راهیان نور در ایام نوروز ، برای تشخیص هویت به تهران منتقل خواهند شد.

به گفته وی پیکرهای ۲۵۰۰شهید دفاع مقدس در عراق هنوز تفحص نشده اند که عملیات جستجو برای یافتن این پیکرهای مطهر ادامه دارد.

گفتنی است در آیین استقبال از پیکرهای مطهر این شهدا اقشار مختلف مردم خرمشهر و همچنین عشایر عرب منطقه حضور داشتند.همچنین در این آیین ،اجساد ۹نظامی کشته شده عراقی تحویل مقامات این کشور شد.

خبر دیگر این که مراسم تشییع و خاکسپاری پیکر ۲ نفر از شهدای مدافع حرم به نام های اسد احمدی و تیمور صفری دیروز در شهرنظرآباد استان البرز و شهرستان ساوه استان مرکزی با حضور مردم برگزار شد. همچنین پیکر شهید سید مرتضی حسینی از شهدای مدافع حرمدر بهشت رضا مشهد مقدس به خاک سپرده شد.

مراسم تشییع پیکر شهید تازه تفحص شده عبدالقادر مرادی هم دیروز با حضور اقشار مختلف مردم در میدان لاله‌های واژگون شهر دیواندره برگزار شد و پس از انتقال به زادگاهش ،خاکسپاری شد.

به گزارش ایرنا، شهید عبدالقادر مرادی در سال ۱۳۶۲ در روستای باشمق دیواندره توسط گروهک‌های معاند به شهادت رسید و پیکر مطهرش روز جمعه ۶ اسفند تفحص شد.

نسخه مناسب چاپ