خط ارتباطی مردم با اطلاعات
موضعگیری وزیر ارشاد در برخورد با این خطا تحسین‌برانگیز است

می‌گویند دیوانه‌ای سنگی به چاه می‌اندازد که صد تا عاقل نمی‌توانند آن را بیرون بیاورند! حکایت خانم کارگردان و فیلم‌نامه‌نویسی است که سخنان هنجارشکنانه‌اش در جشنواره فیلم‌فجر موجب اعتراض مردم و مسئولان شد، که در این میان موضعگیری درست و اصولی وزیر محترم ارشاد مبنی بر این‌که اشتباه یک نفر را نمی‌توان به پای تمامی هنرمندان کشور نوشت، تحسین‌برانگیز است. در ضمن طرح این‌گونه خطاهای فردی در تریبون‌های عمومی که هزاران نفر حضور دارند ، به صلاح نیست و به نظر من نه فقط به امر به معروف و نهی‌از منکر کمک چندانی نمی‌کند، بلکه اشاعه منکر محسوب می‌شود.

تلفن به خط ارتباطی

اصرار پزشک بیمارستان بر مصرف داروهایی که برایم ضرر داشت!

بیمارستانی در غرب تهران و حوالی ایران مال بسیار مدرن و مجهز است و محیط باز و خوش‌منظره‌ای دارد، اما باید دانست که در کنار این امکانات، مدیریت درست بخش‌های بیمارستان هم ضرورت دارد. در بخش داخلی بیمارستان با این‌که تذکر داده بودم دچار مشکل مزمن ریوی و آسم هستم و داروهای جدید نه فقط برایم مفید نیست، بلکه می‌تواند مشکل مرا تشدید کند، پزشک بخش داخلی همچنان بر مصرف داروهای مورد نظرش اصرار داشت و حتی دارویی را که نمی‌خواستم بخورم، در سرم ریخت و به من خوراند که در نهایت با پرداخت ۱۵ میلیون تومان هزینه برای ۳ روز اقامت در بیمارستان، از آنجا خارج شدم و به خانه بازگشتم.

خانم پژوهشگر و حقوقدان

استقبال قطری‌ها از رئیس‌جمهوری کشورمان باشکوه بود

مراسم باشکوه و صمیمانه استقبال از سفر رئیس‌جمهوری اسلامی ایران به قطر در تاریخ روابط ۲ کشور بی‌سابقه بود و به‌عنوان یکی از اخبار مهم جهان در رسانه‌های بین‌المللی بازتاب داشت. ضمن آن‌که امیدواریم برنامه مبادلات یک و نیم میلیارد دلاری ایران و قطر تحقق یابد و کشورمان به برپایی هرچه باشکوهتر مسابقات قهرمانی جهان در قطر به بهترین وجه کمک کند.

هموطن دوستدار فوتبال

لزوم افزایش پله‌برقی‌های ایستگاه مترو ۱۵ خرداد

با توجه به کثرت مسافران در ورودی و خروجی ایستگاه ۱۵ خرداد مترو ضرورت دارد تعداد پله‌برقی‌های آن افزایش یابد تا استفاده از آن به‌خصوص برای مسافران بیمار و سالمند آسان باشد.

فواد کاسب ـ مسافر مترو

بنای تاریخی روستا را برای جاده‌سازی ویران کردند

مدتی پیش دیوار و قلعه‌های ۷۰۰ ساله روستای «قلعه محمدعلی‌خان» فشافویه در جاده قدیم تهران ـ قم را که حدود ۳۰ مترمربع مساحت و ۷ متر ارتفاع داشت، برای جاده‌سازی ویران کردند که ضرورت دارد وزارت میراث فرهنگی ضمن رسیدگی به این موضوع، از تخریب دیگر بناهای تاریخی که نشانه‌هایی از هویت ملی و فرهنگی ما است، جلوگیری کنند.

از اهالی روستای محمدعلی خان فشافویه

در پرداخت یارانه‌ها تجدیدنظر کنند

به نظر من دولت یا باید یارانه‌های فعلی را حذف و یا در چگونگی پرداخت و مبلغ آن تجدیدنظر کند. امروزه اگر کارمندی یک خودرو داشته باشد به چشم می‌آید، اما ارزش مزارع و تجهیزات و درآمد کشاورزان و باغداران عزیز کشورمان و همچنین دارندگان دیگر مشاغل آزاد در پرداخت یارانه‌های نقدی دولت نادیده گرفته می‌شود!

ذبیح‌الله بناگر ـ آمل

محدودیت‌ها از آقای خاتمی برداشته شود

به نظر من همان‌طور که آقای احمدی‌نژاد رئیس‌جمهوری سابق آزادانه و بی‌قید و شرط می‌تواند به هر جا برود و هر چه دلش خواست بگوید، جا دارد آقای خاتمی هم که سال‌ها رئیس‌جمهوری کشورمان بودند، بدون هیچ محدودیتی در چاپ عکس و مصاحبه با روزنامه‌ها و دیدارهایش بتوانند آرا و نظرات خود را درباره مسائل گوناگون کشور و به نفع مردم و نظام بیان کنند و در اختیار رسانه‌ها بگذارند.

دبیر بازنشسته ـ اصفهان

مالیات سنگین بر خانه‌های گران‌قیمت می‌تواند به خروج ارز از کشور بیانجامد

به نظر من اگر سازمان امور مالیاتی کشور بیش از اندازه به صاحبان خانه‌ها و خودورهای لوکس و گران قیمت فشار بیاورد و از آن‌ها مالیات‌های هنگفت طلب کند، احتمال دارد که دارایی‌هایشان را بفروشند و پول‌اش را به دلار بدل و از کشور خارج کنند. در حال حاضر بسیاری از منازل لوکس سال‌ها قبل به مالکان فعلی آن‌ها به ارث رسیده است و شمار قابل توجهی از آنان هم بازنشسته و با مستمری‌های ناچیزی هستند که نه حاضرند و نه می‌توانند املاک موروثی خود را بفروشند و نه قادرند مالیات‌های سنگین برای آن‌ها بپردازند.

تلفن به خط ارتباطی ـ همدان

تعداد اتوبوس‌های دریاچه چیتگر افزایش یابد

از شرکت واحد اتوبوسرانی تقاضا می‌شود تعداد اتوبوس‌ها به مقصد دریاچه چیتگر را افزایش دهد تا پاسخگوی تعداد زیاد مسافران این مسیر که از مناطق مختلف تهران به دریاچه چیتگر می‌آیند، باشد.

شهروندی از تهران

دولت بودجه هتل‌های مجهز را صرف نیازمندان کند

در خبرها بود که دولت قصد دارد در پارک‌های شهر هتل‌های مجهز بسازد که ناگفته پیدا است از این هتل‌ها فقط ثروتمندان می‌توانند استفاده کنند و این در شرایطی است که دولت اگر پولی برای هتل‌سازی دارد، بهتر است آن را صرف برنامه‌های ضروری‌تری کند و برای کمک به نیازمندان، زنان سرپرست خانوار و کودکان کار امکانات مناسبی فراهم آورد.

تلفن به خط ارتباطی

زنان به اندازه مردان از حقوق قانونی برخوردار باشند

به تازگی ۲ زن بدبخت و مظلوم دیگر پس از سال‌ها تحمل درد و رنج و شکنجه توسط همسران نامردشان به قتل رسیدند که اگر زنان و مردان کشورمان از حقوق اجتماعی و قضایی و حمایت‌های قانونی به یک اندازه برخوردار باشند، بعضی از مردان سنگدل حتی در برابر چشمان اشکبار و حیرت زده کودکان‌شان، جرئت نمی‌کردند همراه بیگناه خود را بکشند.

خانم شهروند از تهران

ضمیمه‌های روزنامه اطلاعات را جمع‌آوری می‌کنم

از خوانندگان همیشگی روزنامه اطلاعات هستم که ضمیمه‌های بسیار جذاب و خواندنی آن را جمع‌آوری کرده‌ام و اکنون مجموعه‌ای از مطالب متنوع آن‌ها را در اختیار دارم، در ضمن از یادداشت‌های خانم‌ها ارمغان زمان‌فشمی و مینا جعفری درباره معیارهای نادرست شایستگی برای استخدام‌ها بسیار لذت بردم و امیدوارم ضمیمه جامعه هم شماره به شماره بهتر و پربارتر شود.

خواننده روزنامه اطلاعات

هشدار شرکت مخابرات برخورنده است

شرکت مخابرات ایران در قبوض ارسالی تلفن‌های ثابت در کنار مبلغ قابل پرداخت، عبارت تحکمی و برخورنده «اخطار فوری» را هم درج می‌کنند که از نظر روانی برای مشترکین تلفن آزاردهنده است، حال آن‌که می‌تواند از عبارات ملایمتر و احترام‌آمیزی استفاده کند.

اکبر هنرمند ـ بندرانزلی

نیمی از کیسه پودر لباسشویی نمک بود!

یک کیسه پودر لباسشویی خریدم که سنگینی غیرعادی آن، شک مرا برانگیخت. موضوع را با یکی از دوستانم در میان گذاشتم، که به من گفت تقریباً به اندازه وزن به اصطلاح پودر رختشویی به آن نمک اضافه کرده‌اند که باور نکردم، اما وقتی کیسه را گشودم و مقداری از محتویات آن را در آب ریختم، متوجه شدم که مخلوطی از پودر لباسشویی و نمک است! به عنوان زن مسلمان ۶۱ ساله‌ای که از ۹ سالگی نماز خوانده‌ام و قرآن را ختم کرده‌ام، از خدا می‌خواهم متقلبان پولپرست را به راه راست هدایت کند و آنان را از آتش جهنم نجات دهد.

خانم خانه‌دار

والدین مراقب کودکان و نوجوانان خود باشند

امیدوارم والدین هشدارهای پلیس درباره خطرات درست کردن ترقه و فشفشه توسط کودکان و نوجوانان خود را جدی بگیرند و از همین حالا با آموزش آنان، اجازه ندهند با حضور در آتش بازی‌های خطرناک، جان و سلامت خود را از دست بدهند.

پدربزرگ

لیست حقوق بازنشستگان کشوری بندرعباس هم منتشر شود!

حالا که استانداری هرمزگان در اقدامی تحسین برانگیز لیست حقوق کارکنان خود را منتشر کرده است، جا دارد میزان حقوق بازنشستگان کشوری این استان را هم منتشر کند، بلکه همسان‌سازی در مورد مستمری آن‌ها به درستی و کامل به اجرا درآید!

تلفن به خط ارتباطی ـ بندرعباس

نسخه مناسب چاپ