وزیرآموزش و پرورش: برای بازگشت دانش‌آموزان بازمانده از تحصیل اقدام شود
 

وزیرآموزش و پرورش تأکید کرد: مدیران با تمامی توان در راستای شناسایی و بازگشت دانش‌آموزان بازمانده از تحصیل تلاش کنند و در این مسیر از هیچ‌گونه اقدامی دریغ نشود.

به گزارش روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، یوسف نوری در گردهمایی مشترک اعضای شورای معاونان و مدیران کل آموزش و پرورش، با اشاره به سیاست جذب افراد نخبه‌ در آموزش و پرورش، گفت: افراد دارای استعدادهای برتر و نخبگان، تأثیرات مستقیم و مثبتی بر دانش‌آموزان دارند.

وی ضمن تقدیر از تمامی خیرانی که به هر نحوی زمینه تحصیل دانش‌آموزان را فراهم می‌کنند، افزود: مدارس خیرساز باید به هر نامی که خیران انتخاب می‌کنند مزین شود. این افراد نیکوکار و شایسته، سهم بزرگی در پیشرفت و آبادانی کشور دارند.

صادق ستاری‌فرد، معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش نیز در این گردهمایی با اشاره به اجرایی شدن طرح آزادسازی مجموعه‌های ورزشی، گفت: استان‌های فارس، اصفهان، البرز، آذربایجان شرقی و شهر تهران مجموعه‌های ورزشی خود را در روزهای پنج‌شنبه و جمعه آزاد اعلام کرده‌اند و تا پایان سال تحصیلی در تمامی استان‌ها این طرح را پیگیری و اجرایی خواهیم کرد. در گام بعدی به سمت وقف ورزشی خواهیم رفت تا این سنت حسنه در دانش‌آموزان نهادینه شود و پس از آن استفاده از فضای مدارس در ساعات غیرآموزشی را عملی خواهیم کرد.

در ادامه برنامه، محمدمهدی کاظمی، معاون آموزش متوسطه وزیرآموزش و پرورش گفت: مدیران کل آموزش و پرورش در راستای رویکردهای سندتحول بنیادین و همچنین بیانیه گام دوم انقلاب نسبت به برنامه محوری توجه ویژه‌ای داشته باشند.

علی پارسانیا، مشاور وزیر در اجرایی‌سازی سند تحول بنیادین در این گردهمایی تحول را امری اجتناب‌ناپذیر دانست و افزود: شرایط محیطی و تحولات در فضای مجازی به‌گونه‌ای است که اگر خودمان تحول را کلید نزنیم، فضای غیررسمی تحولی را که جهت آن مشخص نیست، برما تحمیل خواهد کرد.

عباس نجار، رئیس مرکز برنامه‌ریزی منابع انسانی و امور اداری وزارت آموزش و پرورش نیز اظهار کرد: با توجه به اینکه حدود ۱۶۰هزار نفر کمبود نیرو داریم، در برآوردهای اولیه نیازسنجی شد که حدود سه میلیون و ۷۰هزار ساعت باید حق‌التدریس داشته باشیم.

وی با اشاره به روند جمعیت دانش‌آموزان افزود: بررسی وضعیت ۱۰ساله نشان می‌دهد که در برخی استان‌ها با رشد جمعیت دانش‌آموزی روبرو هستیم که به توجه ویژه نیاز دارند. رشد جمعیت تا سال ۱۴۰۵صعودی است و پس از آن کاهشی خواهد بود اما این روند برای همه استان‌ها یکسان نیست.

نسخه مناسب چاپ