بن سلمان:رابطه عربستان با ایران آینده‌ای درخشان برای شیعیان و سنی های منطقه فراهم خواهد کرد
 

سرویس خارجی : ولیعهد سعودی ، برای نخستین بار پس از آغاز تنش های بین ایران و عربستان با تاکید بر ضرورت همزیستی مسالمت آمیز و دوستانه بین ریاض و تهران، گفت : رابطه عربستان با ایران، آینده‌ای درخشان برای شیعیان و سنی های منطقه فراهم خواهد کرد.

محمد بن سلمان در مصاحبه با نشریه آمریکایی آتلانتیک یادآور شد: ایران و عربستان سعودی دو همسایه‌ای هستند که نمی توانند با هم ارتباطی نداشته باشند و تنها راه‌حل، همزیستی مسالمت آمیز است. در واقع نه ما می‌توانیم به آن‌ها حکم برانیم و نه آن‌ها بر ما.

وی تأکید کرد: آن‌ها همسایه ما هستند، و تا ابد همسایه ما باقی خواهند ماند. نه ما می‌توانیم از آن‌ها جدا شویم و نه آن‌ها می توانند از ما خلاص شوند. بنابراین بهتر است که مسائل را به شکلی منطقی حل کنیم و به دنبال راه کارهای همزیستی دوستانه باشیم.

وی سپس با اشاره به سخنان مسئولان ایران در مورد ارتباط با این کشور گفت: ما در طول چهار ماه گذشته وارد مذاکراتی شدیم و سخنان مختلفی را از رهبران ایران شنیدیم که مورد استقبال ما در عربستان سعودی بود.

بن سلمان افزود: در همین راستا به زودی به گفت‌و‌گوهای خود با تهران ادامه خواهیم داد و امیدوارم که به نتیجه ای قابل قبول برای هر دو کشور برسیم و آینده ای روشن برای عربستان و ایران ترسیم شود.

همچنین ولیعهد سعودی در بخش دیگری از سخنان خود افزود: واشنگتن حق دخالت در امور داخلی عربستان را ندارد، اما ما روابط تاریخی با آمریکا داریم و هدفمان حفظ و تقویت آن است.

نسخه مناسب چاپ