گشایش فاز ۲ مجتمع حمایتی بهزیستی سرایان
سرایان ـ خبرنگار اطلاعات: در مراسمی با حضور مدیرکل بهزیستی خراسان جنوبی، فرماندار و امام جمعه سرایان فاز ۲ مجتمع حمایتی بهزیستی و اورژانس اجتماعی سرایان مورد بهره‌برداری قرار گرفت.

این مجتمع شامل مرکز مداخله کاهش طلاق، اورژانس اجتماعی، مرکز باز پروری و بخش سلامت و کودکان خیابانی است که با اعتبار ۸۵۰ میلیون ریال در ساختمانی با ۲۰۰ مترمربع زیربنا ساخته شده است.

محمد کریمی فرماندار سرایان در این مراسم اظهار داشت: وجود ناهنجاری‌های اجتماعی و مشکلات بوجود آمده برای خانواده‌ها نیاز به مکانیسمی به منظور کنترل ناهنجاری‌ها و عواقب سوء آن را ضروری می‌سازد. که وجود اورژانس اجتماعی می‌تواند در کنترل آن‌ها و اثرات مربوطه تأثیرات عمده‌ای داشته باشد.

اکبری مطلق مدیرکل بهزیستی استان خراسان جنوبی نیز گفت: اورژانس اجتماعی با فعالیت در پایگاه شامل خط تلفن ۱۲۳، خدمات خودروی سیار، مرکز مداخله در بحران‌های فردی، خانوادگی و اجتماعی و مرکز مداخله در خانواده برای کاهش طلاق ارائه خدمت می‌کند.وی افزود: مردم می‌توانند با شماره تلفن ۱۲۳ یا با مراجعه به خودروی سیار اورژانس اجتماعی مشکلات خود را مطرح و برای رسیدگی و پیگیری به کارشناسان این مرکز مراجعه کنند.

وی یادآور شد: پارسال در همین زمینه‌ها۶۶۰۳ تماس و از ابتدای امسال تاکنون۲۲۴۱ تماس با ۱۲۳ اورژانس اجتماعی بهزیستی خراسان جنوبی برقرار شده است.

نسخه مناسب چاپ