آغاز به کار نمایشگاه کتاب بیروت با حضور ایران
 

نمایشگاه کتاب «بیروت» با حضور نخست‌وزیر لبنان و نمایندگان ایران آغاز به کار کرد.

به گزارش ایسنا و به نقل از روابط عمومی خانه کتاب و ادبیات ایران، شصت‌وسومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب «بیروت»، پنجشنبه دوازدهم اسفندماه با حضور «نجیب میقاتی» نخست وزیر لبنان، جمعی از مقامات و شخصیت‌های سیاسی، دانشگاهی، دینی و فرهنگی لبنان و نمایندگانی از جمهوری اسلامی ایران افتتاح شد. ‌این دوره از نمایشگاه کتاب «بیروت» پس از وقفه سه‌ساله به دلیل ناآرامی‌های داخلی، شیوع ویروس کرونا و انفجار بندر بیروت که باعث تخریب مکان برگزاری نمایشگاه شد، پس از بازسازی یکی از سالن‌های نمایشگاهی، به مدت ۱۰روز در حال برگزاری است. ‌در این دوره از نمایشگاه ناشرانی از مصر، عراق، عربستان و ایران حضور دارند . ‌خانه کتاب و ادبیات ایران برای اولین‌بار در قالب غرفه ملی جمهوری اسلامی ایران با عرضه بیش از ۷۰۰عنوان کتاب از ناشران ایرانی در حوزه‌های مختلف دین، ادبیات، ادبیات دفاع مقدس و پایداری، شعر، تاریخ، هنر، کودک و نوجوان و … در این دوره از نمایشگاه بین‌المللی کتاب «بیروت» حضور دارد.

همچنین برخی ناشرانی از جمله جامعه‌المصطفی، انتشارات جمال، انتشارات ۲۷بعثت، انتشارات فاتحان، انتشارات ستارگان درخشان و انتشارات کتاب جمکران در غرفه ایران حضور مستقیم داشته و انتشارات سوره مهر نیز غرفه‌ مستقلی در این نمایشگاه دارد.

در پایان افتتاحیه شصت‌وسومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب «بیروت»، نخست وزیر لبنان و هیأت همراه از غرفه جمهوری اسلامی ایران بازدید کردند.

نسخه مناسب چاپ