ورزش دیگر در حاشیه نیست
 

ضرورت توجه و نگاه رئیس‌جمهوری به حوزه ورزش در سفرهای استانی چه در دیدارهای جداگانه خود با قهرمانان و ورزشکاران و چه با اعزام نماینده ویژه خود نشان می‌دهد که ورزش جزو یکی از دغدغه‌های اصلی این دولت است و به‌ عبارتی «ورزش» دیگر در حاشیه نیست.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام والمسلمین «سیدابراهیم رئیسی» در ماه‌های ابتدای فعالیت کاری خود در کنار ساماندهی دولت جدید برای نخستین بار در تاریخ ورزش کشور پاداش قهرمانان را در کمتر از سه ماه از آغاز به کار دولت سیزدهم طی آیینی زودتر از موعد پرداخت کرد و کمی پس از آن پا را فراتر از تهران می‌گذارد و در سفرهای استانی در اقدامی بی‌سابقه‌ به میان قهرمانان مدال‌آور زن و مرد رفت و با برگزاری نشست‌های جداگانه‌ پای صحبت‌های آنان نشست. این نوع نگاه رئیس‌جمهوری در سفرهای استانی به همین جا ختم نشد و در چند سفر وزیر ورزش را به عنوان نماینده ویژه خود به شهرستان‌های مختلف استان فرستاد تا از نزدیک در جریان ورزش استان قرار بگیرد. اما ره‌آورد «سیدحمید سجادی» وزیر ورزش و نماینده ویژه رئیس جمهوری در شانزدهمین سفر استانی هیأت دولت چه بود و به نوعی در سبد ورزش استان چه اندوخته‌ای قرار گرفت؟

سجادی در سفر به استان گلستان به ۲ شهرستان مراوه تپه و کلاله رفت. در کنار بازدید از طرح‌های عمرانی استان و ادای احترام به شهیدان والامقام و خانواده برخی از شهیدان با شماری از جوانان و ورزشکاران شهرستان مراوه‌ تپه دیدار و گفتگو کرد. سپس از ورزشگاه شهید آسیایی شهرستان کلاله بازدید کرد.

وزیر ورزش در این سفر از مراحل پایانی تکمیل حدود ۱۱۰ طرح نیمه تمام ورزشی در استان گلستان گفت که قرار شد، بخشی از آن توسط اداره کل ورزش و جوانان استان و بخشی دیگر به صورت ملی از سوی شرکت توسعه و نگهداری از اماکن ورزشی تکمیل و به بهره‌برداری برسد. سجادی این را هم گفت که با توجه به پیگیری مصوبه‌های ریاست جمهوری، مدیر کل ورزش و جوانان استان تصمیم دارد روند اتمام زمین‌های چمن مصنوعی و فعالیت‌های توپی و غیر توپی را تسریع کند که این بزرگترین هدیه به استان و ورزشکاران است.

البته استان گلستان ۱۵۰ ملی‌پوش در رشته‌های مختلف کبدی، دو و میدانی، والیبال، بسکتبال و دیگر رشته‌ها را دارد و از نظر کادر فنی، منابع تخصصی ورزشی، تامین و کشف استعدادها ورزشکاران ارزشمندی دارد.

یکی از توصیه‌های مهم رهبر انقلاب به مسئولان ورزش کشور «رسیدگی جدی به مسائل و مشکلات کاری و معیشتی قهرمانان» و «ارتقای عدالت ورزشی» است و از این منظر یکی از مهمترین ره‌آوردهای دولت در سفرهای استانی در توجه به مقوله ورزش، علاوه بر اهمیت دادن به ورزش استان‌ها و به ویژه مناطق محروم، دولت را بر آن می‌دارد تا با تخصیص و افزایش اعتبارات استانی در مصوبه‌ها، سهم ورزش به معنای واقعی دیده شود و طرح‌های استانی ورزشی تکمیل شود و عدالت ورزشی ارتقا یابد.

نسخه مناسب چاپ