بهره‌مندی پروژه‌های شهری و روستایی استان گلستان از گاز طبیعی
گرگان ـ خبرنگار اطلاعات: ۷۰۱ پروژه شهری و روستایی استان گلستان از نعمت گاز طبیعی بهره‌مند شده‌اند.

مدیرعامل شرکت گاز گلستان با بیان این مطلب افزود: از مجموع پروژه‌های گازرسانی شده ۲۹ پروژه آن شهری است که همه شهرهای استان را شامل می‌شود ضمن این که ۶۷۲ پروژه آن نیز روستایی است. مهندس صفرعلی جمال لیوانی گفت: این شرکت تاکنون توانسته است ۱۵۱۸ واحد صنعتی عمده و کوچک استان را از نعمت گاز طبیعی بهره‌مند کند که این امر افتخاری برای این شرکت در زمینه توسعه چرخه اقتصادی استان است.

وی درباره گازرسانی به جایگاه‌های سوخت CNG گفت: ۶۳ جایگاه سوخت CNG نیز در استان گازرسانی شده‌اند که مشغول سرویس‌دهی به خودروهای گازسوز هستند.

او گفت: شمار کل مشترکین زیر پوشش شرکت گاز استان ۴۵۱ هزار و ۵۵۰ مشترک است که ۲۷۶ هزار و ۸۶۷ مشترک مربوط به بخش شهری و ۱۷۴ هزار و ۶۸۴ مشترک نیز مربوط به بخش روستایی است.

وی در ادامه با اشاره به این که صددرصد جمعیت شهری استان از گاز بهره‌مند هستند، گفت: تمامی ۲۹ شهر موجود این خطه سرسبز گازرسانی شده‌اند و استان گلستان از این بابت به عنوان استان سبز مفتخر است.او افزود: معادل ۹۵ درصد خانوارهای استان گلستان شامل ۴۶۰ هزار و ۹۶۸ خانوار، زیر پوشش گازطبیعی قرار دارند و مصرف کننده این انرژی پاک هستند.

نسخه مناسب چاپ