اجرای پنجمین پویش «درخت دوستی بنشانیم» در قم
قم- خبرنگار اطلاعات: مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز و سرپرست سازمان زیباسازی شهرداری قم، شهرداری را پیشتاز در تشکیل سازمان سیما و منظر شهری در بین ۴ کلانشهر بزرگ دانست و گفت: ما تنها شهری در کشور هستیم که علاوه بر خرید وسایل بازی استاندارد، استاندارد نصب آن را هم رعایت می کنیم و این استاندارد به‌ طور دوره‌ای بازبینی و تمدید می‌شود.

پیام جوادیان در نشست خبری پنجمین پویش درخت دوستی بنشانیم ، از آغاز به کار سازمان جدیدی به نام سازمان سیما و منظر شهری شهرداری قم خبر داد و افزود: امیدواریم تا اردیبهشت ۱۴۰۱بتوانیم در سازمان جدید شروع به کارکنیم.

وی یکی از اولویت‌های سازمان جدید را ایجاد حس طراوت و نشاط در شهر دانست و تاکید کرد: شهر قم به‌عنوان شهر اهل‌بیت (ع) باید زیبا،‌ خرم و بانشاط باشد.

جوادیان میزان استفاده از آب شرب را در آبیاری درختان و فضای سبز شهری را فقط ۱۷درصد اعلام کرد ادامه داد: با توجه به تکمیل شبکه انتقال آب و استفاده از پساب توانسته‌ایم توسعه پایدار فضای سبز را در شهر رقم بزنیم. مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز و سرپرست سازمان زیباسازی شهرداری قم مساحت فضای سبز شهر قم را بیش از ۲۶میلیون مترمربع اعلام کرد و گفت: سرانه فضای سبز شهر قم از سال ۹۴که عددی برابر ۱۳مترمربع به ازای هر نفر بوده به عدد ۲۰و نیم مترمربع رسیده است که نشان‌دهنده افزایش بیش از ۹میلیون مترمربعی فضای سبز در ۶سال گذشته است.

وی تعداد پارک‌های ساخته‌شده در ۶سال گذشته را هم ۱۱۰پارک اعلام کرد و ادامه داد: درختکاری در حاشیه معابر هم بیش از ۵۳۰هزار متر طول توسعه داشته است که در قالب نهضت سبز معابر ۹۰درصد خیابان‌ها سبز شده اند تا هم بتوانیم علاوه بر زیبایی تلطیف هوا و حفظ محیط‌زیست را داشته باشیم .

برگزاری مراسم غرس نهال به مناسبت روز شهید

خبر دیگر این که مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان قم در جمع خبرنگاران، برنامه های هفته منابع طبیعی( ۱۵ تا ۲۱ اسفند) را با شعار ایران سر سبز- ایران قوی؛ همه با هم جهاد برای حفظ و احیای منابع طبیعی اعلام کرد.

محمد شعاعی از برگزاری مراسم درختکاری با حضور استاندار و فرمانده سپاه در محوطه سپاه علی ابن ابیطالب(ع) ، مراسم غرس نهال با حضور رئیس کل دادگستری ، رژه خودرویی مشترک با حضور یگان‌های حفاظت استان، دیدار با فرمانده نیروی انتظامی در راستای قدردانی به دلیل همکاری ها، نهال کاری جمعی از طلاب در پارک ثامن، برگزاری جلسه با مدیر کل پدافند غیر عامل و بازدید از حوزه های آبخیر ونارچ، ارائه یافته‌های تحقیقاتی اداره کل منابع طبیعی در جلسه ای با مرکز تحقیقات سازمان جهاد به عنوان برخی برنامه ها در هفته منابع طبیعی یاد و تاکید کرد: به مناسبت روز شهدا مراسم غرس نهال در شهرستان جعفرآباد با حضور امام جمعه و فرماندار این شهرستان برگزار می شود.

نسخه مناسب چاپ