آیت الله العظمی خامنه ای در خطبه‌های نماز عید سعید فطر:
ملت مظلوم غزه برای دفاع از خود به سلاح احتیاج دارد
 

زیبایی عید سعید فطر، با نماز پرشکوه ملت ایران در سراسر این سرزمین اسلامی دو چندان شد و مردم مؤمن و موحد به شکرانه‌ یک ماه تقوا و بندگی، سجده عبودیت به جا آوردند. در کانون پرطراوت همایش ملی و معنوی ایرانیان، مصلای تهران، در نخستین ساعات صبح عید در اجتماع عظیم مردم روزه‌دار پایتخت شاهد نماز پرشکوه فطر سعید به امامت رهبر معظم انقلاب بود.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در خطبه‌ اول نماز با تبریک عید خجسته و پرطراوت فطر، مجالس گسترده‌ی قرآن و ذکر و اطعام، توسلات و تضرعات شب‌های پرشور قدر و خشم و خروش عظیم ملت را در روز جهانی قدس، زمینه‌ساز کسب رحمت و برکات الهی برشمردند و افزودند: این حقایق زیبا، باعث شد ملت، سرافرازانه رمضان مبارک را به عید فرخنده‌ی فطر پیوند دهد.

ایشان با توصیه به آحاد ملت برای حفظ دستاوردهای ماه مبارک رمضان، به درخواست سال گذشته خود برای گسترش افطاری‌های ساده در جامعه اشاره کردند و افزودند: خوشبختانه امسال دادن افطاری ساده در سطح گسترده‌ای در خیابان‌ها و مراکز عمومی و مذهبی مشاهده می‌شد.

رهبرانقلاب به مردم توصیه کردند: این گونه مسائل را که در شکل دادن به سبک زندگی اسلامی تأثیرگذار است هرچه بیشتر توسعه دهند.

رهبرمعظم انقلاب اسلامی، روز قدس امسال را تجلی همت عمومی ملت ایران خواندند و با اشاره به حضور پرشور همه‌ی قشرها به‌ویژه مادرانی که با کودکانشان به راهپیمایی آمده بودند گفتند: قدس امسال، حقاً و انصافاً روزی بزرگ بود و ملت عزیز ایران، زنده بودن و اراده‌ی خود را به جهانیان نشان داد.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای خطبه‌ دوم نماز را با توجه به اهمیت حوادث غزه، به این موضوع اختصاص دادند.

ایشان قضیه‌ غزه را «مساله‌ اول جهان اسلام و دنیای انسانیت» برشمردند و با اشاره به قتل عام کودکان معصوم غزه و مظلومیت مادران این سرزمین تأکید کردند: گرگ درنده‌ای به نام رژیم صهیونیستی در غزه در حال فاجعه‌آفرینی است و بشریت باید در مقابل جنایات این رژیم خونخوارِ کافر عکس‌العمل نشان دهد.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در ادامه سه نکته‌ مهم را در خصوص قضیه‌ غزه مورد تأکید قرار دادند: ۱- ضرورت محکومیت و مجازات جانیان صهیونیست و حامیانش، ۲- تجلیل از مقاومت بی‌نظیر مردم غزه، ۳- لزوم تقویت و تجهیز ملت فلسطین.

رهبرانقلاب، جنایات آشکار سردمداران رژیم صهیونیستی در غزه را یک نسل‌کشی و فاجعه‌ عظیم تاریخی خواندند و تأکید کردند: هم مجرمان و هم پشتیبانان و حامیان مستکبر آن‌ها باید در سطح جهانی محکوم و مجازات شوند، حال چه این مجرمان در رأس قدرت باشند و چه از قدرت برکنار شده و سقوط کرده باشند و این همان چیزی است که سخنگویان ملت‌ها و مصلحان و دلسوزان عالم باید مطالبه کنند .

ایشان تحمل اعجاب‌برانگیز و مقاومت تحسین‌برانگیز مردم غزه را دومین نکته مهم در قضیه‌ غزه خواندند و افزودند: مردم غزه در یک منطقه‌ کاملاً محاصره شده و در حالی‌ که تمام امکانات محدود آن‌ها در معرض حملات شبانه‌روزی و بی‌رحمانه‌ دشمن پلید، خبیث، نجس و بی‌رحم صهیونیست است، شجاعانه ایستاده و مقاومت می‌کنند.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، مقاومت و قدرت ایستادگی مردم مظلوم غزه را درسی بزرگ برای همه خواندند و افزودند: این مقاومتِ فراتر از تصور، نشان‌دهنده‌ قدرت ایستادگی انسان و قدرت مقاومت یک ملت است و سرانجام نیزهمین مردم به توفیق و به اذن الهی بر دشمن خود پیروز خواهند شد.

رهبرانقلاب با اشاره به تلاش رژیم صهیونیستی و حامیان مجرم آمریکایی و اروپایی این رژیم برای تحمیل آتش‌بس بر مردم غزه، خاطرنشان کردند: تا همین جای کار هم دشمن متجاوز مانند سگ از کاری که کرده پشیمان شده است و به دنبال آتش‌بس است و این از نشانه‌های پیروزی مقاومت است.

ایشان افزودند: به همین خاطر، حامیانِ جانیان صهیونیست نیز در تلاشند، با تحمیل آتش‌بس بر مردم غزه، این رژیم را نجات دهند.

ایشان، در بیان سومین نکته، به سخنان و تلاش سران سیاسی جبهه‌ استکبار از جمله رئیس‌جمهوری آمریکا برای خلع‌سلاح حماس و جهاد اسلامی فلسطین اشاره کردند و افزودند: هدف از خلع‌سلاح مقاومت این است که همین امکانات محدودی را هم که جریان مقاومت برای دفاع مختصر از مردم فلسطین در اختیار دارد، از آن بگیرند تا دشمن صهیونیست هر زمان که اراده کرد بتواند فلسطین را در هم بکوبد و فلسطینی‌ها نیز امکان دفاع نداشته باشند.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در پایان خطبه‌ها تأکید کردند: بر خلاف نظر و تلاش حامیان رژیم کودک‌کش صهیونیست، همه‌ دنیا از جمله دنیای اسلام موظف است هر چه می‌تواند به تجهیز ملت فلسطین کمک کند.

نسخه مناسب چاپ