افتتاح همزمان ۱۰۰ سالن سینما درکشور
 

مراسم تجلیل و قدردانی از مالکان و سازندگان سالن‌های سینمایی سراسر کشور و افتتاح ۱۰۰سالن سینمادر موزه سینما برگزار شد.

به گزارش مهر، در این مراسم از مجید مسچی مدیر عامل سابق مؤسسه سینماشهر تجلیل شد. حبیب اسماعیلی از جمله سینماگران حاضر در مراسم درباره مجید مسچی گفت: آقای مسچی خدمت بزرگی در عرصه سینماسازی کرده و باید مدیران سینمایی، الگوی رفتاری او را پیش رو بگیرند. درست است بخش خصوصی زحمت زیادی در حوزه سینماسازی داشت اما حمایت‌های مهندس مسچی بسیار تأثیرگذار بود. عملکرد آقای مسچی در این حوزه خوب بود که کار برای هاشم میرزاخانی مدیر جدید سینماشهر سخت می‌شود.

مجید مسچی نیز در این مراسم اظهار کرد: طی ۱۶سال حضورم در سینماشهر، شاهد مجموعه منسجم در مجموعه و حضور مناسب بخش خصوصی بودیم. بخش خصوصی در حوزه سینماسازی و تجهیز سالن‌ها بسیار فعال بود. با توجه به صنعت سینما در کشور، به سینماهای جدید نیاز داریم و بر همین اساس وزارت ارشاد و بخش خصوصی باید فعالیت خود را در این عرصه گسترش دهند.

هاشم میرزاخانی هم در سخنانی گفت: مجموعه سینماشهر یکی از بال‌های سینما است و نباید فراموش کرد که سینما یک کار جمعی است که باید به آن توجه کرد.

وی ادامه داد: در سال جاری چندین سالن به ناوگان سینمایی کشور اضافه شده‌اند و این روند ادامه دارد؛ همچنین ۲۲سالن نمایش تجهیز شده‌اند و ۲۰سالن در حال تجهیز و ارتقا توسط سینماشهر هستند.

جواد اسحاقی و منصوری به نمایندگی از حسینی مؤسسه بهمن سبز، ناصر رویین‌تن، سیدجمال ساداتیان، علی سرتیپی، محمدرضا صابری و …در این بخش تقدیر شدند.

جمال ساداتیان در این مراسم گفت: این سینماها راه می‌افتند و باید توسعه پیدا کنند، اما سالن سینما نیاز به فیلم دارد و وزارت ارشاد باید صدور پروانه ساخت را تسهیل کند. فیلم اگر خوب باشد، مردم در سینما از آن استقبال می‌کنند؛ اگر هم بد باشد که استقبالی صورت نمی‌گیرد. بنابراین برای کمک به سینما باید این سختگیری را کم کرد.

نسخه مناسب چاپ