امکان توثیق اوراق بهادار برای تسهیلات بانکی
اوراق بهادار شامل اوراق بدهی، سهام عدالت، ای تی اف و غیره از فروردین به بعد پشتوانه توثیق وام هایی خواهند شد که از شبکه بانکی گرفته می شود.

مجید عشقی رئیس سازمان بورس دیروز در مراسم رونمایی و افتتاح مرکز داده (دیتاسنتر) بازار سرمایه با بیان اینکه بازار سرمایه در سه سال گذشته گسترش زیادی پیدا کرده است، گفت: با توجه به اینکه تعداد سهامداران در این بازار تا ۵۰ میلیون نفر افزایش داشته، ارائه خدمات الکترونیک در این بازار وارد فاز دیگری شده است.

وی با تاکید بر اینکه بیش از ۹۵ درصد معاملات به صورت آنلاین توسط سهامداران انجام می شود، تاکید کرد: این حجم از گسترش می طلبد که یک مرکز اختصاصی برای ارائه خدمات پایدار و ایمن وجود داشته باشد.

رئیس سازمان بورس ادامه داد: من توصیه می کنم که ارکان زیرمجموعه بازار سرمایه بتوانند در این مرکز داده سرورهایی داشته باشند.

همچنین از شرکت بورس تقاضا دارم بالاترین سطح خدمات و پروتکل های امنیتی را ارائه دهد.وی اضافه کرد: توسعه سامانه های معاملاتی در دست کار است و در هفته جاری هم از سامانه های جدید نظارتی رونمایی خواهد شد.

همچنین در ادامه مراسم محمود گودرزی مدیرعامل شرکت بورس تهران با اشاره به افتتاح دیتا سنتر در این شرکت گفت: پروتکل های امنیتی در این مرکز براساس استانداردهای روز دنیا ترتیب داده شده است. همچنین از نرم افزارهای به روز توسط پیمانکاران استفاده شده و در آینده از سایتی که پروتکل های امنیتی در بستر دیجیتال داشته باشد، رونمایی خواهد شد.

نسخه مناسب چاپ