چهل سال پیش در همین روز
تمامی مطالب از روزنامه اطلاعات روز دوشنبه ۱۷ اسفندماه ۱۳۶۰ (برابر با ۱۲ جمادی‌الاول ۱۴۰۲، ۸ مارس ۱۹۸۲) نقل شده است.
دستگاه قضائی با محتکران برخورد قاطع خواهد کرد
آیت‌الله موسوی اردبیلی رئیس دیوان عالی کشور و عضو شورای عالی قضایی در مصاحبه‌ای به دفتر مرکزی خبر و خبرگزاری جمهوری اسلامی شرکت کرد و به سوال‌های خبرنگاران پاسخ گفت.
از آیت‌الله موسوی اردبیلی در زمینه احتکار مایحتاج عمومی بوسیله گروه معدودی از افراد سودجو سوال شد. ایشان گفتند: بدستگاه قضایی سفارش اکید شده است که برخورد قاطع با چنین افرادی داشته باشد. وی به محتکران اقتصادی اخطار کرد براساس قوانین شدیدی که در این‌باره داریم دستگاههای قضایی کشور با محتکرین برخورد قاطعانه خواهند داشت و بهیچوجه در این مهم به این محتکران ارفاق نخواهد کرد.

۱۲۰۰ محکوم دادگاههای ارتش مشمول عفو می‌شوند
اطلاعات سرویس خبری: در پی فرمان اخیر امام مبنی بر رسیدگی هرچه سریعتر به وضع زندانیان و در صورت امکان، آزادساختن آنها بمناسبت عید نوروز حدود ۱۲۰۰ نفر از محکومین انتظامی و نظامی دادگاه‌های انقلاب اسلامی ارتش مشمول عفو قرار گرفتند. سرهنگ لطف‌الله اتابکی دادستان انقلاب اسلامی ارتش ضمن اعلام این خبر در یک گفتگوی اختصاصی با اطلاعات در مورد عفو زندانیان ارتش اظهار داشت: بدنبال فرمان اخیر امام در مورد عفو زندانیان کشور، شورای عالی قضائی طی بخشنامه‌ای که به کلیه دادستان‌های انقلاب اسلامی از جمله دادستان انقلاب ارتش اعلام کرد لیست اسامی زندانیان واجد شرایط عفو را هرچه زودتر به شورای عالی قضائی ارسال کنید.

اطلاعیه درباره تعطیلی بازار تهران
کمیته امور صنفی تهران طی اطلاعیه‌ای اعلام کرد که بازار تهران فردا تعطیل است. متن اطلاعیه به شرح زیر است: بسمه تعالی ـ باین‌وسیله باطلاع ملت مبارز و مسلمان ایران می‌رساند که روز ۱۳ جمادی‌الاول مطابق با سه‌شنبه ۱۸ر۱۲ر۶۰ که مصادف با سالگرد وفات جانگداز یگانه دخت پیامبر اکرم«ص» حضرت صدیقه کبری فاطمه زهرا«س» و اولین بنیانگزار نهضت زن در اسلام است بهمین مناسبت بازار تهران تعطیل و مجالسی بهمین مناسبت تشکیل مشود و به سوگ می‌نشنیم.

پیکر مطهر ۱۰ شهید به پزشکی قانونی انتقال یافت
اطلاعات سرویس خبری:طی ۲۴ ساعت گذشته اجساد مطهر ۱۰ شهید اسلام که در صحنه‌های نبرد با کفار متجاوز و مزدور عراقی به افتخار شهادت نائل شده‌اند، از جبهه‌های غرب و جنوب کشور به پزشکی قانونی تهران انتقال یافت. اسامی و مشخصات این عده از شهدا بشرح زیر است:
۱ـ سرباز شهید محرم اسدیان (از خلخال)
۲ـ سرباز شهید محمد زمان تربتی نجات
(از گرگان) ۳ـ سرباز شهید هادی آشتیانی (از تهران)
۴ـ سرباز شهید محمدباقر فضل علی (از تهران) ۵ـ سرباز شهید سیدعبدالرضا انوار (از شیراز)
۶ ـ سرباز شهید مالک اشتر نصیری (از کرمانشاه)
۷ ـ پاسدار شهید مصطفی عزیزپور ۸ ـ پاسدار شهید بهمن فلاح ۹ ـ پاسدار شهید محمد نوروزی ۱۰ـ پاسدار شهید غلامرضا صالحی
اطلاعیه شدید اللحن ایران در مورد محاکمه فرمایشی انقلابیون مسلمان مصر
این اطلاعیه دیشب از سوی وزارت امور خارجه منتشر شد: بسم‌الله الرحمن الرحیم
«ای مسلمانان جهان بداد مظلومینی که در فشار قدرتهای بزرگ هستند برسید. ای ملتهای مسلمان بداد خودتان برسید.» (امام خمینی)
رژیم دست نشانده مصر سرانجام تسلیم خواستهای شیطان بزرگ و رژیم اشغالگر قدس شد و در بیدادگاه نظامی مصر پس از یک محاکمه فرمایشی رأی به اعدام جوانان مسلمانی داد که تجلی آوای خروشان و توفنده ملت مسلمان علیه فرعون معدوم مصر بودند. وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران ضمن محکوم کردن آرای بیدادگاه رژیم ساداتی، برای مسلمانان انقلابی مصر در ریشه‌کن کردن رژیم حاکم فاسد در این کشور آرزوی صبر و پیروزی می‌نماید.

code

نسخه مناسب چاپ