رونمایی از کتاب «صدسال ورزش کرمان»
 

کرمان ـ خبرنگار اطلاعات: آیین رونمایی از کتاب «صدسال ورزش کرمان» با حضور مسئولان و ورزشکاران استان کرمان برگزار شد‎.

‎محمدرضا پورابراهیمی نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی در آیین یاد شده با بیان این که چاپ این کتاب یک اقدام بسیار ارزشمند است، افزود: مؤلف این کتاب ارزشمند استاد زنده‌یاد محمد صنعتی است که به مردم عشق می‌ورزید که حضور پرشور ورزشکاران در مراسم رونمایی از کتاب، بیانگر آن است‎.

‎وی با اشاره به این که مرحوم آقای صنعتی یک خیّر بزرگ در کرمان و در خدمت به مردم پیشتاز بود، افزود: بزرگداشت انسان‌های نیکوکار در واقع گسترش نیکی‌ها و خوبی‌ها و امر به معروف است‎.

‎نماینده مردم کرمان و راور در مجلس با اشاره به این که مسیر خدمت رسانی به مردم در کشور باید هموار باشد، گفت: یکی از راه‌های تشویق مردم به خیرات و برکات همین بزرگداشت‌ها و معرفی الگوها است‎.

‎وی با اشاره به این که ورزش کرمان سراسر استعدادهای درخشانی است که باید شکوفا شود، ادامه داد: نگاه علمی و تخصصی به باشگاه‌داری در کرمان لازم است‏‎.

‎پورابراهیمی با تأکید بر این که عدالت در ورزش ضروری است، افزود: در شمال استان کرمان نگاه خوبی به ورزش شده است، اما از جنوب استان نباید غفلت کرد و استعدادیابی ورزشی در جنوب استان کرمان باید انجام شود‏‎.

‎میثم پاریزی، مدیرکل ورزش و جوانان استان کرمان هم در این آیین با بیان این که حدود ۵۰ تیم ورزشی از استان کرمان در لیگ‌های برتر فعالیت می‌کنند اظهار داشت: کرمان نام‌آوران زیادی در عرصه‌های ورزش کشور دارد و همچنان افتخارآفرینی می‌کند‏‎. ‎وی با اشاره به این که کتابی که امروز رونمایی شدحاصل یک نیت خالصانه است، گفت: زنده‌یاد حاج محمد صنعتی با خلوص نیت این کتاب را گردآوری کرده و امروز نقطه عطفی در تاریخ ورزش کرمان شده است. ‏

نسخه مناسب چاپ