دستور رئیس جمهوری برای اختصاص ارز کالاهای اساسی و اقلام غذایی مردم
در جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت به ریاست حجت الاسلام والمسلمین سید ابراهیم رئیسی ، گزارشی از وضع بازار و قیمت کالاها و مواد غذایی ارائه شد.

در این گزارش، با اشاره به ثبات نسبی قیمت اقلام خوراکی در هفته‌های اخیر، لزوم استمرار تلاش و همکاری منسجم و نظام‌مند همه دستگاه‌های مسئول برای پایداری بیشتر و جلوگیری از افزایش قیمت‌ها مورد تاکید اعضا قرار گرفت.

در این گزارش به شرایط ناشی از تحولات اخیر و تاثیر آن بر نرخ کالاها و مواد غذایی در بازارهای جهانی اشاره و ابعاد آن بررسی شد.

رئیس جمهوری هم به وزارت جهاد کشاورزی ماموریت داد با همکاری سایر دستگاه‌های ذیربط، موضوع تامین اقلام غذایی و کالاهای اساسی و اختصاص ارز لازم برای این بخش‌ها را پیگیری کند.

در این جلسه مقرر شد تیم اقتصادی دولت ظرفیت‌ها و فرصت‌های تعامل بازرگانی و اقتصادی منطقه‌ای و بین المللی را بررسی و موافقتنامه‌های امضا شده با مقامات دیگر کشورها را پیگیری و اجرا کند .

رئیس جمهوری با اشاره به اهمیت کاهش تنش‌های موجود در جهان، تلاش همگانی برای ایجاد تعامل اقتصادی در جهت حفظ منافع ملت‌ها را ضروری دانست.

همچنین در این جلسه گزارشی از بهبود شاخص‌ها در بازار بورس ارائه شد و رئیسی تاکید کرد که اقدامات منسجم‌تر و جدی‌تری برای حفظ منافع و سرمایه‌های مردم در بازار بورس انجام شود.

نسخه مناسب چاپ