به روز رسانی فهرست نقاط حادثه خیز تا ۳ ماه آینده
فهرست جدید نقاط حادثه خیز جاده ای با همکاری دستگاه های مسئول تا ۳ ماه آینده مشخص خواهد شد.

این مطلب را رضا اکبری معاون راهداری سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای در حاشیه مراسم پاکسازی حریم راه ها اعلام کرد و افزود: در آستانه شروع سفرهای نوروزی، حاشیه جاده های کشور با مشارکت حدود ۱۰هزار راهدار و ۸ هزار ماشین آلات پاکسازی می شود.

وی گفت: در اجرای این طرح ظرف دو هفته آتی اگر علایم آشکارسازی نقطه حادثه خیز امحا شده باشد با نصب تابلو ، خط کشی و بنر، پیش آگاهی به رانندگان داده می شود.اکبری گفت: آماری که از نقاط حادثه خیز جاده ای داریم، مربوط به سه سال پیش است و در این مدت نقاط حادثه خیز جدیدی به نقاط قبلی افزوده شده که ظرف سه ماه آینده فهرست آنها بروز رسانی می شود.

وی گفت: کمتر از ۱۰ درصد دوربین های جاده ای خارج از سرویس هستند که به زودی به مدار برمی گردند و حدود هزار دوربین جدید هم در جاده های کشور نصب می شود.

صباغ زاده مدیر کل دفتر نگهداری علائم و تجهیزات فنی راه های سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای هم گفت: براساس دستور العمل کمیسیون راه ها در سال ۹۴ بالغ بر ۳۳۰۰ نقطه شناسایی شدند که ازاین تعداد ۱۵۸۵ نقطه حادثه خیز هستند.

وی افزود: مطابق با اعتباراتی که داشتیم در این مدت ۴۹۰نقطه پرحوادث و ۵۰نقطه مستعد تصادف اصلاح شد وبقیه نقاط با توجه به اعتبارات در دست اصلاح هستند.

نسخه مناسب چاپ